Coral Science Center odwiedziło ponad 90 000 gości

MERSİN, (DHA) – „Centrum Nauk o Klimatu i Środowisku Merkan 100-lecia”, działające w ramach Departamentu Zmian Klimatu i Zero Odpadów Miejskiej MERSİN, wkrótce otworzy swoje podwoje dla zwiedzających i gościło około 90 tysięcy gości. Dzień, w którym został otwarty.

Podarowane młodzieży i dzieciom z okazji 100. rocznicy powstania Republiki, Mergan Centenary Center for Climate and Environmental Science zwiększa świadomość dzieci w zakresie klimatu i środowiska. Studenci mają możliwość zapoznania się z różnymi tematami w ramach działań eksperymentalnych i stosowanych w klimacie i środowisku. Dzięki systemom testowym w ośrodku uczniowie mogą: Dostarczane są informacje na temat energii odnawialnej, ochrony zasobów wodnych, segregacji odpadów u źródła, produkcji energii i zmian klimatycznych. Młodzież okazuje swój podziw dla tego centrum, widząc planetarium o największej pojemności i średnicy ekranu w Turcji.

Serkan Dekin pracuje jako nauczyciel geografii w Mercan 100. Yıl z Centrum Nauk o Klimatie i Środowisku powiedział, że gościł w centrum 70 uczniów z Hatay. Informacje, których nauczyli się tutaj, w szkole: „To było przydatne i przyjemne doświadczenie” – powiedział Dekin, dodając, że ośrodek jest wyjątkowy pod względem tematyki Turcji i dodał: „Jesteśmy centrum nauki zajmującym się tematyką klimatu i środowiska. Prowadzimy badania procesy takie jak zmiana klimatu i globalne ocieplenie. Po wyjaśnieniu każdej z naszych metod staramy się zaszczepić uczniom negatywne skutki zmian klimatycznych i sposoby przekształcenia ich w pozytywne.

Po otwarciu ośrodka; „Nasi studenci i obywatele wyjeżdżają bardzo zadowoleni” – powiedział Tekin, który stwierdził, że rozumie, że Turcja, zwłaszcza nasz region, potrzebuje takiego centrum. Jest duży popyt. Mamy duże zagęszczenie studentów, szczególnie w dni powszednie. W ten sposób zaczął rozprzestrzeniać się na różne prowincje. „Gościmy wielu uczniów z Hade, Osmaniye, Adana, Nigde i naszych okręgów” – powiedział. Jak powiedział Dekin, centrum odwiedziło dotychczas około 85 000 osób: „Liczba ta została osiągnięta w krótkim czasie i będzie nadal rosła. W poniedziałki nasze bezpłatne centrum jest nieczynne. Oferujemy wtorki, środy, czwartki i piątki tylko dla studentów i weekendy dla wszystkich naszych obywateli. „Chcemy, aby każdy mógł cieszyć się tą przestrzenią” – powiedział.

READ  Dead Reckoning, część 2, przełożona

Jedna z uczennic, 13-letnia Yade Aydın, stwierdziła, że ​​ośrodek jest bardzo edukacyjny i piękny: „Obserwowałam miejsca, w których często wykorzystuje się odpady kopalne. Nauczyłam się też nie wylewać zużytego oleju. Ayden zauważył, że jest wrażliwy na przyrodę i środowisko, mówiąc: „Paliwa kopalne powstają z żywych istot”. „Dzisiaj dowiedziałem się, że jest to ośrodek pełen edukacji, nauczania i zajęć. ” powiedział.

Rüya İlsan Palta stwierdziła, że ​​ośrodek powinien odwiedzić każdy, zwłaszcza młodzież, gimnazjaliści i licealiści, „ponieważ większość ludzi nie wie, czym jest recykling i paliwa kopalne. Tutaj dowiedziałam się, że oleje odpadowe można przerobić na biopaliwa poprzez recykling. Powiedział, że zanieczyszczenie środowiska i globalne ocieplenie będą miały niekorzystny wpływ na życie ludzkości za 50 lat i należy podjąć środki ostrożności już teraz.

Sahra Su Demir zauważyła, że ​​w ośrodku nauczyła się wiele o zmianach klimatycznych i globalnym ociepleniu: „Moją uwagę przykuły wysiłki mające na celu podniesienie świadomości na temat globalnego ocieplenia. Otrzymałem wiele informacji na temat warunków klimatycznych. Tam gdzie mieszkam nie ma zbyt wielu takich ośrodków. Przyszłość należy do nas wszystkich i każdy musi pracować, aby chronić przyszłość. „Moi przyjaciele i ja sugerujemy, że w trosce o wspólną przyszłość należy uwrażliwić także młodzież” – powiedział.

Ze zdjęciem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *