Hrabstwo Maricopa w Arizonie jeszcze nie zaczęło liczyć 290 000 wczesnych głosów oddanych w dniu wyborów.

Pracownik wyborczy przybywa z kartami do głosowania w środę do biura rejestratora hrabstwa Maricopa w Phoenix. (Matt York/AP)

Główne rasy Aby określić kontrolę Senatu Arizona I Nevada Setki tysięcy głosów, które nie zostały jeszcze rozpatrzone, muszą zostać odwołane, ponieważ oba stany rywalizują o ich policzenie.

Może to potrwać godziny – lub dni – wystarczająco długo Głosy są liczone Aby ustalić, kto wygrał Senat w tych stanach. A jest ich znacznie więcej Nieproszone wyścigi kongresowe Kiedy nowy Kongres zasiądzie, zdecyduje, jak będzie wyglądała Izba.

Nieoficjalne wyniki – i niepewność co do tego, kto będzie kontrolował Kongres w przyszłym roku – nie powstrzymały republikańskich obaw o wyniki wyborów, w których oczekiwana fala Republikanów nigdy się nie zmaterializowała.

Oto jest Co musisz wiedzieć Liczenie trwa:

Oto, jak wygląda sytuacja w Arizonie i Nevadzie — i dlaczego liczenie głosów trwa tak długo: Największym powodem opóźnienia jest sposób, w jaki każdy stan obsługuje głosy poza głosami oddanymi w wyborach w dniu wyborów, w tym zarówno wczesne głosy, jak i karty do głosowania wysyłane pocztą.

W ArizonaNa przykład do policzenia pozostaje około 600 000 głosów. Większość z nich, około 400 000 głosów, znajduje się w hrabstwie Maricopa, najbardziej zaludnionym hrabstwie stanu, w tym w Phoenix.

Spośród tych kart do głosowania około 290 000 zostało oddanych do lokali wyborczych w dniu wyborów, powiedział w czwartek w CNN przewodniczący rady nadzorczej hrabstwa Maricopa, Bill Gates. Te karty do głosowania muszą zostać przetworzone przed ich policzeniem, co powoduje opóźnienia w zestawieniu.

Ponadto okręg ma około 17 000 kart do głosowania, które próbowano policzyć w dniu wyborów, ale nie zostały odczytane przez tabulator z powodu błędu drukarki, a te karty do głosowania nadal muszą zostać policzone.

W Nevada, prawo stanowe zezwala na przesyłanie kart do głosowania do dnia wyborów do soboty. Oznacza to, że okręgi nadal otrzymują głosy, które należy policzyć.

READ  „Zabieram się za następną sztukę”

Clark County, największe w stanie, w tym Las Vegas, otrzymało w środę z urzędu pocztowego ponad 12 000 kart do głosowania, powiedział sekretarz stanu Clark County Joe Gloria.

Dodatkowo, hrabstwa w Nevadzie mają dziesiątki tysięcy kart do głosowania, które są wrzucane do skrzynek umieszczonych w lokalach wyborczych w dniu wyborów. Clark County powiedział, że ma prawie 57 000 kart do głosowania w swoich skrzynkach w dniu wyborów.

Trump kontra DeSantis: Słabe wyniki kilku kandydatów popieranych przez byłego prezydenta Donalda Trumpa rzuciły nowe wątpliwości na jego oczekiwaną kampanię w 2024 roku.

W tym samym czasie kandydatura na reelekcję gubernatora Florydy Rona DeSantisa podsyca apele o zwycięstwo. Wykorzystaj jego prędkość I rzuć wyzwanie Trumpowi o nominację w 2024 r.

Spór Trump-DeSantis trwa już od miesięcy, ale może wybuchnąć, gdy oficjalnie rozpocznie się sezon podstawowy.

Po tym, jak napływa „Czerwony przypływ”, McCarthy staje przed trudną ścieżką: Republikanie nadal mają większość w Izbie, pomimo lepszego niż oczekiwano głosowania Demokratów we wtorek wieczorem.

Lider Domu GOP Kevin McCarthy Szybko posuwa się do zablokowania głosów potrzebnych do objęcia przewodnictwa w następnym Kongresie. CNN jeszcze nie przejęło sali Partii Republikańskiej.

Ale ostateczna wielkość republikańskiej większości może decydować o tym, jak trudno będzie McCarthy’emu zostać mówcą, ponieważ wąska większość Trumpa może skłonić kluby niepodległościowe w Izbie do zablokowania przywódczych ambicji McCarthy’ego.

Źródło zaznajomione z obradami Klubu Wolności Domu powiedziało CNN w środę rano, że jest około dwóch tuzinów obecnych i przyszłych członków, którzy zagłosowaliby przeciwko McCarthy’emu, chyba że pójdzie on na ustępstwa.

Ellie Kaufmann z CNN, Bob Ortega, Gary Tuchman, Paul Vercammen, Kristen Holmes, Gabby Orr, Manu Raju i Melanie Zanona przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *