Jankesi kontra Strażnicy zdobywają punkty, na wynos: New York ALDS Game 1 za Gerritem Cole’em, Anthonym Rizzo

Nowy Jork — Yankee Stadium jest wypełniony po brzegi od wtorkowej nocy. Była to pierwsza gra posezonowa na Bronksie od czasu piątej gry ALCS 2019. To był pierwszy domowy start Gerrita Cole’a po sezonie jako Yankee. Dwóch graczy wykonało swoje pierwsze po sezonie home runy w karierze. New York Yankees wygrali pierwszy mecz meczu ALDS z Cleveland Guardians (NYY 4, CLE 1)

Cole przezwyciężył wczesne problemy, dając Yankeesowi 6 1/3 inningów piłki jednobiegowej, jednocześnie wybijając osiem przeciwko drużynie z najniższym wskaźnikiem przekreśleń w baseballu w sezonie regularnym. Anthony Rizzo sprowadził grę na drugi tor na prawym polu w szóstym inningu. Nowy Jork ma teraz dwa zwycięstwa przed awansem do ALCS.

Oto najważniejsze momenty z pierwszego meczu między Yankees a Guardians.

Cole kieruje początkowym niebezpieczeństwem

Strażnicy z pewnością sprawili, że cel zadziałał we wczesnych rundach. Dostali człowieka do drugiej bazy w pierwszym i drugim inningu, ale Cole uciekł z strajkami, a następnie sprytną obroną, aby mu pomóc, ładując się na jeden-out w trzecim. Przede wszystkim Josh Donaldson zgarnął boisko po swojej lewej stronie i rzucił do domu, aby wyprowadzić siły.

Po przerwie u siebie Cole uspokoił się i wycofał 12 z ostatnich 14 pałkarzy, z którymi się zmierzył, a Cleveland nie miał innego biegacza, który awansował na drugą bazę, gdy był na kopcu. Jego jedyną skazą był solowy homer Stevena Kwana – pierwszy w karierze po sezonie i siódmy w 2022 roku – a w trzech startach w tym sezonie Cole trzymał Guardians trzy razy w 19 rundach.

Należy zauważyć, że chociaż potrzebował 39 wyciągów, aby przejść przez pierwsze rundy, Kohli był w stanie przejąć piłkę w siódmej rundzie. Z Yankees bez kilku kluczowych odciążających z powodu kontuzji (Zach Britton, Scott Efras, Chad Green, Michael King, itp.), będą musieli pogodzić się z innymi w inningsach w tym po sezonie. Im więcej dostają od początkujących, tym lepiej.

READ  Kılıçdaroğlu: Wysyłam pierwszą pracę, Babagan: Nie może, nie oszukuj nikogo!

„To dla mnie bardzo wyjątkowe. „Gra się nie skończyła – wyjechałem z korkiem – to nie był najodpowiedniejszy czas. Przyznaj się do tłumu, ale doceniam to”.

Pełne wrażeń piąte rundy

Na dole piątej rundy był jakiś zabawny biznes. Pierwszy, Donaldson podniósł to, co on i 47.807 w Bronksie uważali za prywatny dom na właściwych siedzeniach polowych.. Piłka uderzyła w szczyt ściany i wróciła do gry, a Donaldson został wylosowany po okrążeniu pierwszej bazy w kłusie home run. Powtórki potwierdziły, że piłka rzeczywiście uderzyła w szczyt ściany. To nie jest home run.

Następnie Isiah Kiner-Falefa trafił pojedynczą w prawe pole, a bohater Wild Card Series Oscar Gonzalez sfaulował Happa, pozwalając piłce prześlizgnąć się przez jego nogi. Kiner-Falefa przesunął się na trzecią bazę z powodu błędu, a Jose Trevino wjechał na niego lotem ofiarnym. Homer z Donaldson na prawe pole dał Kiner-Falefa trzy bazy.

„To właśnie robił przez cały rok. Popełnił ten błąd (w pierwszym inningu) i wrócił dobrze” – powiedział menedżer Yankees Aaron Boone o Kiner-Falefa po meczu 1. Zgadza się, dobrze, że miał więcej możliwości i odbił się od tego”.

Trevino, który tego lata rozegrał swój pierwszy mecz All-Star, w sezonie zasadniczym był niesamowicie silny. Miał dwa trafienia i uderzył .355 z biegaczami na pozycji punktowej. Worek był nieudany, ale miał dwa strajki, które dały Yankeesowi prowadzenie w postsezonie. Trevino było w tym roku prawdziwym wybawieniem dla Nowego Jorku.

Rizzo zapewnia ubezpieczenie Yankees

Yankees zdobyli swój pierwszy przejazd w pierwszej karierze po sezonie u siebie Harrisona Badera i jego pierwszym występie jako Yankee. Przybył od Cardinals w terminie handlowym i był na liście kontuzjowanych z kontuzją nogi. Nie był aktywny do połowy września, a po 14 meczach osiągnął 10 za 46 (.217). Bader wybrał dobry czas na swojego pierwszego homera z Yankees.

READ  Wielka Brytania twierdzi, że 40% infekcji w Londynie to Omicron

Bader zremisował mecz 1:1, a Trevino dał Yankeesowi prowadzenie 2:1. W szóstym Rizzo dostarczył dwa ubezpieczenia z homerem na drugą talię w prawym polu. Z kontuzjowanym Andrew Benintendi, a Mattem Carpenterem, który został zdegradowany do służby, Rizzo jest jedynym niezawodnym źródłem siły leworęcznej w nowojorskim składzie. Jankesi chcą, żeby zasypał krótki korytarz.

Przed wybuchem Rizzo, 62-letni Aaron Judge przypomniał wszystkim, że jest kimś więcej niż tylko home runem. Zremisował walkę w czołówce z Calem Quantrillem, ukradł drugi, a następnie zajął trzecie miejsce, gdy rzut trafił na środkowe pole. Oprócz tych 62 domów, w tym roku sędzia odwiedził 16 z 19 miejsc włamań. Jest utalentowanym, utalentowanym graczem.

Po tym, jak Rizzo dał Yankees prowadzenie 4:1, menedżer Aaron Boone był w stanie wystartować z prawym Jonathanem Losicą, lewym Vandy Peraltą i prawym Clayem Holmesem w trzech ostatnich inningach. wrz. Gra 1 była pierwszą grą Peralty od 18 roku życia. Opuścił kilka ostatnich tygodni sezonu zasadniczego z powodu kontuzji pleców. To był pierwszy występ Holmesa od 26 września. Opuścił koniec sezonu zasadniczego z problemem barku. Najwyraźniej Jankesi nie mieli nic przeciwko wrzuceniu jego (i Peralty) do ognia.

następny

Gra 2, oczywiście. Historycznie rzecz biorąc, zespoły, które wygrały pierwszy mecz w serii do dwóch zwycięstw, wygrały serię w 71 procentach przypadków. Harmonogram ALDS w tym roku jest nieco nietypowy, z dniem wolnym między grami 1 i 2 I Mecz 2 i 3. Mecz 2 jest zaplanowany na czwartek wieczorem, chociaż prognoza sugeruje, że pogoda może być problemem. Ilekroć grana jest gra druga, będzie to Nestor Cortez (12-4, 2,44 ERA) przeciwko Shane Bieber (13-8, 2,88 ERA).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *