Gospodarka Gabbarana z ropą i nadzieją

Po 10 latach milczenia wyruszyliśmy z grupą biznesmenów w wyczerpującą, trzydniową podróż do odległej prowincji kraju. Odwiedziliśmy Sisre, Sirnak, Hakkari i Yuksekovą wraz z liderami, menedżerami i biznesmenami Izby Przemysłowej w Stambule (ISO). Oprócz spotkań eksplorowaliśmy obszar szybów naftowych Kabar w Shirnak.

Fabryka w Hakkari

➔Dla przemysłu tekstylnego i konfekcji gotowej, budowany jest na obszarze 10 dekarów z 3,5 dekarami zakrytymi przez Specjalną Administrację Prowincji w Hakkari. gubernator Ali Selig Poprosił biznesmenów o zarządzanie tym miejscem.

➔Gubernator Ali Selig „Budujemy fabrykę 7 km od centrum miasta. Zamontujemy również maszyny. Złóż wniosek o prowadzenie tego miejsca przez 10 lat. „To nic nie kosztuje, ale mamy tylko jeden warunek: zagwarantować 500 kobietom pracę”. powiedział.

➔Niektóre firmy tekstylno-odzieżowe muszą przenieść się ze Stambułu i regionu Marmara ze względu na wzrost kosztów pracy. W ramach tego trendu umocnił się trend w stronę Egiptu.

➔Tym razem telefon od Hakkari przyciągnął uwagę branży tekstylno-odzieżowej. Rozmowa rozpoczęła się od razu, a jej rezultaty zobaczysz już za chwilę.

Miasto wzgórz i tajemniczej turystyki

➔Centrum miasta Hakkari, położone na wysokości 1744 m n.p.m., nawet gdy zbliża się lato, otoczone jest ośnieżonymi górami. W prowincji znajduje się Uludoruk, druga co do wielkości góra Turcji z 52 szczytami o wysokości ponad tysiąca metrów, na której można jeździć na nartach na naturalnym śniegu przez 7 miesięcy od listopada do maja. Są szyny, ale nie ma udogodnień. Ponieważ do niedawna istniały problemy z bezpieczeństwem.

➔Ze swoimi płaskowyżami, jeziorami polodowcowymi, górami, padającym śniegiem i trawą, Hakkari musi być tajemniczym miastem turystycznym. Miasto pełne wzgórz i głębokich dolin, pełne adrenaliny. Jej 89% to góry, z 53 szczytami powyżej 3000 metrów. Lodowce liczące 20 tysięcy lat to unikatowy atut. Długość 168 km z głębokimi dolinami, bujną zielenią strumieni i jezior polodowcowych.

READ  Rekordowy outsourcing od 20 lat

➔Hakkari, miejsce zamieszkania odwróconego tulipana, jest bardzo bogate pod względem płaskowyżów i różnorodności traw. Gubernator Ali Celik podał ekonomiczną ilość jadalnych ziół uprawianych i zebranych w tych porach roku na 25 milionów lirów. Gubernator Ali Celik powiedział, że doszło do trzech ataków niedźwiedzi wśród zbieraczy trawy i czterech akcji ratunkowych helikopterem.

➔ Powiat Yuksekova, w którym znajduje się lotnisko, jest także centrum rolniczym województwa. Ale na środku równiny powstało także miasto liczące ponad 120 tysięcy mieszkańców. Oprócz lotniska zlokalizowana będzie tu także zorganizowana baza przemysłowa.

➔Równina otoczona górami przypomina misę. Zostaliśmy Twin Tree by HiltonOd połowy czerwca do połowy czerwca jeszcze piękniej jest oglądać ośnieżone szczyty Silo pod słońcem. Napływ inwestycji Hilton do dzielnicy to oznaka rosnącego zaufania i świetlanej przyszłości.

„W obliczu trudności wielka jest nadzieja”

„Hakkari to bardzo trudny geograficznie i bardzo silne miasto stworzone przez te trudności. Pośród trudnej geografii jest wielka nadzieja. kto mówi gubernator Ali Selig Podkreślając potrzebę inwestycyjną miasta, wydał następujące oświadczenie:

➔ „Hakkari to silne miasto, jego tożsamość i kultura, zapewni platany i dobrych ludzi w każdej części naszego kraju i za granicą. Sektor wydobywczy zaczął się ożywiać. Wzrośnie działalność rolnicza, a handel będzie się rozwijać. Linia lotnicza pokonuje trudności transportowe spowodowane położeniem geograficznym. Lot ze Stambułu zajmuje 1,5 godziny.

Najważniejsze, czego tutaj potrzebujemy, to inwestycje. Zwłaszcza inwestycje biznesowe. Tworzymy strefę przemysłową w Juksekowej. Zapraszamy biznesmenów i przedsiębiorców z naszego kraju do przyjazdu i inwestycji w Hakkari. Jesteśmy sąsiadami dwóch krajów i mamy trzy bramy graniczne. Możemy być centrum wszelkich inwestycji, które można poczynić dla handlu zagranicznego.

➔Ogólnie geografia jest bardzo bezpieczna, nie musisz się martwić. „Nie ma tu żadnego problemu z bezpieczeństwem”.

READ  Sprawozdania gospodarcze są słabe

Model kształcenia zawodowego w Stambule

➔ Również w Şirnaku Program Współpracy Zawodowej ISO Protokół podpisany. Kompleksowy i zorientowany na wyniki model kształcenia zawodowego, który jest realizowany od 5 lat z udziałem ponad 150 przedsiębiorców w 44 szkołach zawodowych w Stambule, po raz pierwszy zostanie wdrożony poza Stambułem.

➔Ten plan jest marzeniem i wizją rozwoju szkół Prezydent ICI Erdal BahivaN powiedział:

➔ „Oprócz problemu ze znalezieniem wyszkolonych kadr w Turcji, kolejnym problemem jest to, że młodzież nie może uzyskać odpowiednio zaplanowanej edukacji, która ukształtowałaby jej przyszłość.

➔Nie możemy winić naszej młodzieży, która włóczy się po ulicach bez pracy. Jeśli ci młodzi ludzie w wieku 23–24 lat są bezrobotni z dyplomami, sami jesteśmy winni braku planowania.

➔Oczywiście istnieje również wyższa strona tego biznesu. Model szkolnictwa wyższego musi się zmieniać w oparciu o nowe możliwości w regionie.

➔Jesteśmy dumni, że otwieramy uczelnie w 81 województwach, ale jeśli te uczelnie nie zostaną dostosowane do rozwoju, wizji i celów tego regionu, pozostaną tylko czterema betonowymi ścianami.

➔Chciałbym stąd zaapelować do Prezydenta YÖK. „Przyszedłem tutaj i żądam opracowania strategii dotyczącej przyszłej wizji Uniwersytetu Şırnak”.

Kapitał Energetyczny ŞİRNAK

Gubernator Şırnak Cevdet Ade Poinformował, że obecnie w 39 centrach poszukiwawczych wydobywa się 43 tys. baryłek ropy dziennie.

➔ „Każdego dnia napełnia się 40 cystern. Celem jest zwiększenie przyszłej produkcji do 100 tys. baryłek dziennie do końca tego roku.

➔Przyspieszone planowanie w oparciu o inwestycje energetyczne. Nasz Szanowny Minister otrzymał poważną instrukcję odnośnie wiatru. Uzyskane zostaną wszystkie dane o powietrzu wokół Gudi i w krótkim czasie zostaną wydane raporty o tych miejscach.

➔Şırnak jest teraz stolicą energii.”

„Zagrożenie zamienione w szansę”

Erdal Bahivan jest prezesem zarządu ICI Wspomniał także, że regionowi od 25-30 lat zagraża terroryzm.

READ  Ekonomia wolna od programów między dwoma kolejnymi wyborami

Powiedział:

➔ „Teraz zagrożenie zamieniło się w szansę i dotarcie do tego punktu wymagało wiele wysiłku. Zmiana terytorium może zmienić losy Turcji i być może jej położenie geograficzne.

➔ Okres realizacji szansy jest stały, a nie tymczasowy. Myślmy wspólnie o tym, aby przyszłość ludzi była lepsza, aby złe dni nie wróciły. Podpiszmy problemy.

➔Miejsce, którego nie dotykasz, nie widzisz, nie myślisz, kochasz, nie jest Twoje. Dotknijmy, zobaczmy, pomyślmy. Nie oczekujcie wszystkiego od państwa, to nasze serca nas tu sprowadziły, a nie państwo.

➔Ropa zapewnia stabilność, energię słoneczną, energię wiatrową, szklarnię, ścieżkę wzrostu itp. Mają projekty wpływające na światową logistykę. „Stworzy to możliwości po ukończeniu tunelu Van”.

„W tym kraju nie ma dyskryminacji”

➔Wyjaśnił, że jest pochodzenia azerskiego i że jego rodzina przybyła do Turcji z miasta Urmia w Iranie i osiedliła się w dystrykcie Yuksekova, a stamtąd do Musk. Prezydent ICI Erdal Bahiwan On kontynuował:

„Ten kraj dał mojej rodzinie obywatelstwo i wiele możliwości. Miałem okazję być przedsiębiorcą, biznesmenem, zdobyć wykształcenie, pracować w organizacjach pozarządowych, a dziś jestem przewodniczącym zarządu Izby Stambulskiej Oznacza to, że w tym kraju nie ma dyskryminacji, w tym kraju nie ma dyskryminacji. „Dopóki będziesz chciał osiągnąć swoje cele, ten kraj będzie silniejszy, jeśli będziemy czerpać siłę z naszych różnic”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *