Częściowe wyniki Izraela sugerują, że Netanjahu poprowadzi skrajnie prawicowy rząd Izraela


Jerozolima
CNN

Benjamin Netanjahu Wygląda na to, że jest w drodze do wielkiego hitu Piąte wybory Izraela We środę rano wszystkie trzy główne kanały telewizyjne w kraju miały wyprzedzić o mniej niż cztery lata to, co sugerowały wstępne sondaże.

Przewiduje się, że jego partia Likud i jej naturalni sojusznicy zdobędą 65 miejsc w 120-osobowym Knesecie, z 86% głosów liczonych od środowego popołudnia czasu izraelskiego.

Koalicja Likudu Netanjahu, żydowskiego nacjonalistycznego syjonizmu religijnego/żydowskiego obozu mocy, Szas i Zjednoczonego judaizmu Tory byłaby najbardziej prawicowym rządem w historii Izraela.

Obecny premier Yair Lapid i jego sojusznicy są na dobrej drodze do zdobycia 50 mandatów. Przewiduje się, że koalicja arabska, znana jako Hadasz-Tal Lux, zdobędzie pięć mandatów i raczej nie poprze Netanjahu ani Lapida w prowadzeniu kraju.

Według Centralnej Komisji Wyborczej oddano 71,3% głosów. Według grupy jest to najwyższa wartość od 2015 r. – cztery wybory w latach 2019–2021 przyniosły rządy w impasie lub krótkotrwałe.

Według wczesnych sondaży we wtorek wieczorem lewicowa partia Meretz spadła poniżej progu 3,25% potrzebnego do zdobycia miejsc w Knesecie. Ostateczne wyniki mogą ulec zmianie, jeśli głosowanie krajowe wystarczy do zasiadania w parlamencie.

To nie są ostateczne wyniki; Jedna piąta głosów będzie liczona w całym kraju. Ostateczne wyniki spodziewane są po środę, ale mogą potrwać do czwartku.

Powrót Netanjahu na stanowisko szefa rządu oznaczałby fundamentalne zmiany w izraelskim społeczeństwie. Obejmuje to nowo powstający żydowski nacjonalistyczny sojusz religijny syjonizm/żydowska władza, do którego przywódców należy Itamar Ben Ghir, który został kiedyś skazany za podżeganie do rasizmu i wspieranie terroryzmu.

A sojusznicy Netanjahu mówili o zmianach w systemie sądownictwa. To może położyć kres procesowi korupcyjnemu Netanjahu, w którym Netanjahu nie przyznał się do winy.

Netanjahu był jedną z kluczowych kwestii nie tylko we wtorkowych wyborach, ale także w poprzednich czterech, gdy wyborcy – i politycy – podzielili się na obozy w kwestii tego, czy człowiek znany powszechnie jako Bibi powinien pozostać u władzy.

READ  New Orleans Saints, ochrona Tyrone Matthew zgadza się na transakcję

Częścią trudności w stworzeniu stabilnego rządu w ciągu ostatnich czterech wyborów jest to, że nawet niektóre partie polityczne, które zgadzały się z Netanjahu w kwestiach, odmówiły współpracy z nim z powodów osobistych lub politycznych.

Oficjalne wyniki zajmą trochę czasu – mogą być gotowe już w środę, ale może być czwartek, zanim ostateczny skład 25. Knesetu Izraela stanie się jasny.

To dlatego, że partie muszą zdobyć co najmniej 3,25% wszystkich głosów. Została utworzona, aby ułatwić koalicjom zdobycie miejsc w Knesecie poprzez wykluczenie najmniejszych partii z władzy ustawodawczej.

Aby określić, ile mandatów otrzyma każda partia, urzędnicy wyborowi muszą najpierw ustalić, które partie przekroczyły linię. Następnie mogą obliczyć, ile głosów potrzeba, aby zdobyć mandat w Knesecie i przydzielić mandaty partiom na podstawie liczby głosów, które otrzymują.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *