Bilety autobusowe są konkurencyjne w stosunku do cen lotów

Rodziny przygotowują się do podróży do swoich rodzinnych miast podczas Ramadanu i zaczynają szukać biletów autobusowych. Jednak wiele przewoźników autobusowych wykorzystuje wakacje jako okazję i na swoich stronach internetowych podaje różnicę w cenie wynoszącą co najmniej 100–200 TL między biletami przedświątecznymi a biletami bliższymi daty wakacji.

Bilety sprzedawane są w parach

O ile bilet z Ankary do Yozgat można kupić za 350 TL na tydzień przed świętem, o tyle w dni poprzedzające święto cena wzrasta do co najmniej 500 TL. Z wyjątkiem Yozgat, które jest oddalone od Ankary o około 210 kilometrów, różnica cen między sezonem wakacyjnym a sezonem normalnym wynosi co najmniej 200 TL w cenie przejazdów autobusowych do prowincji oddalonych o 500-600 kilometrów. W niektórych prowincjach bilety sprzedawane są dwukrotnie drożej.

Mieszkańcy protestowali z powodu cen

Niektórzy obywatele zamieścili na swoich kontach w mediach społecznościowych protest przeciwko cenom biletów przewoźnika autobusowego.

Prywatny pojazd jest bardziej ekonomiczny

W ubiegłych latach obywatele podróżujący do swoich rodzinnych miast na wakacje preferowali podróż autobusem, ponieważ było to ekonomiczne. Jednak dodatkowa podwyżka cen biletów ze 100 do 200 TL sprawia, że ​​podróżowanie prywatnym pojazdem staje się ekonomiczne. Pojazd zużywa średnio 500 TL paliwa na 200 km. 1500 TL za przejazd autokarem w 3 osoby z rodziny. Biorąc pod uwagę podróż w obie strony i podróż powrotną, podróż 3 osób może zaoszczędzić 200 TL.

Dodatkowy zwrot kosztów podróży dla firm autobusowych

Okres ulgowy dla przewoźników autobusowych międzymiastowych na oferowanie dodatkowych przejazdów podczas święta Id al-Fitr rozpoczyna się dzisiaj i kończy 16 kwietnia. Chociaż oczekuje się, że liczba pasażerów znacznie wzrośnie w okresie wakacji, przewiduje się, że przy przepustowości obecnych autobusów do regularnego transportu pasażerskiego trudno będzie zaspokoić potrzeby obywateli w zakresie podróży międzymiastowych. Z tego powodu przewoźnikom autobusowym obsługującym przejazdy międzymiastowe pozwolono organizować dodatkowe przejazdy podczas święta Id al-Fitr. Mając na celu zapobieganie zakłóceniom w świadczeniu usług transportu drogowego, niniejsze rozporządzenie zapobiegnie potencjalnym skargom obywateli.

READ  Aksener zaproponował Kılıçdaroğlu dwie nazwy gospodarki

Bilety lotnicze cieszą się dużym zainteresowaniem

Inną opcją dla tych, którzy nie chcą spędzać wakacji w drodze, jest podróż samolotem. Zapotrzebowanie na bilety lotnicze jest również bardzo duże. Ceny biletów lotniczych zaczynają się od 700 lirów i sięgają nawet 2700 lirów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *