Celem Trendyol jest dotarcie do 1 miliona ludzi za pośrednictwem „Wiosek Jutra” w ciągu pięciu lat

W ramach projektu „Wioski Jutra” rozpoczętego we współpracy z platformą e-commerce Trendiol i Programem Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP), we wsi Atana Kurkolar otwarto pierwsze centrum cyfrowe. Projekt „Wioski jutra”, zainicjowany w trzech wioskach pilotażowych w prowincjach Adana, Diyarbakır i Izmir, ma dotrzeć łącznie do 10 wiosek i ponad 1 miliona ludzi w ciągu pięciu lat. Przewiduje się, że po zakończeniu programu liczba nowych przedsiębiorców zajmujących się handlem elektronicznym w województwach pilotażowych wzrośnie o 60 procent. W granicach wiosek jutra pod koniec pierwszego etapu projektu zostaną otwarte centra cyfrowe w Diyarbakır Bakivar i İzmir Ulamas. Hade został również dodany do programu po trzęsieniu ziemi w lutym. Jutro w Hatay będą kontynuowane prace nad czwartą wioską centrum cyfrowego.

Planowane jest przyspieszenie wzrostu włączającego

Program Wioski Jutra ma na celu wspieranie rozwoju obszarów wiejskich poprzez zapewnianie wioskom możliwości technologicznych w celu zwiększenia zatrudnienia, zwiększenia produktywności i zachowania wartości kulturowych. W centrach cyfrowych utworzonych na wsiach zostaną przeprowadzone szeroko zakrojone badania mające na celu branding lokalnych produktów Anatolii, z udziałem dzieci, młodzieży, kobiet i osób niepełnosprawnych. W ten sposób lokalnie uprawiane produkty, rękodzieło i rękodzieło będą miały szansę spotkać się z konsumentami bezpośrednio ze wsi.

Projekt ma na celu wzmocnienie cyfrowych łańcuchów wartości na obszarach wiejskich i przyspieszenie wzrostu sprzyjającego włączeniu społecznemu poprzez poprawę możliwości i możliwości w zakresie handlu elektronicznego dla lokalnego rolnictwa, tekstyliów i rzemiosła.

Dzieci uczą się kodowania i robotyki

Dzięki wioskom jutra wioski otwierają się na świat poprzez handel elektroniczny i e-eksport, zrównoważona i oparta na technologii kultura produkcji jest wspierana inteligentnym modelowaniem rolnictwa i inteligentnymi praktykami rolniczymi, a dzieci są przygotowywane do świata cyfrowego poprzez kodowanie i robotykę. Warsztaty. Częściowo nieaktywny budynek będący własnością gminy Sarıçam, lokalnego partnera projektu, został przeprojektowany na Centrum Cyfrowe Kürkçüler. Centrum posiada dwie sale szkoleniowe, warsztat techniczny wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt, wspólne obszary pracy ze strefą otwartą i zamkniętą, place zabaw dla dzieci oraz strefę demonstracyjną rolnictwa cyfrowego. Centrum posiada dobrze wyposażone komputery, drukarkę 3D i przestrzeń fotograficzną. Owoce cytrusowe, bawełna, pieprz i tradycyjne wyroby tekstylne uprawiane w Atanie Kurskular zostaną w ośrodku przekształcone w innowacyjne produkty. Z owoców cytrusowych wytwarza się środki czystości i kosmetyki do użytku domowego; Zapachy do pomieszczeń i zapachy powstają na bazie skórek cytrusów. Słynna papryka Karisalı trafia na nowe rynki o wysokiej wartości, takie jak pasta, dżem, sos dip, przyprawa i pasta pomidorowa. Ręcznie robione produkty z bawełny Çukurova i splotu Aladağ zostaną przywiezione do wszystkich zakątków kraju. Dzięki temu lokalne produkty z regionu będą mogły spotkać się z konsumentami bezpośrednio u producentów we wsi.

READ  Podwyższono minimalny limit sprzedaży zezwoleń na pobyt cudzoziemcom!

Trendyol opublikował swój pierwszy raport dotyczący zrównoważonego rozwoju

Trendiol opublikował swój pierwszy „Raport na temat zrównoważonego rozwoju” zgodny ze strategią i planem działania, nazywając go pierwszym i najbardziej kompleksowym planem wpływu na zrównoważony rozwój tureckiego ekosystemu e-commerce. Raport zrównoważonego rozwoju Trendyol, który obejmuje wizję i cele Trendyol, zawiera szczegółowe informacje na temat celów, aktualnej sytuacji, podjętych i planowanych prac związanych z tymi tematami w 9 podkategoriach pod głównymi hasłami „Świat”, „Człowiek” i „Osobowość”. '. Jest przekazywana w sposób przejrzysty. Przejrzystość i rzetelność są dokumentowane przez niezależne audyty weryfikacyjne przeprowadzane przez strony trzecie. Projekt Wioski Jutra realizowany przez Trendyol we współpracy z UNDP również został wdrożony zgodnie z tymi celami zrównoważonego rozwoju.

Do 2030 roku udział produktów zrównoważonych wzrośnie do 20 procent

W Raporcie zrównoważonego rozwoju Trendyol priorytetowe kwestie stojące dziś przed branżą e-commerce oraz globalny program zrównoważonego rozwoju zostały omówione szerzej, ze szczególnym uwzględnieniem globalnych obowiązków, mających na celu zrównoważone zarządzanie zasobami naturalnymi, zmniejszenie śladu węglowego i zapewnienie sprawiedliwego środowiska biznesowego do opuszczenia zdrowy świat na przyszłość. , jest analizowany w ramach. Trendyol zamierza do 2025 r. pozyskiwać 100% swoich opakowań detalicznych z certyfikowanych źródeł, prowadząc badania nad redukcją zanieczyszczeń z opakowań używanych w każdym aspekcie naszego życia, aby zapewnić zrównoważony rozwój środowiska. do końca 2023 r. i do 2025 r. Jego celem jest uzyskanie dotychczasowych certyfikatów zero waste dla wszystkich centrów logistycznych. Również Trendyol; Zamierza do 2030 r. wytwarzać 20% swoich produktów z materiałów odnawialnych, a do 2025 r. dostawcy wyrobów gotowych i wszyscy poddostawcy zostaną poddani audytowi i certyfikacji zgodnie z kryteriami środowiskowymi, społecznymi i zarządczymi. Cel osiągnięcia neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla we własnej działalności do 2040 r. i w całym łańcuchu wartości do 2050 r. jest zawarty w Planie Wpływu Trendiol, który jest zawarty w Raporcie zrównoważonego rozwoju.

READ  Apel ministra Shimska do gubernatorów o oszczędności

Liczba przedsiębiorców wzrośnie o 60 proc

Centra Cyfrowe utworzone w ramach projektu Wioski Jutra zapewnią beneficjentom wsparcie szkoleniowe i doradcze, ale będą także miejscem spotkań regionu, oferującym warsztaty aplikacyjne i możliwości technologiczne. W ramach projektu skupiono się na trzech produktach lokalnych o potencjale wzrostu dla każdej wsi. Wszystkie pobliskie wioski mogą korzystać z centrów cyfrowych utworzonych w pionierskich wioskach. Celem programu Tomorrow's Villages jest wykorzystanie możliwości technologicznych wraz z okolicznymi wioskami w celu wzmocnienia produkcji, zwiększenia zatrudnienia, zapewnienia możliwości równości cyfrowej oraz wspierania lokalnego rozwoju gospodarczego i społecznego. Oczekuje się, że do czasu zakończenia projektu liczba nowych przedsiębiorców zajmujących się handlem elektronicznym w wybranych województwach pilotażowych wzrośnie o 60 procent.

Nowy projekt na rzecz czystej wody pitnej

Pojazdy z zagranicznymi tablicami rejestracyjnymi są ważne przez 4 lata

Czysta energia dla 1,1 miliona domów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *