China Govt-19: Xian, 13-milionowe miasto, zostaje zablokowane w odpowiedzi na klaster

W całym kraju wprowadzane są surowe ograniczenia, aby uniemożliwić ludziom wychodzenie z domów. Nowy Rok Księżycowy Pilna potrzeba podróży po Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2022, które rozpoczynają się w stolicy Pekinu 4 lutego.
Xian, starożytne miasto znane na całym świecie jako 2000-letni dom Gracze z terakoty Rzeźby znalazły swój pierwszy przypadek związany z niedawną eksplozją 9 grudnia w odosobnionym hotelu. Uważa się, że wirus rozprzestrzenił się w społeczności przez zarażonego pracownika hotelu.

Władze uważają, że klaster był połączony z przylatującym lotem z Pakistanu w dniu 4 grudnia, gdzie co najmniej sześciu pasażerów miało wariant delta. Jak dotąd nie zgłoszono żadnych przypadków wariantu Omicron w Xi’an.

Funkcjonariusze poruszali się szybko, zawieszając szkoły i przeprowadzając masowe naloty w całym mieście. Jednak przypadki nadal rosną. Od 9 grudnia w mieście zarejestrowano łącznie 206 spraw. W środę władze odnotowały 63 nowe przypadki rozprzestrzeniające się lokalnie, co stanowi najwyższą dzienną liczbę w Xian w tym miesiącu.

Według państwowej gazety, w środę w południe ponad 30 000 osób, które uważano za powiązane z potwierdzonym przypadkiem, zostało odizolowanych. Chiny codziennie. Tego samego dnia miasto nałożyło na wszystkich mieszkańców surowy lokaut do odwołania.

Xi’an jest teraz wyznaczonym „obszarem objętym ograniczeniami” i jest drugim co do wielkości rodzajem blokady w Chinach – co oznacza, że ​​mieszkańcy nie mogą opuszczać swoich domów, z wyjątkiem nagłych przypadków, takich jak nagłe przypadki medyczne. Każda rodzina może tylko raz na dwa dni wysłać wyznaczoną osobę z domu po zakupy.

Po ogłoszeniu nowych ograniczeń rządowy tabloid poinformował, że rodziny pospieszyły do ​​supermarketów, aby przechowywać zapasy, zanim blokada zaczęła obowiązywać o północy. Czasy globalne.

Zgodnie z zapowiedziami władz lokalnych, oprócz podstawowych usługodawców, takich jak szpitale i supermarkety, zamknięte zostały szkoły, obiekty publiczne i systemy transportowe.

Xi’an znajduje się o jeden poziom dalej od wzniosłej kategorii „zamkniętych obszarów”, w której mieszkańcom surowo zabrania się wychodzenia z domów, a artykuły spożywcze są rozprowadzane na wyciągnięcie ręki.

READ  Elon Musk mówi, że ustąpi ze stanowiska CEO Twittera – gdy znajdzie zastępstwo

To już czwarty raz, kiedy duże chińskie miasto zostało objęte blokadą „obszaru o ograniczonym dostępie”. Chociaż w poprzednich epidemiach występowały podobne ograniczenia, są one generalnie stosowane tylko w określonych obszarach, w których infekcje są wysokie – a nie w całym mieście.

Pojawienie się kolejnej erupcji wywołało pytania o długoterminową wiarygodność ambitnej chińskiej polityki „Zero-Govt”, której celem jest całkowite wyeliminowanie wirusa w granicach kraju.

Pomimo zarządzania ponad 2,7 miliardami dawek swojej krajowej szczepionki, władze zmagały się z kilkoma szybko rozprzestrzeniającymi się epidemiami.

Po erupcji w Xi’an a Erupcja sterowana delta Latem; Wrześniowa erupcja Prowincja Fujian; Październikowa erupcja, która rozprzestrzeniła się ponad Połowa w kraju; Następnie w listopadzie kilka skupisk w wewnętrznej Mongolii, które w ostatnich tygodniach rozprzestrzeniły się na prowincję Zhejiang.

Tylko w ubiegłym tygodniu przypadki zgłoszono w prowincji Henan, prowincji Zhejiang, prowincji Guangdong, regionie autonomicznym Guangxi oraz w Pekinie i Tianjin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *