Biden zatwierdzi zmiany w regulaminie Senatu w celu egzekwowania ustawy o prawach głosu

Ustawa wprowadzona przez Demokratów, wraz z innymi postanowieniami ustawy o wolności głosowania, ograniczyłaby wysyłanie poczty lub głosowanie nieobecności, czyniąc dzień wyborów świętem i uniemożliwiając rządowe wysiłki zmierzające do przedefiniowania okręgów przez stanowych ustawodawców. Prokuratorzy twierdzą, że wyborcom mniejszościowym odmawia się reprezentacji. Inna, John Lewis Voting Rights Advancement Act, byłaby ważna Antydyskryminacja Elementy ustawy o głosowaniu Pozbawiony przez Sąd Najwyższy W 2013.

Rzeczniczka Białego Domu Jen Zhaki przyznała, że ​​ich liczba nie jest wystarczająca, aby pokonać uznanie prezydenta George’a W. Busha o jego roli w konflikcie. Saki powiedział dziennikarzom w poniedziałek.

Ale doradcy prezydenta niewiele mówili o tym, jakie rozwiązania może zaproponować, i że droga naprzód dla obu stron jest niemożliwa. Pan, który jest w Senacie od 36 lat. Biden, który uważa się za twórcę konsensusu, stanął w obliczu sprzeciwu Republikanów wobec ustawy o prawie do głosowania.

W zeszłym tygodniu nowojorski demokrata i przywódca większościowy Chuck Schumer powiedział, że Republikanie mogą zrezygnować z sprzeciwu wobec debaty i głosować do poniedziałku, Martin Luther King Jr. Day, lub stanąć przed perspektywą zmiany zasad Senatu Philipstera. .

Senator Mitch McConnell, republikanin z Kentucky, obiecał, że jeśli Demokraci pójdą tą drogą, pojawi się odpowiedź na płonącą ziemię: „Republikanie pokażą, że ten nieodpowiedzialny ruch będzie miał natychmiastowe konsekwencje, ponieważ senator Schumer jest zdecydowany spróbować złamać Senat”. McConnell powiedział w oświadczeniu w poniedziałek.

Republikanie argumentowali, że Demokraci wykorzystują ustawę o prawie do głosowania, aby szukać dyskryminacyjnych korzyści, próbując narzucić wybrane przez siebie zasady w stanach, które od dawna regulują własne wybory. Ale aktywiści twierdzą, że krytyka ignoruje jawne przykłady represji wobec wyborców. Grupy do głosowania w Gruzji Rząd federalny złożył już pozew Oskarża prawodawców o przekształcenie okręgu kongresowego w celu odmowy reprezentacji Czarnym wyborcom na korzyść kandydatów republikańskich.

READ  Fort Lauderdale: Poważna powódź w hrabstwie Broward w obliczu rekordowych opadów deszczu

We wtorek pan Wyjeżdżając do Gruzji Biden opiera się na symbolicznej sile. Pan. Biden i pani Dr Harris. Odwiedź szafę Martina Luthera Kinga Jr. i jego żony Corretty Scott King. Pójdą do historycznego kościoła baptystów Ebenezer, gdzie dr King i pan. Prawo nosi nazwę Kongresu Louisa w stanie Georgia i ikony praw obywatelskich. Sen. Raphael Warnock, pierwszy czarny senator stanu i demokrata Żąda pełnej kadencji w tym roku Po zwycięstwie był starszy pastor.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *