ETPC karze Grecję za strzelanie do migrantów

W 2016 r. ETPC rozstrzygnął sprawę wniesioną przeciwko Grecji przez trzech syryjskich nielegalnych migrantów mieszkających w Szwecji w imieniu swoich krewnych, którzy odnieśli obrażenia w strzelaninie, a następnie zmarli.

Stwierdzając, że Grecja naruszyła art. 2 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka (EKPC) dotyczący prawa do życia, ETPC nakazał Grecji wypłacenie skarżącym 80 tys. euro odszkodowania finansowego.

W dniu 22 września 2014 r. zespoły greckiej straży przybrzeżnej oddały 13 strzałów, aby zatrzymać łódź przewożącą nielegalnych migrantów u wybrzeży Wyspy Koziej.

W wyniku pożaru 2 syryjskich cywilów zostało rannych, a jeden z nich wkrótce potem zmarł.

W zeszłym roku Europejski Trybunał Praw Człowieka nakazał Grecji zapłatę 330 000 euro odszkodowania za zaniechanie działań w celu ratowania 11 osób, które utonęły u wybrzeży wyspy Pulamas w 2014 r. oraz za nieprzeprowadzenie skutecznego śledztwa, które rzuciło światło na incydent.

„Dzisiejszy dzień zostanie zapamiętany jako dzień hańby dla Grecji” – oznajmiła Nowa Lewica w Grecji w oświadczeniu w sprawie tej decyzji. powiedział.

W raporcie stwierdzono, że Morze Śródziemne stało się cmentarzem, a „karmienie instynktów ksenofobicznych i rasistowskich” uniemożliwiło rozwiązanie problemu migracji.

Zespoły Straży Przybrzeżnej uratowały 17 nielegalnych migrantów

Uratowano 38 nielegalnych migrantów zepchniętych na wody Turcji przez elementy greckie

Uratowano 55 nielegalnych migrantów zepchniętych na wody Turcji przez elementy greckie

READ  Turecki pocisk to wyprodukowany we Włoszech UAV z Bangladeszu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *