Ekspert psycholog Kocaoğlu: Wykorzystanie urządzeń technologicznych w ogromnym stopniu wpływa na powodzenie programu nauczania – edukacji

Ostatni dzwonek na zajęcia zadzwonił w piątek, 19 stycznia, przed przerwą semestralną w roku akademickim 2023-2024. Przerwa semestralna rozpoczyna się w poniedziałek 22 stycznia i kończy w piątek 2 lutego.

Ekspert psycholog Muhammad Kokoglu udzielił rodzicom porad w sprawie uczniów ze słabymi ocenami.

Wskazując, że uzależnienie od technologii jest jedną z głównych niepowodzeń w szkole, Kocaoğlu stwierdził, że rodzice powinni odgrywać rolę mediacyjną, lepiej rozumiejąc swoje dzieci, zamiast na nie krzyczeć.

„Wykorzystanie urządzeń technologicznych zmniejsza sukces kursu”

W swoim przemówieniu Kocaoğlu zwrócił uwagę na uzależnienie od technologii i powiedział: „Podczas przerwy w roku akademickim nasi studenci otrzymali świadectwa. Większość naszych uczniów uzyskała dobre wyniki, niektórzy mieli złe wyniki. Kiedy oceniamy w tym procesie, generalnie tak jest. „Świadectwo dziecka jest bardzo złe. Co możemy w związku z tym zrobić?”? „Nie słucha naszych słów ani niektórych rzeczy, przygotowuje dla siebie strukturę i kontynuuje w ten sposób.”, „Nie możemy utrzymać tej samokontroli w tym procesie, naprawdę walczymy, co powinniśmy zrobić? sytuacja?' Dziecko ze złymi świadectwami powinno być traktowane w następujący sposób: Dziś, gdy patrzymy na najczęstsze przyczyny złych świadectw, na myśl przychodzi nam uzależnienie od technologii. „W tych procesach lepiej zrozumieć dziecko, a nie krzyczeć, gdy ono jest zły, ale odgrywając rolę pośrednika, zaangażowani są zarówno rodzice, dziecko, jak i administratorzy szkoły, ponieważ należy to oceniać w ramach tego trójkąta.” powiedziała.

„Z pewnością, jeśli sukces będzie rósł, ograniczenia mogą być otwierane nieco mniej”.

Zamiast ograniczać wolność dziecka, lepiej ograniczyć narzędzia, które powodują niepowodzenia dziecka, Kokoglu stwierdziła: „Czasami należy zawrzeć z dzieckiem dobre porozumienie w oparciu o jasne, wspólne podejście. Co by to było? Jeśli? Twoje dziecko korzysta z technologii za dużo w tym procesie i możesz znaleźć w tym procesie złoty środek. ” Jeśli jest źle, możemy kontrolować kartę raportu. Możemy ograniczyć ich dostęp. Ograniczanie wolności dziecka oznacza, że ​​„nie można wychodzić”. Kochanie, nie możesz zrobić tego, nie możesz zrobić tamtego. Podejście to zostanie osiągnięte bardziej precyzyjnie poprzez kontrolowanie instrumentów wywołujących tę sytuację, a nie poprzez twierdzenie, że myślimy” – powiedział.

READ  Ekspert ds. rodziny Kalgan: Dobra komunikacja w rodzinie to najlepszy sposób na zapobieganie uzależnieniu od technologii.

„Powinien grać więcej ról drugoplanowych”

Ekspert psycholog Mohammad Kokoglu

Rodziny mówią dzieciom ze złymi świadectwami: „Zabieram cię ze szkoły”. Twierdząc, że takie groźby są błędne, Kokoglu stwierdził: „Prawo do 12 lat edukacji jest niezbędne. W trakcie tego procesu rodziny mówią: «Wyrzucę cię ze szkoły». Sam groził w ten sposób. Sukces to sytuacja, w której każde dziecko może osiągnąć, jeśli naprawdę będzie forsować i wspierać. Trochę więcej wsparcia. Trzeba odegrać role. Jest wiele trudnych obszarów w życiu i życiu. Te role pośredników najlepiej utrzymać między rodziną a dzieckiem. „Dzięki temu zapewnione zostaną oba osiągnięcia dziecka, a jego sukces wzmocniony. Musimy to robić za każdym razem, nie tylko podczas tej przerwy. okres w życiu akademickim dziecka” – stwierdził.

„Rodzice powinni uważnie obserwować swoje dzieci”

Kocaoğlu powiedziała, że ​​rodzice powinni skupić się na przyczynach słabych wyników swoich dzieci, „skoncentrować się na przyczynach słabych wyników, usiąść z dzieckiem i zapytać: «Dlaczego to zrobiłeś? Co było tego przyczyną? Jak? Czy to się może zdarzyć?». Powinno być coś takiego ogólnego. Żadnej złości i wściekłości, bo naprawdę widać psychologię dziecka i nastolatka. Czasami, gdy ten proces przynosi odwrotny skutek w tak poważny sposób, może to prowadzić do problemów psychologicznych. I samobójstwa. Dziecko i dziecko jednostka poprzez swój sukces jest stabilna i stabilna. Nie powinno być takiej, która jest postrzegana.” Nie powinno być organizacji, która ocenia stopień porażki. Dziecko może odnieść sukces w inny sposób. Rodzice powinni zwrócić na to uwagę. Prowadź swoje dzieci ostrożnie, dobrze identyfikując te obszary. powiedział.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *