Barcelona chybiła, a Napoli podtrzymało nadzieję strzałem na bramkę

Kontynuacją ostatnich 16 rund Ligi Mistrzów UEFA były mecze Napoli-Barcelona i Porto-Arsenal.

Włoska drużyna Napoli zremisowała 1:1 z hiszpańską Barceloną. W meczu, w którym Barcelona dominowała od początku do końca, Napoli nie było w stanie oddać strzału w pierwszej połowie.

Pierwsza połowa meczu pomiędzy napastnikami Barcelony a bramkarzem Napoli Alexem Meratem zakończyła się bezbramkowym remisem. Barcelona objęła prowadzenie w drugiej połowie po golu Roberta Lewandowskiego w 60. minucie.

Napoli wywierało presję na przeciwnikach w ostatnich dwudziestu minutach meczu i oddało pierwszy celny strzał. Bramka Victora Osimhena w 75. minucie zapewniła jego drużynie remis. Napoli, które nie mogło prowadzić poza ostatnimi 20 minutami meczu z Barceloną, zdołało uratować remis jedynym celnym strzałem w całym meczu.

Porto uśmiechnął się w OT

W innym 16-tym meczu Ligi Mistrzów portugalska drużyna Porto pokonała angielską drużynę Arsenal 1:0 po golu w dogrywce u siebie.

W meczu, w którym obie drużyny miały problemy ze znalezieniem pozycji, padł tylko jeden gol, 90+4. Przyszedł z Galeno za min. Arsenal zakończył mecz bez ani jednego celnego strzału na bramkę.

Rewanż obu meczów zostanie rozegrany 12 marca 2024 roku. Zespół, który przejdzie tę rundę, wejdzie do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.

READ  (PODSUMOWANIE) Sivasspor - Samsonspor Wynik meczu: 1-1 - Wiadomości piłkarskie