Dow kończy się na haju po dramatycznej wyprzedaży

Otwarto amerykańskie zapasy W czerwonym Niepokój budzą plany Rezerwy Federalnej dotyczące podwyżek stóp procentowych, napięcia na Ukrainie, sezon dochodowy i – oczywiście – inwestorzy. Obrzęk.
W najniższym punkcie sesji rynek był na dobrej drodze do najgorszego dnia Od października 2020, Dow stracił ponad 1000 punktów.

Ale w ciągu kilku minut od rozpoczęcia sesji, kluczowe wskaźniki odwróciły się do góry nogami i zmieniły kolor na zielony. Dow zakończył grę o 0,3% lub 99 punktów wyżej.

ten S&P 500 (SPX), Szerszy wolumen giełdy amerykańskiej wzrósł aż o 0,3%. W trakcie sesji indeks poruszał się w trendzie spadkowym. Ale to nie był najmniejszy poniedziałek: w zeszłym tygodniu marzec 2020 r. odnotował najgorszy tydzień od tamtej pory.
ten Związek Nasdaq (KOMP), Nie Wszedł do obszaru edycji w zeszłym tygodniuZamknięty do 0,6%.

Każdego dnia przez ostatni tydzień akcje były złe w ostatnich godzinach handlu, co może być złym znakiem na następny dzień, powiedział JD Kinahan, główny strateg rynkowy DT Ameritrate.

„Po trudnym początku akcji w 2022 r. inwestorzy szukają powodów, aby spodziewać się odbicia”, powiedział w komentarzu e-mail Jeff Busbinder, strateg giełdowy w LPL Financial.

„Po podwojeniu częstości występowania infekcji w marcu 2020 r., do nie więcej niż 5% w 2021 r., zapasy mogą potrzebować przerwy” – dodał. „Jednak ta wskazówka nie była zbyt wygodna”.

Dużo do strawienia

Inwestorzy również mają w tym tygodniu dużo na głowie.

Sezon przychodów przeniósł się na większą technologię, która obejmuje Microsoft (MSFT), IBM (IBM), Intel (INTC) i jabłko (APL), ogłasza wyniki w tym tygodniu.
Potem jest posiedzenie banku centralnego, które kończy się oświadczeniem w sprawie polityki w środę i konferencją prasową po nim. Od poniedziałku rano oczekiwania rynkowe na ten tydzień są takie, że Fed przez jakiś czas utrzyma stopy procentowe w pobliżu zera. Narzędzie CME FedWatch. Jednak na kolejne posiedzenie, które odbyło się dopiero w marcu, spodziewano się podwyżki stóp o ćwierć punktu procentowego w pobliżu 90% w poniedziałek po południu.

Oczekiwania to tylko część gry. Do końca 2021 r. bank centralny może uznać, że inflacja jest zbyt wysoka i stopy wzrosną dalej – lub wcześniej.

READ  Rynki Azji i Pacyfiku, bank centralny, podwyżka stóp procentowych, RBA

Rentowności obligacji skarbowych, które śledzą oczekiwania dotyczące stóp procentowych, były najwyższe w poniedziałek w zeszłym tygodniu, ale wzrosły po południu. Pod koniec 10-letniej obligacji zyskał 1,76% po tym, jak po raz pierwszy przed wybuchem w zeszłym tygodniu przekroczył 1,8%.

W miarę jak bank centralny dąży do obniżenia inflacji poprzez normalizację swojej polityki epidemiologicznej, gospodarka USA Upadek z wariantu Omicron. Wzrost produkcji sektora prywatnego w USA zwolnił w styczniu, ponieważ wywarł większą presję na już zaopatrzony łańcuch dostaw i obecny niedobór siły roboczej. IHS Markit Flash to kodeks wspólnych menedżerów zakupów.
Na domiar złego, Inwestorzy patrzą z zainteresowaniem ten Sytuacja na Ukrainie Rosną obawy, że kraj może być okupowany przez Rosję.
Wiadomość, że Stany Zjednoczone i Wielka Brytania Wycofanie części personelu z lokalnych ambasad Sytuacja zostanie wkrótce rozwiązana, a europejskie giełdy gwałtownie spadły.

Rynki surowcowe odczuwają presję rosnących napięć, a analitycy uważają, że ceny ropy mogą wzrosnąć, jeśli sytuacja się pogorszy. Jednak w poniedziałek po południu ceny ropy w USA spadły o 2,1% do 83,31 USD za baryłkę.

– Julia Horowitz z CNN Business przyczyniła się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *