Hrabstwo Maricopa w Arizonie jeszcze nie zaczęło liczyć 290 000 wczesnych głosów oddanych w dniu wyborów.

Pracownik wyborczy przybywa z kartami do głosowania w środę do biura rejestratora hrabstwa Maricopa w Phoenix. (Matt York/AP)

Główne rasy Aby określić kontrolę Senatu Arizona I Nevada Setki tysięcy głosów, które nie zostały jeszcze rozpatrzone, muszą zostać odwołane, ponieważ oba stany rywalizują o ich policzenie.

Może to potrwać godziny – lub dni – wystarczająco długo Głosy są liczone Aby ustalić, kto wygrał Senat w tych stanach. A jest ich znacznie więcej Nieproszone wyścigi kongresowe Kiedy nowy Kongres zasiądzie, zdecyduje, jak będzie wyglądała Izba.

Nieoficjalne wyniki – i niepewność co do tego, kto będzie kontrolował Kongres w przyszłym roku – nie powstrzymały republikańskich obaw o wyniki wyborów, w których oczekiwana fala Republikanów nigdy się nie zmaterializowała.

Oto jest Co musisz wiedzieć Liczenie trwa:

Oto, jak wygląda sytuacja w Arizonie i Nevadzie — i dlaczego liczenie głosów trwa tak długo: Największym powodem opóźnienia jest sposób, w jaki każdy stan obsługuje głosy poza głosami oddanymi w wyborach w dniu wyborów, w tym zarówno wczesne głosy, jak i karty do głosowania wysyłane pocztą.

W ArizonaNa przykład do policzenia pozostaje około 600 000 głosów. Większość z nich, około 400 000 głosów, znajduje się w hrabstwie Maricopa, najbardziej zaludnionym hrabstwie stanu, w tym w Phoenix.

Spośród tych kart do głosowania około 290 000 zostało oddanych do lokali wyborczych w dniu wyborów, powiedział w czwartek w CNN przewodniczący rady nadzorczej hrabstwa Maricopa, Bill Gates. Te karty do głosowania muszą zostać przetworzone przed ich policzeniem, co powoduje opóźnienia w zestawieniu.

Ponadto okręg ma około 17 000 kart do głosowania, które próbowano policzyć w dniu wyborów, ale nie zostały odczytane przez tabulator z powodu błędu drukarki, a te karty do głosowania nadal muszą zostać policzone.

W Nevada, prawo stanowe zezwala na przesyłanie kart do głosowania do dnia wyborów do soboty. Oznacza to, że okręgi nadal otrzymują głosy, które należy policzyć.

READ  Zachodnie stany mają najwyższe cięcia w wodzie rzeki Kolorado

Clark County, największe w stanie, w tym Las Vegas, otrzymało w środę z urzędu pocztowego ponad 12 000 kart do głosowania, powiedział sekretarz stanu Clark County Joe Gloria.

Dodatkowo, hrabstwa w Nevadzie mają dziesiątki tysięcy kart do głosowania, które są wrzucane do skrzynek umieszczonych w lokalach wyborczych w dniu wyborów. Clark County powiedział, że ma prawie 57 000 kart do głosowania w swoich skrzynkach w dniu wyborów.

Trump kontra DeSantis: Słabe wyniki kilku kandydatów popieranych przez byłego prezydenta Donalda Trumpa rzuciły nowe wątpliwości na jego oczekiwaną kampanię w 2024 roku.

W tym samym czasie kandydatura na reelekcję gubernatora Florydy Rona DeSantisa podsyca apele o zwycięstwo. Wykorzystaj jego prędkość I rzuć wyzwanie Trumpowi o nominację w 2024 r.

Spór Trump-DeSantis trwa już od miesięcy, ale może wybuchnąć, gdy oficjalnie rozpocznie się sezon podstawowy.

Po tym, jak napływa „Czerwony przypływ”, McCarthy staje przed trudną ścieżką: Republikanie nadal mają większość w Izbie, pomimo lepszego niż oczekiwano głosowania Demokratów we wtorek wieczorem.

Lider Domu GOP Kevin McCarthy Szybko posuwa się do zablokowania głosów potrzebnych do objęcia przewodnictwa w następnym Kongresie. CNN jeszcze nie przejęło sali Partii Republikańskiej.

Ale ostateczna wielkość republikańskiej większości może decydować o tym, jak trudno będzie McCarthy’emu zostać mówcą, ponieważ wąska większość Trumpa może skłonić kluby niepodległościowe w Izbie do zablokowania przywódczych ambicji McCarthy’ego.

Źródło zaznajomione z obradami Klubu Wolności Domu powiedziało CNN w środę rano, że jest około dwóch tuzinów obecnych i przyszłych członków, którzy zagłosowaliby przeciwko McCarthy’emu, chyba że pójdzie on na ustępstwa.

Ellie Kaufmann z CNN, Bob Ortega, Gary Tuchman, Paul Vercammen, Kristen Holmes, Gabby Orr, Manu Raju i Melanie Zanona przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *