Handel sojuszniczy: czy w 2024 r. globalna gospodarka stanie w obliczu negatywnego szoku podażowego?

Według najnowszego raportu Allianz Trade Global Economic Outlook kalendarz wyborczy na rok 2024 zwiększy niepewność gospodarczą, gdy do urn pójdą kraje generujące 60 proc. światowego PKB. Dodatkowo niepewność geopolityczna i gospodarcza może skonfrontować gospodarkę światową z negatywnym szokiem podażowym w 2024 r.

W 2024 r. gospodarkę światową czeka negatywny szok podażowy po serii wstrząsów, które miały miejsce w ostatnich latach, począwszy od pandemii po kryzys energetyczny. Według raportu AllianceTrade dotyczącego perspektyw gospodarczych na lata 2023–2025, w 2024 r., kiedy program polityczny jest intensywny, rosnący populizm i wiele niepewności przyjmie podejście „poczekaj i zobacz”, a ważne decyzje gospodarcze – od zakupu po inwestycje – zostaną przełożone. . Dodatkowo niepewność geopolityczna i gospodarcza może skonfrontować gospodarkę światową z negatywnym szokiem podażowym w 2024 r.

Katalog zawierający 10 utworów autorstwa Alliance Trade Economists

Playlista stworzona przez ekonomistów Allian Trade, która łączy każde z dziesięciu podstawowych zagadnień, którymi należy się kierować w 2024 r., z przebojem Taylor Swift „Are You Ready?” Przede wszystkim. jest tu. Odpowiednio; Rok 2024 będzie rokiem napiętego programu politycznego. W 2024 r., kiedy do urn pójdą kraje generujące 60 proc. światowego PKB, europejscy wyborcy wybiorą przedstawicieli UE; Wyborcy w Portugalii, Belgii, Austrii, Indiach, Meksyku i Wielkiej Brytanii wybierają swoich parlamentarzystów; Stany Zjednoczone, Meksyk, Tajwan i Rumunia wybiorą swoich nowych prezydentów. Na tym etapie rosnący populizm i niepewne otoczenie mogą prowadzić do przyjęcia podejścia wyczekującego i odroczenia ważnych decyzji gospodarczych.

Drugie miejsce na liście to „Czy to już koniec?” zajmie Ponieważ skutki podwyżki kluczowych stóp procentowych w Europie nie są jeszcze w pełni widoczne; Oczekuje się miękkiego lądowania w USA i strefie euro. Szacuje się, że wzrost PKB w 2024 r. wyniesie 1,4 proc. w USA, 0,8 proc. w strefie euro, 4,6 proc. w Chinach i 0,6 proc. w Wielkiej Brytanii.

READ  Indyjska giełda radzi sobie lepiej niż Hongkong | Wiadomości gospodarcze

Trzecie miejsce w raporcie stwierdza, że ​​inflację wzmocnił malejący popyt i pozytywny efekt bazy na energię i żywność, stwierdzając, że „nadszedł czas, aby wszystko wstrząsnąć”. W tym nagłówku stwierdza się, że inflacja rośnie wraz ze spadkiem popytu i dodatnim efektem bazy w zakresie energii i żywności. W raporcie dokonano oceny deficytu budżetowego w rubryce „Jesteś sam, synu”, a w części „Wyjdź z lasu” stwierdzając, że światowy handel może wchodzić w proces umiarkowanego ożywienia.

Szósty tytuł playlisty to „Anti-Hero”. Według raportu Chiny będą w dalszym ciągu zwiększać wsparcie polityczne, aby zrównoważyć straty na światowych rynkach eksportowych i słaby popyt krajowy, podkreślając, że gospodarka nie ożywiła oczekiwań chińskich konsumentów.

W siódmym nagłówku listy rankingowej krajów rozwijających się „Wszystko się zmieniło” ekonomiści handlu Sojuszu podkreślają, że takie kraje jak Egipt, Argentyna i Ghana czekają trudny test, które będą musiały refinansować duże kwoty zadłużenia. Wysokie koszty.

„Wiedziałem, że będę w tarapatach” był nagłówkiem informującym o rosnącej liczbie bankructw w wielu krajach, wskazując, że niektóre branże o największych potrzebach finansowych, takie jak nieruchomości, energia odnawialna i budownictwo, należą do ekspertów biznesowych. W środku burzy. W rubryce „Strona negatywna” wskazano, że znaczący spadek długoterminowych stóp procentowych w 2024 r. jest mało prawdopodobny, natomiast pod nagłówkiem „Wrażliwe” podkreślono, że ograniczenie płynności może się nasilić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *