– Gdzie jest Jackie? Biden poszukuje Walorskiego, zmarłego w sierpniu prawodawcy

WASZYNGTON, 28 września (Reuters) – Prezydent USA Joe Biden publicznie starał się zapomnieć o kongresmanie z Indiany, Jackie Walorskim, który zginął w wypadku samochodowym w sierpniu podczas konferencji strajkowej w środę.

Biden podziękował pozostałym organizatorom konferencji, po czym zapytał: „Jackie tu jesteś? Gdzie jest Jackie?”.

Walorski, republikanin, był jednym z czterech kongresmanów współsponsorów projektu ustawy o sfinansowaniu konwencji. Zginął wraz z dwoma pracownikami na początku sierpnia.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Prezydent USA Joe Biden przemawia na konferencji w Białym Domu na temat głodu, odżywiania i zdrowia 28 września 2022 r. W Waszyngtonie. REUTERS / Kevin Lamarque

Biden zdał sprawę bez poprawek. Po śmierci Walorskiego Biały Dom wydał oświadczenie Bidena, mówiące, że on i jego żona Jill byli „zszokowani i zasmuceni” jego nagłym wypadkiem.

„Naprawdę skandaliczny i haniebny błąd” – napisała na Twitterze Republikanka z Missouri, Vicki Hartzler, odnosząc się do tego błędu.

Biden „docenia jej niesamowitą pracę”, powiedziała później rzeczniczka Białego Domu Karine Jean-Pierre, zapytana o incydent, dodając, że Biden już planował powitać rodzinę kongresmenki w Białym Domu na piątkowe podpisanie. „Była w siódmym niebie” – powiedział Jean-Pierre.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Raport Jareda Renshawa i Leah Douglas; Ze scenariuszem Heather Timmons Edycja przez Alistaira Bella

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

READ  Lawina we francuskich Alpach: cztery ofiary śmiertelne w południowo-wschodniej Francji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *