Historyczna misja Alpera Gezeravcı, pierwszego tureckiego astronauty, zwiększyła zainteresowanie kosmosem

TEKNOFEST i Fundacja T3, zorganizowane przez Krajową Dyrekcję ds. Edukacji prowincji Manisa przy wsparciu gminy Yunusemre, prezesa Fundacji T3 Elvana Kuzucu Hıdıra, Yunusemre Halletta Milleta, na temat rozwoju technologii i innowacji oraz innowacji TEKNOFEST. . Elvan Kuzucu Hıdır, przewodniczący rady dyrektorów Fundacji T3, burmistrz Yunusemre dr. W spotkaniu uczestniczyli Mehmet Cerçi, krajowy dyrektor ds. edukacji prowincji Manisa Mehmet Uğurelli, kierownicy oddziałów, nauczyciele, uczniowie gimnazjów i szkół średnich.

„W przyszłości udział w wyścigach kosmicznych wzrośnie”

W oświadczeniu złożonym przed wydarzeniem prezes zarządu Fundacji T3 Elvan Kuzucu Hıdır powiedział: „Nasz pierwszy projekt był realizowany na Uniwersytecie Manisa Selal Bayar. Tam spotkaliśmy się szczególnie z młodzieżą na uniwersytecie i wyjaśniliśmy naszą pracę na rzecz młodzieży jako Fundacja Tureckiej Grupy Technicznej. Trwa nabór zgłoszeń do konkursu TEKNOFEST. Ostatni dzień na złożenie wniosku to 20 lutego. W tym kontekście informowaliśmy naszą młodzież. Przekazaliśmy im niezbędne informacje na temat pracy, jaką mogą wykonywać w obszarze konkursów i przedsiębiorczości oraz projektów, które realizujemy w ramach Fundacji T3 i naszego Centrum Przedsiębiorczości. Jesteśmy obecnie w centrum gminy Yunusemre. Spotykamy się tu również z naszymi uczniami gimnazjów i liceów. Postaramy się odpowiedzieć na ich pytania i kontynuować proces aplikacyjny, zwłaszcza do konkursów i warsztatów próbnych TEKNOFEST, które w nowym okresie otworzymy w 81 województwach. Naszym celem jest dostarczenie niezbędnych informacji na temat prowadzonych przez nas szkoleń. Jeśli chodzi o wizję krajowej mobilności technologicznej naszego kraju, szczególnie ostatnio wysłaliśmy w przestrzeń kosmiczną pierwszego tureckiego astronautę Alpera Gezeravcı, a teraz on wrócił. Uważamy jednak, że ważne jest, aby opowiadać naszej młodzieży o eksploracjach kosmosu, aeronautyce i technologii w ramach naszego Krajowego Programu Kosmicznego. Na TEKNOFEST organizujemy także konkursy rakiet, modeli satelitów i rakiet do pionowego lądowania. „Jestem przekonany, że w nadchodzących latach udział w tych konkursach będzie wzrastał i wierzymy, że dzięki konkursom TEKNOFEST zrodzą się nowe, głębokie inicjatywy technologiczne w przemyśle kosmicznym” – powiedział.

READ  Duża inwestycja chińskiego giganta technologicznego Skywell: fabryka akumulatorów w Turcji

„Musimy podnosić świadomość”

Krajowy dyrektor ds. edukacji w prowincji Manisa, Mehmed Ukurelli, który wygłosił przemówienie otwierające wydarzenie, które rozpoczęło się minutą ciszy i hymnem narodowym, powiedział, że przygoda TEKNOFEST, która rozpoczęła się w 2017 r., była bardzo ważna dla Manisy i co roku zdobywała pierwsze miejsca. Zauważając, że świat zmierza obecnie w innym kierunku, a technologia szybko się zmienia, Ugurelli powiedział, że ciężko pracują, aby nie pozostać w tyle. Uğurelli powiedziała: „68 procent dzieci urodzonych w 2017 roku nie będzie pracowało w zawodach, które istnieją dzisiaj. Nie powiedziałem tego. Proces, do którego dotarliśmy, mówi nam. Naukowcy twierdzą, że w ciągu najbliższych 10 lat nastąpi większy postęp niż przez ostatnie 100 lat. Przenosimy się w stronę zupełnie innego świata. Nauka posunie się teraz naprzód o 1, 2, 3, 10, 100, tysiąc. Należy budować świadomość. Jeśli chodzi o budowanie tej świadomości, rzeczywiście istnieje statek flagowy, który pełni rolę przewodnika dla Turcji, a jest nim Fundacja T3. TEKNOFEST stworzyli ze 121 partnerami. Wszystkim im serdecznie dziękujemy” – powiedział.

„Największy w regionie Morza Egejskiego”

Burmistrz Yunusemre, dr. Mehmet Cerci powiedział, że otworzyli Film Yunusemre za radą Fundacji T3 i przygotowali młodzież w Yunusemer na przyszłość. Burmistrz Sersi powiedział: „W Manisie nie było wcześniej takiego centrum nauki. 3 lata temu od razu powiedziałem naszym przyjaciołom, żeby pozostali w bliskim kontakcie i spotkali się z Fundacją T3. Z prośbą zwróciła się powołana w tym celu fundacja, pionierska w rozwoju nauki i technologii w Turcji oraz sprzyjająca młodym ludziom. „Przyjaciele spotkali się i powiedzieli, że potrzebujemy takiego centrum nauki w Manisie, od razu zakasaliśmy rękawy, dojrzeliśmy i stworzyliśmy ten projekt i w ciągu roku stworzyliśmy największe centrum nauki w regionie Morza Egejskiego ze swoimi warsztatami. , z etycznym podejściem i wizję państwa, spróbujcie warsztatów” – powiedział.

READ  Wiodące tureckie centrum szkoleniowe IT: Smartpro Teknoloji

Dowiedziono, że w Manisie odbyło się 45 seminariów informacyjnych dotyczących konkursów TEKNOFEST 2024, w których wzięło udział 4 tysiące 370 nauczycieli i uczniów, a na dzień dzisiejszy w komputerze w Manisie znajduje się 1229 wniosków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *