Giełda rozpoczęła się dziś na plusie – wiadomości ekonomiczne z ostatniej chwili

Indeks BIST 100 na Borsie w Stambule rozpoczął dzień wzrostem o 0,19 procent, osiągając 9 351,44 punktu.

Wcześniej indeks BIST 100 zyskał 17,31 pkt. i 0,19 proc., osiągając poziom 9 351,44 pkt. w porównaniu do poprzedniego zamknięcia.

Indeks bankowy wzrósł o 0,15 proc., a indeks holdingowy o 0,04 proc. Wśród indeksów sektorowych najwięcej zyskała branża IT (2,33 proc.), a najbardziej straciła branża sportowa (0,35 proc.).

Indeks BIST 100 indeksu Borsa Stambuł zakończył dzień stratą o 0,43 procent na poziomie 9 334,13 punktu, zgodnie z wczorajszą tendencją wyprzedaży, i pobił swój rekord wszechczasów wynoszący 9 450,48 punktu.

Analitycy twierdzą, że niepewność co do tego, kiedy Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych (Fed) zacznie obniżać stopy procentowe, utrzymuje ostrożność na światowych rynkach akcji, dodając, że dane makroekonomiczne, które zostaną opublikowane w USA w tym tygodniu, mogą zapewnić impuls. Sygnały dotyczące przyszłych działań banku centralnego.

Z drugiej strony oczekuje się, że minister skarbu i finansów Mehmet Simcek oraz prezes Banku Centralnego Turcji (CBRT) Fatih Karahan udają się dzisiaj do Brazylii, aby wziąć udział w spotkaniu ministrów finansów i prezesów banków centralnych grupy G20.

Oczekuje się, że Şimşek odbędzie do piątku kilka spotkań dwustronnych w Sao Paulo w Brazylii, ale napływające informacje również przyciągną uwagę inwestorów.

Analitycy twierdzą, że w dzisiejszym programie danych nie było zbyt wiele informacji, a indeks zaufania konsumentów Gfk w Niemczech i zamówienia na dobra trwałe w USA oraz dane dotyczące indeksu cen domów będą podążać za granicą. Opór indeksu oraz opór na poziomach 9300 i 9200. Zauważył, że poziomy znajdują się na poziomie wsparcia.

READ  Scope oczekuje, że w przyszłym roku Turcja odnotuje wzrost o 3,3%.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *