Ka on próbuje obalić wybory w 2020 roku. Sędzia odrzucił prośbę Grahama o uchylenie wezwania na rozprawie

Symbol zastępczy, gdy ładowane są akcje artykułu

Senator wezwał prokuratorów z Gruzji do uchylenia jego wezwania w śledztwie w sprawie domniemanej przestępczej ingerencji prezydenta Donalda Trumpa i jego współpracowników w wybory prezydenckie w 2020 roku. Sędzia federalny w poniedziałek odrzucił wniosek Lindsey O’Graham (RSC). Badania.

Graham argumentował, że powinien być zwolniony z obowiązku składania zeznań w ramach klauzuli mowy lub debaty, ochrony, immunitetu suwerennego i jego pozycji jako wysokiego urzędnika państwowego. Sędzia okręgowy USA Lee Martin May odrzucił wszystkie trzy argumenty.

„Trybunał stwierdza, że ​​prokurator okręgowy wykazał nadzwyczajne okoliczności i szczególną potrzebę złożenia zeznań senatora Grahama w kwestiach związanych z wysiłkami, aby wpłynąć lub zakłócić legalną administrację wyborów w Gruzji w 2022 r.” – napisał sędzia.

Prokurator okręgowy hrabstwa Fulton Fannie D. Willis (D) poprosił o specjalne wielkie jury na początku tego roku. Spotkanie rozpoczęło się w czerwcu i zidentyfikowało ponad 100 zainteresowanych osób. W skład komitetu wchodzi już sekretarz stanu Gruzji Brad Raffensberger (R) i jego personel, prokurator generalny Georgii Christopher M. Carr (R) wysłuchał zeznań prawodawców stanowych i lokalnych pracowników wyborczych.

Fałszywi wyborcy GOP są „ukierunkowani” na śledztwo w sprawie oszustw wyborczych w Gruzji

Komitet zainteresował się telefonami Grahama do Raffensbergera w sprawie systemu wyborczego Gruzji. Willis powiedział, że Graham wykonał kilka telefonów do Raffensbergera i jego personelu po wyborach „z prośbą o ponowne rozpatrzenie niektórych głosów nieobecnych w celu zbadania możliwości korzystniejszego wyniku dla byłego prezydenta Donalda Trumpa”.

W rozmowie telefonicznej z 2 stycznia prezydent Trump wezwał państwo do zwycięstwa i zagroził niejasnymi konsekwencjami prawnymi. Oto kilka fragmentów rozmowy. (Wideo: Źródło: The Washington Post)

W poniedziałek biuro Grahama nie miało natychmiastowego komentarza.

Adwokaci Grahama powiedzieli wcześniej, że wezwania ich klienta do ponownego rozważenia niektórych kart do głosowania nieobecnych po porażce Trumpa nie były próbą ingerencji w wybory prezydenckie w 2020 roku. Rozmowy dotyczą procedur stanu Georgia, pisali jego adwokaci w dokumentach sądowych złożonych w Karolinie Południowej w lipcu.

READ  Decyzja Trybunału Konstytucyjnego o anulowaniu podwyżki wynagrodzeń Sądu Najwyższego

Zespołem prawnym Grahama kieruje były radca prawny Trumpa z Białego Domu, Donald McCann.

Willis, który nazwał Grahama, który zasiada w Senackiej Komisji Sądownictwa, badał różne przyjazne dla Trumpa osoby w tym, co uważał za „wielostanowy, skoordynowany plan kampanii Trumpa, mający wpłynąć na wyniki wyborów w listopadzie 2020 r. w Gruzji i innych miejscach. „

Willis wszczął dochodzenie zaledwie kilka tygodni po kampanii Trumpa i jej sojusznicy wezwali gruzińskich urzędników do zmiany wyników wyborów. W dniu 6 stycznia 2021 r. sprawa zawierała pewne materiały zweryfikowane przez komisję śledczą Izby Rejonowej badającą rebelię oraz dochodzenie sądowe badające próby zakłócenia pokojowego przekazywania władzy. Ale 50-letni Willis był przywódcą publicznym Prowadzenie sprawy karnej może skorzystać z prawa stanowego, które zdaniem ekspertów prawnych może sprawić, że sprawa karna będzie szybsza i bardziej opłacalna niż wykroczenie.

Zidentyfikował ponad trzy tuziny osób, w tym republikanów z Gruzji, jako cele śledztwa. Podobno wyborcy Trumpa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *