Fenerbahçe pożegnało się z Ligą Konferencyjną w ćwierćfinale

Fenerbahce pożegnało się z Europą po porażce 3:2 w rzutach karnych z greckim Olympiakosem w ćwierćfinale Ligi Konferencyjnej UEFA Europa Conference League, gdzie po regulaminowym czasie gry i dogrywce zwyciężyło 1:0 w powtórce 3:2. aż do

Fenerbahçe dobrze rozpoczęło mecz na stadionie Ülker, obejmując prowadzenie w 11. minucie po podaniu Irfana Kane'a Kahvesiego. Zespół Yellow-Navy kontynuował atak, nie potrafił jednak wykorzystać swoich bramkowych pozycji i do szatni wszedł z wynikiem 1:0.

W drugiej połowie meczu Fenerbahce, które były bardziej widoczne w polu karnym przeciwnika i dominowały przy piłce, miały trudności ze znalezieniem pozycji. Zmiany w drużynie żółto-czarnych w ostatniej połowie ograniczyły rywali do pola karnego, jednak nie udało im się zdobyć gola i doszło do dogrywki.

Choć w dogrywce obie drużyny wykazywały oznaki zmęczenia, piłka gości odbiła się od słupka w 103. minucie i remis utrzymał się przez pierwsze 15 minut dogrywki. W ostatnich minutach drugiej połowy dogrywki Olympiakos spadł do 10 zawodników po tym, jak Ntoi otrzymał drugą żółtą kartkę, ale Fenerbahce nie zdobyło gola w pozostałej części kwarty i przystąpiło do serii rzutów karnych.

Fenerbahce odpadło z Pucharu Europy po przegranej 3:2 z rywalem w rzutach karnych.

Irfan strzelił 6 goli w Europie

Reprezentant Fenerbahçe, İrfan Can Kahveci, strzelił swojego szóstego gola w Europie.

28-latek spisał się w tym sezonie bardzo płodnie, strzelając jak dotąd 10 goli w lidze w tym niezwykle płodnym sezonie.

Irfan strzelił swojego 16. gola w sezonie, strzelając do Olympiakosu w pierwszym meczu.

Fred nie jest zadowolony z opuszczenia gry

Brazylijski pomocnik Fenerbahçe, Fred Rodrigues, nie był zadowolony z opuszczania boiska.

Fred nie mógł ukryć zaskoczenia, gdy w 86. minucie meczu został wyrzucony z boiska.

Trener Ismail Kartal rozmawiał ze swoim zawodnikiem na ławce rezerwowych, aby poprawić mu morale.

Becao nie mógł dokończyć

Doświadczony obrońca Fenerbahçe Rodrigo Becao nie mógł dokończyć meczu z powodu kontuzji.

READ  Kasimbasa: 1 - Trabzonspor: 5 | Wynik meczu

28-latek zasłabł w 99. minucie meczu i poprosił o zmianę.

Çağlar Söyüncü zastąpił Begao w 100. minucie.

Ziemia: Ulgar

Hagemmler: Tobias Steiler, Christian Kittelmann, Mark Porsche (Niemcy)

Fenerbahçe: Livakovic, Osayi-Samuel, Becao (min. 100 Çağlar Söyüncü), Djiku, Ferdi Kadıoğlu, İsmail Yüksek (min. 120+2 Bonucci), İrcin.8 6 Zajk ), Tadic, Szymanski (min. 106 Krunik), Dżeko (min. 74 Batshuayi)

Olympiakos: Solakis, Rodini, Ntoi, Carmo, Ortega (89 Richards), Hesja, Squinho (109 Horda), Potens (64 Mazouras), Jovedic (46 Ibora), Fortunis (109 El-Arab), Gabi

Cel: minimalny. 11 Irfan Kane Kahvesi (Fenerbahçe)

Czerwona kartka: Min. 120+3 Ntoi (Olympiakos)

Żółte kartki: nie. 36 Ortega, dr. 60 Potencja, DK. 60 Tzolakis, Dk. 72 Ntoi, 90+4 Masouras, Dk. 97 Mendibar (dyrektor techniczny), Dk. 112 Hesja (Olympiakos), dk. 94 Szymański (Fenerbahce)

Ważne momenty meczu

W 9. minucie zawodnik ponownie był odpowiedzialny za zwycięski rzut wolny, gdy Szymański został powalony w prawy róg poza polem karnym. Szymański posłał piłkę prosto na bramkę, która poszybowała minimalnie wysoko.

Fenerbahçe objęło prowadzenie w 11. minucie. Szymański kontrolował podanie Tadicia z lewej strony pola karnego i zobaczył, jak Irfan Kane Kahvesi dołączył do ataku z prawej strony. Strzał tego zawodnika z prawego rogu w polu karnym trafił w siatkę na lewo od bramkarza: 1-0.

W 30. minucie Szymański przyjął piłkę w prawy róg pola karnego i podał do Tadicia, który przedarł się przez obronę i wpadł w pole bramkowe. Przed tym zawodnikiem w ostatniej minucie interweniował Ntoi i posłał piłkę na róg.

W 34. minucie Irfan Kane oddał piłkę Irfanowi Kahvesiemu, którego obrona Olympiakosu nie była w stanie wybić. Irfan Khan Kahvesi przejął piłkę w prawy róg poza polem karnym, oszukał przeciwnika i mocno uderzył, ale bramkarz Solakis nie pozwolił na zdobycie bramki.

READ  Stało się tak ze względu na naszą wrażliwość na wartości niepodlegające negocjacjom.

Pierwsza połowa meczu zakończyła się prowadzeniem żółto-granatowych 1:0.

W 50. minucie Ferdi Kadioglu przyjął piłkę z własnej połowy, wszedł w pole karne przeciwnika, oszukał 2 przeciwników i oddał strzał, piłka odwróciła się od obrony i znalazła się przed Szymańskim. Strzał zawodnika minął obrońcę i minął o włos na rzut rożny.

Olympiakos wyglądał groźnie w 80. minucie. Mazuras, który otrzymał długie podanie od obrony na połowie Fenerbahçe, podszedł na prawą stronę pola karnego i oddał strzał z ziemi, a bramkarz Livakovic zamknął kąt i zablokował bramkę stopami. .

W 86. minucie Tadic przyjął piłkę na lewym skrzydle po długim podaniu Irfana Kane Kahvesiego i podał do Szymańskiego, który przesunął się na przedni słupek. Kopnięcie punktowe tego zawodnika, piłka leci minimalnie obok boku.

Olympiakos był bliski zdobycia bramki w 103. minucie. Po rzucie wolnym spoza pola karnego Ibora głową dośrodkował Fortounisa przed polem bramkowym, a główka Livakovicia trafiła w słupek. Wchodząc w pole karne, David Carmo głową skierował piłkę do bramki, a Dzigu obronił.

W 114. minucie dośrodkowanie Zajica z prawej strony zostało przechwycone przez Batshuayi i piłka zatrzymała się przed Tadiciem. Piłkarz podał z lewej strony pola karnego, ale piłka minęła obok bramki.

120+3. Na minutę Olympiakos liczył zaledwie 10 zawodników. Po tym, jak Ntoi Cengiz podszedł do Ünder, sędzia Tobias Stieler ukarał zawodnika drugą żółtą i czerwoną kartką.

Podczas gdy Batshuayi i Dzigu z Benerbahce zdobyli gole w serii rzutów karnych, Datic, Cengiz Ander i Bonucci spudłowali. El Gabi, Horta i Mazouras z Olympiakosu wykorzystali rzuty karne. El-Arabi i Rodini nie mogli skorzystać z kary.

Olympiakos wygrał 3:2 w rzutach karnych po 1:0 w regulaminowym czasie gry.