AS Monaco 79-80 Fenerbahçe Beko Podsumowanie meczu F.Bahçe Beko jest w finałowej czwórce!

Emocje w waszej Eurolidze trwają. W piątym meczu barażowym Fenerbahçe Bego podejmie AS Monaco. Żółto-granatowa drużyna pokonała rywali 80:79 i awansowała do 4 ostatnich drużyn. Oto szczegóły… | Najnowsze wiadomości sportowe

Męska drużyna koszykówki Fenerbahçe pokonała francuską drużynę Monaco 80:79 w piątym meczu serii barażowej THY Euroleague i doprowadziła do remisu 3:2. Żółto-granatowa drużyna po 5 latach po raz pierwszy wystąpiła w Final Four.
W piątym meczu serii barażowej THY Euroleague męska drużyna koszykówki Fenerbahçe zmierzyła się z reprezentantem Francji Monako. Monako zakończyło pierwszą połowę meczu prowadząc 40-35, po czym przystąpiło do dogrywki przy remisie 70-70 w regulaminowym czasie gry. Zespół Yellow-Navy wygrał 80-79 i awansował do Final Four.
Fenerbahçe, jedna z najważniejszych drużyn europejskiej koszykówki ostatnich lat, w 2017 roku zdobyła mistrzostwo w finałowej czwórce, rywalizując 5 razy z rzędu w latach 2015–2019. W tym okresie żółto-granatowa drużyna 3 razy grała w finale. Fenerbahçe powtórzyło to zwycięstwo po 5 latach, kupując dzisiaj cztery ostatnie bilety. Final Four Euroligi odbędzie się w dniach 24–26 maja w Mercedes-Benz Arena w Berlinie w Niemczech.
Jasikevicius po raz czwarty z rzędu
Kluczową rolę w sukcesie żółto-granatowej drużyny odegrał Sarunas Jasikevicius, który przejął drużynę w grudniu 2023 roku. Litewski trener, który ma na swoim koncie wiele zwycięstw w karierze sportowej, po raz czwarty z rzędu w swojej trenerskiej karierze bierze udział w Final Four. Jasikevicius zajmował drugie, trzecie i czwarte miejsce z Barceloną w ciągu ostatnich 3 sezonów, a także zajął trzecie miejsce w jednym meczu z Zalgirisem Kowno.

READ  Mecz Galatasaray Olympic Ljubljana na żywo 📺 | Na jakim kanale jest mecz Calatrava - Olimpija Ljubljana? O której godzinie jest mecz GS? - Nowości z gali z ostatniej chwili