Critics Choice Awards 2022: Aktualizacje na żywo

LONDYN – “Moc psa”Napięty western Jane Campion o dwóch starciach braci na ranczu w Montanie, z udziałem Benedicta Cumberbatcha i Jessego Plemonsa, był wielkim zwycięzcą rozdania nagród EE British Academy Film Awards w Londynie w niedzielny wieczór.

Został uznany za najlepszy obraz na rozdaniu nagród, powszechnie znanych jako BAFTA, pokonując epopeję science-fiction Denisa Villeneuve’a „Wydma„Kennetha Branagha”Belfast„Czarno-biały film oparty na jego dzieciństwie w Irlandii Północnej i Adamie McKaya”Nie patrz w górę”, „Podzielna satyra na zmianę klimatu z udziałem Leonarda DiCaprio, Jennifer Lawrence i Meryl Streep.

Campion zdobyła także nagrodę dla najlepszego reżysera – trzecią kobietę, która zdobyła nagrodę w historii nagrody – zwiększając jej impet przed tegorocznymi Oscarami.

Nie była obecna, aby odebrać nagrodę w Londynie. W sobotę była w Los Angeles na Directors Guild of America Awards, gdzie również zdobyła najwyższą nagrodę. Podczas ceremonii wręczenia nagród Campion zwrócił na siebie uwagę, zapytany przez Variety o lekceważenie komentarze, które zrobił aktor Sam Elliott o jej filmie, w tym kwestionowanie „aluzji do homoseksualizmu” w filmie.

„On nie jest kowbojem, jest aktorem”, powiedział Campion Variety, dodając: „Zachód to mityczna przestrzeń i jest dużo miejsca na poligonie. I myślę, że to trochę seksistowskie ”.

Kredyt …Jesse Grant / Getty Images

Nagrody BAFTA były w tym roku najbardziej godne uwagi ze względu na liczbę zwycięzców, a żaden film nie zgarnął szachownicy, nawet z „The Power of the Dog” zdobywcą dwóch głównych nagród. Will Smith zdobył nagrodę dla najlepszego aktora za rolę Richarda Williamsa, ojca gwiazd tenisa Venus i Sereny Williams, w “Król Ryszard„Podczas gdy najlepsza aktorka trafiła do brytyjskiej aktorki Joanny Scanlan za rolę w”Po miłości”, „Niskobudżetowy film o białej muzułmance nawróconej, która odkrywa tajemniczą przeszłość swojego męża.

READ  Ilu Syryjczykom przyznano obywatelstwo? Minister ogłosił - w ostatniej chwili Türkiye News

Ten film był mało widywany w Wielkiej Brytanii, nie mówiąc już o innych, ale Scanlan pokonał gwiazdy, w tym Lady Gagę („Dom Gucciego”) I Alana Haim („Pizza Lukrecji”), oboje byli na widowni. „Daj spokój!” Scanlan powiedział, odbierając nagrodę, dodając: „Niektóre historie mają zaskakujące zakończenia”.

Organizowane przez Rebel Wilsona tegoroczne BAFTA – brytyjski odpowiednik Oscarów – oznaczały powrót do wspaniałej osobistej ceremonii w londyńskiej Royal Albert Hall, po w większości wirtualnym wydarzeniu w zeszłym roku.

„Jak dobrze, że rozdania nagród wracają osobiście?” Wilson powiedział w otwierającym monologu, dodając: „Aktorzy, możecie przestać robić te podcasty o zdrowiu”.

Epopeja sci-fi Denisa Villeneuve’a ”Wydma„W lutym zapewnił sobie czołowe 11 nominacji, ale zakończył się tylko pięcioma nagrodami, głównie w kategoriach technicznych, w tym specjalnych efektów wizualnych, zdjęć i dźwięku.

Kredyt …Peter Nicholls / Reuters

Wśród innych zwycięzców znalazła się Ariana DeBose, która zdobyła nagrodę dla najlepszej aktorki drugoplanowej za rolę Anity w „West Side Story, „Przewyższając takich jak Aunjanue Ellis („Król Richard”), Jessie Buckley („Zagubiona córka”), Ruth Negga („Przechodząc”), Ann Dowd („Msza”) i Caitriona Balfe („Belfast”). Troy Kotsur zdobył nagrodę dla najlepszego aktora drugoplanowego za rolę w „CODA”, „Podnoszący na duchu film o hałaśliwej, w większości niesłyszącej rodzinie w Massachusetts.

Kotsur, który pokonał aktorów, takich jak Jesse Plemons i Kodi Smit-McPhee („Moc psa”), użył języka migowego, aby przyjąć nagrodę i zwrócił się do producentów serii Jamesa Bonda, pytając: „Czy brałeś pod uwagę głuchy James Bond?

Prowadź mój samochód”Uznany japoński dramat o reżyserze teatralnym, który zmaga się ze śmiercią żony, został uznany za najlepszy film nie w języku angielskim. Ryusuke Hamaguchi, reżyser filmu, wydawał się być przytłoczony podczas przemówienia. „Cóż, to pozbyło się mojego jet lagu” – powiedział przez tłumacza.

READ  Savannah Chrisley zajmuje się opieką nad bratem i szwagierką

Jego zwycięstwo było znakiem, że filmy „wychodzą poza język, wykraczają poza granice” – dodał.

BAFTA są zwykle postrzegane jako perełka dla Oscarów, biorąc pod uwagę nakładanie się organów głosujących w tych dwóch wydarzeniach. Oskary zaplanowano na 27 marca.

Pojawienie się mniej znanej zwycięzcy w kategorii najlepsza aktorka na tegorocznej imprezie może mieć coś wspólnego z radykalne zmiany do procesu głosowania nagród, który BAFTA wprowadził w ciągu ostatnich dwóch lat, aby zwiększyć różnorodność nominowanych. Obejmowały one wymaganie od wyborców obejrzenia szerokiego wyboru filmów, zanim będą mogli głosować.

Niektórzy wyborcy BAFTA obawiają się, że te zmiany mogą zagrozić przyszłości rozdania nagród. Scotta Feinberga, pisanie w The Hollywood Reporter w lutym nazwał zmiany „nadmierną korektą, jakkolwiek w dobrych intencjach” i dodał, że „organizacja sygnalizuje światu, że nie ufa swoim członkom w podejmowaniu mądrych i sprawiedliwych decyzji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *