Emirates News Agency – Makhtoum bin Mohammed: Partnerstwa ze światowymi liderami technologicznymi kluczowym motorem cyfrowej transformacji Dubaju

DUBAJ, 25 maja 2023 (WAM) —

Szejk Maktoum bin Mohammed bin Rashid Al Maktoum, pierwszy zastępca władcy Dubaju oraz wicepremier i minister finansów Zjednoczonych Emiratów Arabskich, spotkał się dziś z Charlesem Meyersem, prezesem i dyrektorem generalnym Equinix, jednej z wiodących na świecie firm zajmujących się infrastrukturą cyfrową. Dwór Władcy przybył do Dubaju.

Podczas spotkania Makhtoum bin Mohammed podkreślił chęć Dubaju do zacieśnienia współpracy z kluczowymi światowymi firmami technologicznymi. Powiedział, że udane partnerstwa z wiodącymi graczami z branży są kluczowym czynnikiem umożliwiającym cyfrową transformację i rozwój Dubaju jako globalnego centrum technologicznego.

Dodał, że skuteczniejsze służenie społeczności i wspieranie zrównoważonego rozwoju to kluczowe cele planu transformacji cyfrowej Dubaju.

Powiedział, że inicjatywa ma na celu zwiększenie wydajności kluczowych sektorów i realizację strategicznego celu Dubaju, jakim jest stanie się jedną z czołowych gospodarek miejskich na świecie.

Założona w Dolinie Krzemowej w 1998 roku firma Equinix jest jedną z wiodących na świecie firm zajmujących się infrastrukturą cyfrową. Posiada 198 centrów danych i 50 dodatkowych centrów w trakcie budowy w 37 krajach, obsługujących różne sektory, takie jak publiczny, finansowy, przemysł, opieka zdrowotna, handel detaliczny, edukacja i transport. W 2022 r. przychody firmy sięgną 7,263 mld USD, a przychody za I kwartał 2023 r. wyniosą 2 mld USD.

Jedno z największych centrów danych Equinix, DX1 Dubai Data Center, znajduje się w Dubai Manufacturing City. Obiekt rozciąga się na powierzchni 41 000 metrów kwadratowych.

W spotkaniu wzięli udział Abdullah Al Basti, Sekretarz Generalny Rady Wykonawczej Dubaju, Halal Al Mari, Dyrektor Generalny Dubai Economy and Tourism, Hamad Obaid Al Mansouri, Dyrektor Generalny Digital Dubai oraz Malek El Malek, General Manager Dubai Development Autorytet.

https://www.wam.ae/en/details/1395303162204

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *