Eyüpspor pokonany przez Adanaspor! Wizę Superligi pozostawił do kolejnych zawodów – piłki nożnej

Znajdujący się na szczycie Eyüpspor zmierzył się z Adanasporem w 28. tygodniu 1. ligi Trendyol. Jeśli reprezentant Stambułu opuści boisko ze zwycięstwem, będzie miał prawo po raz pierwszy w historii rywalizować w Super Lidze, jednak Atanaspor opuścił boisko po zwycięstwie 1:0.

class=”medyanet-inline-adv”>

Zwycięskiego gola dla grającego w 10 zawodników zespołu Atanaspor strzelił Junior Fernandez już od 17. minuty.

Tym samym Eyüpspor, który zgromadził 64 punkty, utrzymał pozycję lidera i pozostawił szansę na awans do Superligi do następnego meczu. Atanaspor zajął 15. miejsce z 30 punktami.

Pierwsze 11-tki
Atanaspor: Ferhat Kaplan, Hüseyin Öztürk, Fatih Kuruk, Feyzi Yıldırım, Kubilay Aktaş, Oumar Diakite, Mehmet Taş, Abdoulaye Dabo, Amadou Ciss, Dimitri Oberlin, Junior Fernandes

Wyświetlanie: Muhammad Birkan Tedik, Lucas Claro, Robin Yalin, Adrien Regatin, Freddy, Omar Bayram, Sinan Komuz, Taskin Ilder, Prince Obeng Ampem, Melih Kapasagal, Gianni Bruno

Z OSTATNIEJ WIADOMOŚCI: Ogłoszono wyniki PFDK!  Ogłoszono kary dla Trabzonspor, Oosterwolde i İrfan Can Eğribayat

Z OSTATNIEJ WIADOMOŚCI: Ogłoszono wyniki PFDK! Ogłoszono kary dla Trabzonspor, Oosterwolde i İrfan Can Eğribayat
Sprawdź wiadomości

Protokół meczu

W 10. minucie Oberlin z drużyny Atanaspor dostał piłkę przed siebie, a obrona przeciwnika próbowała ją wybić. Oberlin rzucił się w pole karne i podał do Fernandeza, który wisiał za obroną. W pozycji twarzą w twarz Fernandez strzelił z pola, a bramkarz Birkan przejął piłkę.

W 16. minucie Diakit z Atanasporu, który rozwinął atak lewym skrzydłem, w podwójnej walce przeszkodził Melihowi i chciał przejąć piłkę. Gdy Melih był na boisku, sędzia meczu podyktował rzut wolny dla drużyny Ayubspor.

W 17. minucie, po analizie VAR, Diakite otrzymał czerwoną kartkę, a Adanaspor spadł do 10 zawodników.

W 40. minucie Sinan zaatakował Ayubspor z prawego skrzydła i skoncentrował piłkę w polu karnym przeciwnika. Bruno wstał z obrony i głową skierował piłkę tuż poza boisko.

READ  Raport Ismaila Kartela z Fenerbahçe o czerwonych kartkach!

Pierwsza połowa meczu zakończyła się bezbramkowym remisem.

Atanaspor kontratakował w 49. minucie, Oberlin złapał piłkę na prawym skrzydle i pogonił ją w pole karne przeciwnika. Gdy kąt strzału Oberlina się zmniejszył, Sis posłała piłkę do Dabo. Mocny strzał Dabo z dystansu minął.

Atanaspor objął prowadzenie w 60. minucie. Fernandez wysłał piłkę do Oberlina, który przechodził z prawego skrzydła, do Atanasporu, który miał kontrakt. Strzał Oberlina umknął bramkarzowi Birkanowi, a Fernandez głową i piłka wpadła do siatki: 1-0.

W 69. minucie Eupspor zaatakował z prawego skrzydła, a mocne dośrodkowanie Murata trafiło w poprzeczkę i głową Bruno. Chesler po sześciu podaniach znalazł piłkę przed sobą, a jego strzał odbił się od obrony. Głosy uderzyły ponownie, a piłka ponownie uderzyła w poprzeczkę.