Dostawy Tesli w czwartym kwartale przekroczyły oceny pomimo problemów z łańcuchem dostaw

Samochód Tesla Model 3 będzie dostępny w ich salonie w Singapurze 22 października 2021 roku. Zdjęcie wykonane 22 października 2021 r. REUTERS / Edgar Su

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

2 stycznia (Reuters) – Tesla Inc. (TSLA.O) Wall Street odnotowała wyższe kwartalne dostawy niż szacowano, co wyeliminowało globalny niedobór żetonów, ponieważ Chiny zwiększyły produkcję.

To już szósty kwartał z rzędu, w którym najcenniejszy producent samochodów na świecie wypuścił rekordowe dostawy.

Tesla, kierowana przez miliardera, dyrektora generalnego Elona Muska, dostarczyła w czwartym kwartale 308 600 pojazdów, znacznie więcej niż szacunki analityków dotyczące 263 026 pojazdów.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Dostawy Tesli październik-grudzień są o około 70% wyższe niż rok wcześniej io prawie 30% wyższe niż dostawy odnotowane w poprzednim kwartale.

Tesla zwiększyła produkcję w Chinach pomimo rosnącej konkurencji i presji regulacyjnej w wyniku skarg konsumentów dotyczących bezpieczeństwa produktów.

Tesla eksportuje modele wyprodukowane w Chinach do Europy i niektórych krajów azjatyckich.

Tesla odnotowała w czwartym kwartale sprzedaż 296 850 samochodów kompaktowych Model 3 i modeli Y Sport-Utility.

W ujęciu rocznym producent samochodów zwiększył swoje dostawy do 936 172 pojazdów w 2021 r., co stanowi wzrost o 87% w stosunku do roku poprzedniego.

Dostawy Tesli w 2020 roku wykroczyły nieco poza zakładany cel pół miliona pojazdów. Musk powiedział, że Tesla była w stanie utrzymać roczną stopę wzrostu na poziomie ponad 50% w październiku ubiegłego roku „przez krótki czas”.

Mimo niepewności co do tempa wzrostu produkcji w nowych fabrykach w Teksasie i Berlinie, spodziewany jest dalszy wzrost sprzedaży w tym roku.

Tesla powiedział w październiku, że zamierza zbudować swoje pierwsze samochody produkcyjne w obu zakładach do końca 2021 roku, ale nie jest jasne, czy ten cel zostanie osiągnięty. Tesla nie odpowiedział na pytanie Reutera dotyczące roślin. Jej fabryka w Berlinie miała pierwotnie rozpocząć produkcję latem ubiegłego roku.

READ  Akcje kończą się gwałtownym spadkiem, rentowności obligacji rosną po danych o inflacji

Credit Suisse oczekuje, że Tesla zwiększy dostawy do 1,3 miliona pojazdów do 2022 roku i przewiduje, że zwiększona produkcja w fabrykach w USA i Chinach zrekompensuje wolniejszy wzrost produkcji w nowych zakładach.

Tesla osiągnęła 1 bilion dolarów kapitalizacji rynkowej w październiku po tym, jak producent samochodów na wynajem Hertz ogłosił, że kupi 100 000 swoich pojazdów. Akcje firmy nieco straciły na wartości po tym, jak Musk napisał na Twitterze w listopadzie, że rozważa sprzedaż 10% udziałów w Tesli. Czytaj więcej

Ogólnie rzecz biorąc, akcje Tesli wzrosły o 50% w zeszłym roku.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Raport Hyunzhou Jin w San Francisco, Nivedita Balu i Sneha Baumik w Bangalore; Montaż przez Daniela Wallisa i Marka Portera

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *