Francja postawiła pomnik ormiańskiego terrorysty! Francja wznosi pomnik ormiańskiego terrorysty Tehliriana


Wyjście:



Zaktualizowano:

Francja dodała nowy do swoich skandalów. Dzień wcześniej, na zaproszenie departamentu burmistrza Penne-sur-Huveaune Nicolasa Bazzucchiego, prezydenta gminy Martine Vassal oraz burmistrza 11. i 12. dzielnicy Marsylii, Sylvaina Souvestre, pomnik Umieszczono ormiańskiego terrorystę Sokomana Tehliriana. Tehlirian poświęcił Talata Paszy w Berlinie 15 marca 1921 roku w ramach operacji Nemesis.

Francuski senator: Musimy pójść dalej

Uroczystość odsłonięcia pomnika rozpoczęła się modlitwą duchownych. Francuska senator z LR Valerie Boyer, jedna z osób obecnych na inauguracji, udostępniła post na swoim koncie X. „Wielu z nas było dziś rano w sercu Beaumont w Marsylii na odsłonięciu pomnika Sokomona Delhiriona” – powiedział Boyer. „Teraz bardziej niż kiedykolwiek musimy pójść dalej w tej walce i ostatecznie uznać za przestępstwo zaprzeczanie ludobójstwu Ormian” – powiedział Boyer. powiedział.

Wysłał do Azerbejdżanu

Wypowiadając się po Boyerze, burmistrz Sylvain Sovestre, podobnie jak francuski senator, uznał otwarcie za okazję do „ugruntowania koncepcji ludobójstwa w prawie międzynarodowym”. Odnosząc się do „mrocznych czasów przeszłości i obecnego zagrożenia Azerbejdżanu”, burmistrz 11-12 okręgu zakończył swoje uwagi przyznaniem, że wpływ tego otwarcia oceniał w świetle komunikatów otrzymywanych na portalach społecznościowych. : „Marsylia jest zawsze na szczycie, czego dowodem jest ruch oporu. Francuzi i my, Marsylia, powinniśmy być dumni.

Plac otrzymał także swoją nazwę

Przemówienie otwierające wygłosił Haratch Varjapedian, Prezydent Ormiańskiej Federacji Rewolucyjnej na Europę Zachodnią. „To drugi hołd złożony Dehlirianowi w Marsylii po tym, jak w 2017 roku nazwano plac na jego cześć” – powiedział Varjabedian. powiedział.

„Zarzuty o ludobójstwo są przestępstwem z nienawiści”

Prezydent Partii Ojczyzny dr. W ramach prawnej walki Doğu Perinçeka z międzynarodowym kłamstwem o „ludobójstwie Ormian” rząd szwajcarski został uznany za winnego prawomocnym wyrokiem ogłoszonym przez Wielką Izbę Europejskiego Trybunału Praw Człowieka (ETPC) w dniu 15 października 2015 r. Mehmet Cengiz, prawnik, który od początku do końca prowadził batalię prawną Perincka, był także członkiem zarządu komisji Talata Paszy, która oceniała instalację we Francji pomnika ormiańskiego terrorysty.

READ  W USA skradziono posąg Buddy o wartości 1,5 miliona dolarów

Wzywając rząd i Ministerstwo Spraw Zagranicznych do reakcji, Cengiz powiedział: „Kłamstwo o ludobójstwie zostało uznane za fałszywe w 3 wyrokach Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. ETPC wyraźnie stwierdza w swoich orzeczeniach, że wydarzenia z 1915 r. nie może być uznane za ludobójstwo. Ponownie, zgodnie z tą decyzją, oskarżenia o ludobójstwo stanowią zbrodnię w świetle prawa międzynarodowego. Jest to zbrodnia. Powtarzanie dzisiaj tych działań jest rażącym zaniedbaniem i przestępstwem w świetle prawa międzynarodowego. „Wzywam rząd i Ministerstwo Spraw Zagranicznych o dokonanie przeglądu tych decyzji i zareagowanie na ten incydent” – powiedział.

Przypomniała orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego Francji

Przypominając, że po decyzji Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w sprawie Perinçek-Szwajcaria francuski Trybunał Konstytucyjny uchylił w 2017 r. przepisy karne dotyczące odmowy postawienia zarzutów o ludobójstwo Ormian, Cengiz powiedział: „Ponadto na podstawie tych orzeczeń Europejskiego Trybunału Praw Człowieka francuski Trybunał Konstytucyjny uznał ludobójstwo zarzuty za przestępstwo, którego nie można przedstawić, jest to niezgodne z konstytucją, sprzeczne z wolnością myśli itp. Twierdząc, że nie można tego rozpatrywać w granicach prawa, uchylił ustawę, która dawała taką możliwość. Decyzja francuskiego Trybunału Konstytucyjnego z 2017 r. po raz drugi dotyczyła roszczeń Ormian związanych z wydarzeniami z 1915 r. W październiku 2016 r. francuski Senat przyjął projekt ustawy mającej na celu ukaranie osób zaprzeczających zarzutom. „Trybunał jasno stwierdził w swoim wyroku, że ustawa jest niezgodna z konstytucją” – poinformował.

Pomnik Ludobójstwa w centrum miasta

Jak powszechnie wiadomo, Marsylia jest aktywnym miastem diaspory ormiańskiej. Pod koniec XIX wieku wielu sprawców aktów terrorystycznych w Imperium Osmańskim uciekło do Marsylii, w centrum której znajdował się tzw. Pomnik Ludobójstwa na francuskich statkach. Dlatego też miasto to jest jedną z „bezpiecznych przystani” wykorzystywanych przez ormiańską działalność terrorystyczną i jej propagandę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *