Jutro odbędzie się seminarium „Potencjał badawczo-rozwojowy, technologie specjalne i plan działania na Cyprze Północnym” – PRTK.

Stowarzyszenie Absolwentów Politechniki w Stambule Cypr Północny (ITU MEDEK) organizuje jutro seminarium zatytułowane „Potencjał badawczo-rozwojowy, kluczowe technologie i plan działania na Cyprze Północnym”.

Seminarium w ramach 10. Dni Pszczół ITU MEDEK odbędzie się o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Cypryjskiej Izby Handlowej Turcji.

W swoim pisemnym oświadczeniu prezes Stowarzyszenia Absolwentów ITU na Cyprze Północnym, Hilmi Gansu, wskazał, że badania i rozwój odgrywają bardzo ważną rolę w napędzaniu wzrostu gospodarczego, innowacji i postępu społecznego, i podzielił się następującymi informacjami na temat treści i zakresu seminarium:

„Obecnie badania B+R na Cyprze Północnym są na wczesnym etapie pod względem zasobów, infrastruktury i możliwości współpracy, w tym w sektorze IT. Szukamy odpowiedzi na pytania, na ile Turecka Republika Cypru Północnego powinna traktować priorytetowo, w jaki sposób wiele do inwestowania w badania i rozwój oraz w swoje możliwości technologiczne, aby rozwijać się i przekształcać w gospodarkę opartą na wiedzy.

Cel tego seminarium; Opierając się na historiach sukcesu z Turcji i/lub innych krajów i regionów, podkreślając potencjalny wpływ badań i rozwoju na wzrost gospodarczy, innowacje, transfer zaawansowanych technologii i rozwój społeczny (zdrowie, edukacja, zrównoważone środowisko), oceniając, w jaki sposób można poprawić obecną sytuację; „Ma to na celu określenie odpowiednich kluczowych obszarów badań i rozwoju oraz zaleceń dotyczących planów działania w oparciu o potrzeby sektorowe i nowe technologie”.

Wydarzenie rozpocznie się przemówieniem otwierającym wygłoszonym przez Gansu, dyrektora generalnego KKTCELL Murata Kukostemira, przewodniczącego ITU TRNC prof. Dr. Głos zabiorą Murat Sari i prezydent TÜBİSAD Mehmet Ali Tombalak.

Program seminarium przedstawia się następująco:

Panel 1: Analiza sytuacyjna B+R, obecne strategie, historie sukcesu, możliwości finansowania, wyzwania i szanse (10.30 – 12.30)

Ali Tüzel, inżynier ds. sterowania i systemów, ITU MEDEK

doc. Dr. Kerem Teralı, inżynier genetyczny, ITU MEDEK

prof. Dr. Yeliz Yeşilada, Wydział Inżynierii Komputerowej METU

READ  Wiadomości technologiczne (8–14 stycznia 2024 r.)

Asystent. doc. Dr. Vesile Evrim, szef działu sztucznej inteligencji EUL

Przerwa kawowa (12.30 – 13.15)

Panel 2: Obiecujące technologie i zagadnienia badawczo-rozwojowe (13.15 – 14.45)

doc. Dr. Denis Tunsalp, ITU 1773 Były dyrektor generalny Technoparku

prof. Dr. Burak Berk Üstündağ, Wydział Inżynierii Komputerowej ITU

prof. Dr. Hatice Camgöz Akdağ, kierownik wydziału inżynierii zarządzania ITU

Panel 3: Zalecenia dotyczące mapy badań i rozwoju na Cyprze Północnym (14.45 – 16.15)

doc. Dr. Tayfun Acarer, członek komisji oceniającej İTÜ Arı Teknokent

Dogan Ufuk Kunez, były przewodniczący Yazad, Gorgun Yasilim St. Prezes Zarządu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *