Dow rośnie o 200 punktów, ponieważ krótkoterminowe rentowności zmniejszają prawdopodobieństwo spowolnienia podwyżki stóp Fed

Zapasy otwierają się nieco niżej

Główne średnie zaczęły spadać w piątek, aczkolwiek poza dołkami wskazanymi przez kontrakty terminowe wcześniej rano. Najgorzej wypadł kompozyt Nasdaq, który spadł o 0,4%.

– Jesse Funt

Handlowcy podnoszą perspektywę niższej podwyżki stóp Fed w grudniu

Traderzy dostosowali swoje oczekiwania dotyczące działań Rezerwy Federalnej Raporty The Wall Street Journal W piątek bank centralny zasygnalizował, że będzie mówił o przyszłym tempie podwyżek stóp.

Kolejna podwyżka stóp procentowych o 75 punktów bazowych jest oczekiwana na listopadowym posiedzeniu Fed, a handlowcy zwiększą swoje szanse na osiągnięcie 50 punktów bazowych na posiedzeniu w grudniu. Punkt bazowy to jedna setna punktu procentowego.

Prawdopodobieństwo przesunięcia o 0,75 punktu procentowego w grudniu spadło do 57,4% po publikacji dziennika, podczas gdy w czwartek wyniosło 75,4%, według danych CME Group. Handlowcy podnieśli szanse na przesunięcie o 0,5 punktu procentowego z 24,2% do 39,6%.

– Jeff Cox

Kontrakty terminowe idą naprzód po raporcie Wall Street Journal

Kontrakty terminowe od tego czasu wydobyły się ze swoich dołków dziennik „Wall Street Niektórzy urzędnicy Rezerwy Federalnej powiedzieli, że są zaniepokojeni obecnym tempem podwyżek stóp i zaczynają się martwić o ryzyko dalszego zaostrzenia.

Kontrakty terminowe na S&P 500 i Dow są obecnie prawie płaskie. Kontrakty terminowe Nasdaq 100 spadły o 0,4%.

– Jesse Funt

Dan Ives mówi, że umowa Elona Muska na Twitterze to brutalna sytuacja dla inwestorów Tesli

Tesla Inwestorzy są w trudnej sytuacji, ponieważ Elon Musk może sprzedać akcje swojej firmy Świergot Transakcja, według Dana Ivesa, analityka technologicznego w Wedbush.

„To całkiem proste, im więcej inwestorów opuści tę transakcję, tym więcej pieniędzy musi wnieść Musk, a tym samym więcej akcji Tesli do sprzedania” – powiedział Ives w notatce z piątku.

Oczekuje się, że Musk sprzeda część swojego znacznego udziału w Tesli, aby pomóc zamknąć prywatną transakcję o wartości 44 miliardów dolarów. Musk powinien sprzedać dodatkowe 5 do 10 miliardów dolarów w akcjach Tesli, powiedział Ives.

„Nadal jest to brutalna sytuacja, w której inwestorzy Tesli ponoszą ciężar” – powiedział Ives. „Jak już mówiliśmy, cena na Twitterze o wartości 44 miliardów dolarów jest wrakiem pociągu dla aktywów o wartości godziwej w przedziale 30 miliardów dolarów w obliczu wyzwań związanych ze wzrostem podobnym do Everestu”.

READ  W trzęsieniu ziemi na granicy turecko-syryjskiej zginęło 6 osób

– Yun Li

SVB rozwija Moderna

Według SVB Securities, po spadku o prawie 54 proc.

Firma zmodernizowała firmę farmaceutyczną z poziomu poniżej wyników rynkowych i podniosła cenę docelową do 101 USD z 74 USD.

Podwyższona ocena pojawia się po „przedłużonym okresie gorszych wyników”, co wyraźnie kontrastuje z innymi podobnymi firmami, które obejmuje firma, w tym Ionis Pharmaceuticals, która wzrosła o 47% od początku roku i Alnilam Pharmaceuticals, która wzrosła o 14% w tym roku. rok.

Ponadto komentarz Pfizera „doprowadził do wyższych niż oczekiwano cen szczepionki przeciwko Covid-19, gdy rynek przesuwa się z w dużej mierze skurczonego do w dużej mierze komercyjnego”, napisał w piątek w notatce analityk Mani Furuher. „Uważając ceny mRNA za racjonalny duopol, znacznie poprawia to zdolność firmy do spełnienia wytycznych dotyczących przychodów z 2023 r.”

Według Fuhrera brak jest również wyraźnego katalizatora napędowego dla niedźwiedziego odlewu bez cięcia prowadzącego.

„Byki wskazują na dane PCV w czwartym kwartale 22, po zewnętrznej walidacji przez partnera MRK (OP, Graybosch), kwestionując komercyjną opłacalność programu grypy, który może nie być dostępny do końca 2023 r.” – powiedział.

Firma ulepszyła swój model, aby odzwierciedlić odpowiednie ceny COVID.

„Ponieważ obecny poziom mRNA (~ 118 USD) stanowi wystarczający spadek w stosunku do 52-tygodniowego minimum, aby uzasadnić ocenę poniżej wyników, pozostajemy na uboczu i czekamy na bardziej atrakcyjny punkt wejścia po długiej lub krótkiej stronie” – powiedział Furuher. .

Akcje Moderny wzrosły o ponad 3% w obrocie przedrynkowym.

– Carmen Reinicke

UBS Heffel mówi, że akcje nie osiągnęły jeszcze dna

Według Marca Heffela z UBS Global Wealth Management, rynek akcji może spaść do nowych minimów, dopóki inwestorzy nie zmierzą się z nadchodzącym spowolnieniem gospodarczym i jego wpływem na zyski.

„O ile inwestorzy nie widzą na horyzoncie obniżek stóp procentowych Rezerwy Federalnej lub dołka w aktywności gospodarczej, lub gdy wartości są bardzo niskie w scenariuszu „bessy”, historia mówi nam, że dzisiaj nie ma. Hafel napisał w liście do klientów.

Dodał, że nawet jeśli bank centralny wstrzyma podwyżki na początku 2023 r., nie jest jasne, kiedy bank centralny zacznie obniżać stopy procentowe. Przedstawiciele banku centralnego powiedzieli, że mogą utrzymywać stopy na poziomie kontrolnym, dopóki inflacja nie zbliży się do docelowego poziomu 2%. .

READ  W porządku obrad znajdują się zdjęcia z sekcji zwłok Cema Garipoğlu: zagadka obrażeń dłoni została rozwiązana

– Jesse Funt

Akcje na dobrej drodze do udanego tygodnia

Akcje mogą odnotować trzeci dzień z rzędu strat, ale główne średnie nadal są wysokie w ciągu tygodnia dzięki dobrym wynikom w poniedziałek i wtorek.

Oto liczby za tydzień kończący się w czwartek:

  • Dow 2,36%
  • Indeks S&P 500 wzrósł o 2,31%
  • Kompozyt Nasdaq wzrósł o 2,84%

Dla wszystkich trzech głównych średnich będzie to najlepszy okres od zamknięcia z 9 września.

– Jesse Funt

Snap upada po zarobieniu

Akcje Snap spadły o ponad 25% na rynku przedrynkowym po tym, jak firma opublikowała najnowsze dane kwartalne.

Rodzic Snapchata miał przychód 1,13 miliarda dolarów, nieco brakuje oczekiwań. Średni przychód na użytkownika, kluczowy wskaźnik firmy, spadł o 11% do 3,11 USD.

„Nasz wzrost przychodów nadal spadał w III kwartale i nadal był pod wpływem wielu czynników, które odnotowaliśmy w ciągu ostatniego roku, w tym zmian polityki dotyczącej platform, interwencji makroekonomicznych i zwiększonej konkurencji” – powiedział Snap w swoim oświadczeniu. List do Inwestorów.

Wyniki skłoniły analityków Bernstein do obniżenia oceny akcji, choć nie było jasne, gdzie Akcje chodzą stąd.

– Fred Imbert

CNBC Pro: Goldman Sachs twierdzi, że te akcje mają coraz większe szanse na pokonanie recesji

„Obraz makro jest trudniejszy niż od jakiegoś czasu” – mówi Goldman Sachs, który wspiera strategię ze sztangą na recesję.

Bank wymienił kilka akcji z ratingiem kupna, które jego zdaniem mogą osiągnąć lepsze wyniki w obecnych warunkach makro.

Subskrybenci Pro mogą Przeczytaj więcej tutaj.

– Javier Ong

U.S. Treasuries na szczycie nowej dekady

Stany Zjednoczone Ameryki Dziesięcioletni skarbiec Rentowność wzrosła do 4,272%, a następnie wzrosła do 4,2% Po raz pierwszy od 2008 roku.

Wrażliwość polityki 2-letni skarbiec Rentowność wzrosła do 4,639%, najwyższego od 15 lat.

plon w tym dniu 30-letni skarbiec Wzrósł do nowego najwyższego od 11 lat poziomu 4,266%.

Rentowności i ceny poruszają się w przeciwnych kierunkach, a jeden punkt bazowy to 0,01%.

Jihye Lee

Rynki europejskie: Oto zaproszenia do otwarcia

CNBC Pro: BlackRock i inni mówią, w co inwestować, gdy plony ponownie wzrosną

Przy ponownym wzroście rentowności, wydaje się, że ścieżka podwyżek stóp będzie kontynuowana.

Dla inwestorów oznacza to, że powinni skorzystać z okazji, aby zainwestować swoje pieniądze w obligacje lub obligacje skarbowe – zwłaszcza te o krótkim czasie trwania, powiedzieli analitycy w tym tygodniu.

Wells Fargo mówi, że inwestorzy powinni teraz skorzystać z krótkoterminowego charakteru tej możliwości.

Przeczytaj więcej tutaj.

– Weissen Don

Dochód działa po godzinach

Spółki, które w czwartek raportowały zarobki po godzinach, były jednymi z najbardziej poruszających się spółek w handlu po godzinach.

Technologiczny gigant Pstryknąć wtedy spadłem 25%Jego przychody były niższe niż oczekiwano, liczba aktywnych użytkowników na całym świecie w ciągu dnia była wyższa niż przewidywano. Zawodnicy Meta I listy i upadł.

Snap powiedział inwestorom, że wzrost przychodów może spowolnić w czwartym kwartale, ponieważ zmiany polityki platformy, zmieniające się warunki ekonomiczne i zwiększona konkurencja zaszkodziły firmie. Nie przedstawił wytycznych dotyczących czwartego kwartału.

Robert Pół Międzynarodówka Zatrudnienie spadło o 7,7%, ponieważ firma nie spełniła oczekiwań zarówno w górnej, jak i dolnej linii. Firma odnotowała zysk na akcję w wysokości 1,53 USD przy przychodach w wysokości 1,83 miliarda USD. W międzyczasie analitycy ankietowani przez StreetAccount spodziewali się zysku w wysokości 1,62 USD na udział w przychodach w wysokości 1,92 miliarda USD.

CSXZ drugiej strony dodał 4,3% po pokonaniu oczekiwań z górnej i dolnej linii. Firma transportowa odnotowała skorygowany zysk w wysokości 52 centów na akcję przy przychodach w wysokości 3,90 miliarda dolarów, pokonując szacunki analityków wynoszące 49 centów przy przychodach w wysokości 3,74 miliarda dolarów.

Zobacz pełną listę akcji ruchomych tutaj.

– Alex Haring

Opuść się, gdy Nasdaq 100 otworzy się niżej

Kontrakty terminowe na akcje otwierały się w mieszanych transakcjach po godzinach.

Dow dodał 51 punktów, czyli 0,2%. Kontrakty terminowe na S&P 500 były notowane niemal bez zmian.

Jednak kontrakty terminowe Nasdaq 100 spadły o 0,3%.

– Alex Haring

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *