Biden przeklina reportera Fox News, gdy pyta o inflację

WASHINGTON, 24 stycznia (Reuters) – (Uwaga: ta historia zawiera język w akapicie 3, który może urazić niektórych czytelników)

Prezydent USA Joe Biden został złapany przez gorący mikrofon przeklinający reportera Fox News podczas poniedziałkowego wydarzenia w Białym Domu po tym, jak dziennikarz wykrzyknął pytanie o wpływ rosnącej inflacji na tegoroczne wybory do Kongresu.

Kiedy dziennikarze zostali wyprowadzeni z posiedzenia Rady ds. Konkurencji Bidena, Peter Doocy, korespondent Białego Domu, z którym Biden regularnie walczy, zapytał, czy można zapytać o inflację i czy jest to polityczna odpowiedzialność.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

„To wielki atut, większa inflacja” – odpowiedział sarkastycznie Biden w gwarze dziennikarzy wykrzykujących pytania, najwyraźniej nie zdając sobie sprawy, że jego mikrofon wciąż jest włączony. „Co za głupi sukinsyn” – dodał.

Ceny konsumenckie w USA wzrosła solidnie w grudniu, kulminując się w największym rocznym wzroście inflacji od prawie czterech dekad.

Prezydent USA Joe Biden odpowiada na pytania dziennikarzy podczas spotkania ze swoją Radą ds. Konkurencji we Wschodnim Pokoju Białego Domu w Waszyngtonie 24 stycznia 2022 r. REUTERS / Leah Millis

W ciągu około godziny od wymiany Biden zadzwonił na telefon Doocy’ego i powiedział: „to nic osobistego, kolego”, powiedział później Doocy, gospodarz Fox News, Sean Hannity.

Biały Dom nie odpowiedział na prośbę o komentarz, podczas gdy Fox News wskazał Reuterowi transkrypcję wywiadu z Doocym na temat wymiany w poniedziałek wieczorem.

Biden objął urząd rok temu, zobowiązując się przyjąć twarde stanowisko w sprawie jakiegokolwiek braku szacunku wśród członków swojej administracji.

„Jeśli kiedykolwiek ze mną pracujesz i słyszę, że traktujesz innego kolegę z szacunkiem, porozmawiaj z kimś, obiecuję, że zwolnię cię na miejscu… żadnych „jeśli, i, czy, ale” – powiedział Biden wyznawcom politycznym podczas wirtualna ceremonia zaprzysiężenia. „Każdy ma prawo do traktowania z godnością i godnością” – powiedział wtedy.

Poprzednik Bidena, republikanin Donald Trump, zaatakował reporterów na wiecach i konferencjach prasowych, ku uciesze wielu swoich zwolenników.

READ  Lokalizacja: Esanler! Podszedł do okna i próbował otworzyć zasłonę, usłyszał krzyk i przybiegł.

Doocy, który od dawna relacjonuje Bidena, regularnie jest wzywany przez prezydenta podczas wydarzeń, często zadając sceptyczne i krytyczne pytania. Konserwatywny Fox News był krytyczny wobec prezydentury Bidena i Demokratów.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Reportaż Trevora Hunnicutta i Alexandry Alper, montaż: Rosalba O’Brien, Robert Birsel

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *