ASELSAN przygotowuje pojazdy wojskowe do technologii hybrydowej — najnowsze wiadomości techniczne

ASELSAN podzieli się swoimi możliwościami w zakresie łączności, obrony powietrznej, awioniki, elektrooptyki, walki elektronicznej, radarów i systemów bezzałogowych z lokalnymi i zagranicznymi gośćmi na Międzynarodowych Targach Przemysłu Obronnego IDEF (IDEF 2023) w Stambule w dniach 25-28 lipca.

ASELSAN, który od pewnego czasu pracuje nad systemami pojazdów elektrycznych i oferuje je do użytku cywilnego, również zaprezentuje kamień milowy na wystawie.

Wraz z systemami trakcji elektrycznej ASELSAN, autobusy elektryczne produkowane przez TEMSA są skutecznie wykorzystywane przez gminę Samson Metropolitan Municipality. Minibusy elektryczne produkowane przez firmę KARSAN z systemami trakcji elektrycznej ASELSAN odliczają dni do wyjechania na drogi. Zakończono również projekt 12-metrowego autobusu elektrycznego opracowany przez BMC z wykorzystaniem systemu ASELSAN.

ASELSAN po raz pierwszy zademonstruje również działający hybrydowy układ napędowy na targach IDEF 2023. Hybrydowy układ napędowy będzie krajowym i krajowym rozwiązaniem układu trakcyjnego dla wszystkich producentów pojazdów wojskowych. Dzięki opracowanemu w ramach projektu wewnętrznemu i adaptacyjnemu systemowi bateryjnemu możliwa jest cicha transmisja i cicha praca w obszarze mieszkalnym.

W ramach Programu Zobowiązań do Nabywania Technologii Rozwoju Układu Napędu Hybrydowego, podpisanego pomiędzy ASELSAN i BMC Power pod kierownictwem Przemysłu Obronnego, po raz pierwszy zostanie zainstalowany zintegrowany z osią hybrydowy system trakcji napędzany silnikiem elektrycznym (oś e-osiowa) na 8×4 8×4 arch 6, 8×4 arch 6, 8×4 6, 4x 4x 4x 4x 4 Podpisano pod kierownictwem Prezydencji Obrony w pyły na x4. Pojazdy wojskowe.

Dzięki ciągłej architekturze hybrydowej wyeliminowany zostanie również problem zasięgu w pojazdach wojskowych. Opracowany system e-osi może być stosowany w pojazdach 4×4 (20 ton), 6×6 (30 ton), 8×8 (40 ton).





Kluczowy element systemu, elektroniczny mechanizm różnicowy, ma kontrolowane wartości prędkości i momentu obrotowego, aw przypadku jakiejkolwiek awarii zapotrzebowanie na moc jest wysyłane do innych silników, a pojazd kontynuuje jazdę. Ta cecha przyczyni się do zdolności personelu pracującego w trudnych warunkach do korzystania z pojazdu w niesprzyjających warunkach. Dzięki elektronicznemu mechanizmowi różnicowemu eliminowany jest mechaniczny mechanizm różnicowy i zapobiega się obcym stronniczości. Silniki, sterowniki i jednostki elektroniczne umieszczone na osi są projektowane i produkowane przez firmę ASELSAN zarówno w kraju, jak i lokalnie.

READ  Umowa na sztuczną inteligencję od Reddit przed IPO – Last Minute Tech News

Dzięki wewnętrznemu systemowi generatora w systemie oba akumulatory są ładowane, a wymagania dotyczące zasilania personelu terenowego i innych systemów/sprzętu są zaspokajane bez konieczności noszenia dodatkowego generatora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *