ÇBK Mersin 56-80 Fenerbahçe Alagöz Holding Podsumowanie wyników meczu | Fenerbahce mistrzem w koszykówce kobiet!

Fenerbahçe Alagöz Holding został mistrzem po pokonaniu ÇBK Mersin 80-56 w trzecim meczu finałów play-off ING Women's Basketball Super League i objął prowadzenie 3-0 w serii. | Wiadomości Fenerbahçe (Wiadomości sportowe FB)

Fenerbahce wygrało dwa pierwsze mecze z tej serii w Stambule wynikiem 99-76 i 85-64, a także wygrało trzeci mecz w hali sportowej Servet Taşeğul i zdobyło 18. tytuł mistrzowski.

Zawodnicy i sztab techniczny Fenerbahçe, który po raz szósty z rzędu zdobył tytuł mistrzowski, byli zadowoleni po zakończeniu meczu.

Żółto-granatowa drużyna, która rozpoczęła sezon zwycięstwem w Superpucharze Kobiet FIBA, zdobyła swoje czwarte trofeum po Pucharze Turcji i Lidze Europejskiej Kobiet FIBA, kończąc szczęśliwe zakończenie w lidze.

Skończył 4 sezony do przodu

Fenerbahce, która 14 kwietnia zdobyła Puchar Mistrzostw w finale Ligi Europy Kobiet FIBA ​​​​go, udała się na stadion Servet Taşeğul Sports Hall i zakończyła pierwsze 5 minut straty 12:9 z ÇBK Mersin. Fenerbahçe odpowiedziała swojemu przeciwnikowi, który zdobył punkty Mabreyem i Copperem, skutecznym zagraniem Colliera pod koszem, kończąc pierwszą połowę wynikiem 21-17.

Żółto-granatowa drużyna w drugiej kwarcie powiększyła różnicę do 6 (31-25) dzięki wkładowi Sevkiego Usuna i schodziła do szatni z przewagą 38-30.

Fenerbahçe zakończyło trzecią kwartę 62:42, zwiększając zarówno siłę defensywy, jak i nacisk na kosz przeciwnika.

Fenerbahçe kontynuowało imponującą grę w czwartej kwarcie, a w ostatniej kwarcie dało swoim młodym zawodnikom szansę na zwycięstwo 80-56.

Sala: Servet Tazegül

Sędziowali: Ali Serkan Mlek, Semi Vural, Orkun Yurtas

ÇBK Mersin: Asena Yalçın 6, Williams 9, Kiss 2, Mabrey 12, Copper 22, Terin Yaya 2, Sinem Atas 3, Meldem Awci.

Fenerbahce Alagus Holding: Howard 18, Alberi Onar 9, Meismann 12, Collier 16, McBride 6, Sevi Usun 17, Düku Özen, sevgu ghl, ̇dil saahalır, tilbe şenyurek 2,seenyurek

1. okres: 17-21

READ  Oglądaj Sevilla vs Rzym na żywo | Finał Ligi Europejskiej UEFA — najświeższe wiadomości z Ligi Europejskiej UEFA

Runda: 30-38

Trzeci okres: 42-62