Boston Dynamics przedstawia Atlas nowej generacji! – Wiadomości z ostatniej chwili dotyczące nauki i technologii

Firma Boston Dynamics przez lata działała w różnych obszarach, aż do przejęcia jej przez Google w 2013 r. Jednak po Google firma Boston Dynamics zwróciła się w stronę robotów humanoidalnych i stworzyła Atlasa, jednego z najpopularniejszych robotów w internetowym świecie. Chociaż Atlas był w stanie robić rzeczy, których 11 lat temu nie było w stanie zrobić wiele robotów, firma niedawno wycofała starszą generację Atlasu.

Według innego niedawnego raportu została uruchomiona nowa wersja Atlasu. Atlas elektryczny nowej generacji ma nowocześniejszą konstrukcję robota i jest bardziej wydajny.

Film przedstawiający atlas nowej generacji:

Atlas posiadał infrastrukturę opartą na hydraulice i był bardzo zacofany w porównaniu z dzisiejszymi technologiami. Mając tego świadomość, zespół BT wprowadził na rynek wersję Atlas Edition, która zawiera technologie nowej generacji. Największą zaletą Atlasa nowej generacji, który patrząc z zewnątrz charakteryzuje się bardziej elastyczną i bardziej kompaktową konstrukcją, jest zasilacz.

Pierwsza edycja Atlasu robotów ludzkich została wycofana

Z oświadczenia wynika, że ​​Atlas, najbardziej zaawansowany humanoidalny robot firmy, o którym było głośno od wielu lat, dwa dni temu przeszedł na emeryturę.

Boston Dynamics działał pod parasolem Google od 2013 do 2017 roku, następnie pod parasolem SoftBanku, a od 2020 roku pod parasolem Hyundaia.

Atlas był znany ze swojej wyższości i sukcesów w takich kwestiach jak siła, zwinność i równowaga.

READ  Czym jest Katedra Technologii Poligraficznych, czym zajmują się jej absolwenci i gdzie pracują? Oferty pracy w sektorze technologii poligraficznych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *