Arabia Saudyjska wydaje miliardy dolarów na badania nad nieśmiertelnością!

Ogromne bogactwa ropy naftowej pomogły Arabii Saudyjskiej zdominować światowy sport, samochody elektryczne i start-upy technologiczne. Następny cel królestwa może być najbardziej ambitny w dotychczasowej historii: przedłużenie życia ludzkiego.

Faktyczny władca Arabii Saudyjskiej, książę koronny Mohammed bin Salman, przeznacza ponad miliard dolarów rocznie fundacji Evolution na opracowanie nowych terapii przeciwstarzeniowych. Znacząco zwiększyłoby to globalne finansowanie badań nad biologią długowieczności, które obecnie pochodzi głównie z amerykańskiego Krajowego Instytutu ds. Starzenia się.

Perspektywa dużego wzrostu finansowania w dziedzinie, której budżety są niewielkie w porównaniu z badaniami nad chorobami takimi jak rak, budzi entuzjazm wśród naukowców zajmujących się starzeniem się. Steven Austad, starszy dyrektor naukowy Amerykańskiej Federacji Badań nad Agingiem (AFAR), który bada proces starzenia się na Uniwersytecie Alabama w Birmingham i otrzymał dofinansowanie w wysokości 7,76 miliona dolarów od Evolution:

Mieszkańcy regionu wstrzymują oddech, na co te pieniądze zostaną wydane.

Dyrektor Generalny Fundacji Saudyjskiej dr. Mehmood Khan powiedział, że większość początkowych środków z dotacji trafi do uniwersytetów i start-upów w Stanach Zjednoczonych, gdzie naukowcy próbują opracować metody leczenia spowalniające proces starzenia, zapobiegający mu lub odwracający go. Martin Porch Jensen, dyrektor naukowy Gordian Biotechnology z siedzibą w San Francisco i prezes Norn Group, powiedział, że amerykańska organizacja non-profit Evolution przekazała 7 milionów dolarów:

Inne treści związane z gerontologią ›

Stwarza to znacznie lepszą sytuację finansową.

Na razie największym wyzwaniem dla Hevolution jest wydawanie pieniędzy na stosunkowo małej przestrzeni w świecie, który jest sceptyczny wobec wszystkiego, co robi Arabia Saudyjska.

Niektóre instytucje i indywidualni badacze niechętnie angażują się w monarchię absolutną, która nie pozostawia miejsca na sprzeciw w kraju i została odrzucona przez Zachód po zabójstwie saudyjskiego dziennikarza Jamala Khashoggi w 2018 roku. Niedawne zastrzyki pieniężne Arabii Saudyjskiej na rzecz amerykańskiego golfa i globalnej piłki nożnej doprowadziły do ​​oskarżeń, że wykorzystuje swoje bogactwo do ukrywania łamania praw człowieka i wzmacniania swojego globalnego wizerunku. Hewolucja może podlegać podobnej krytyce; Jednak program, który jest wciąż w powijakach, nie spotkał się z szerokim zainteresowaniem opinii publicznej.

Zarząd AFAR wielokrotnie naradzał się przed przyjęciem w zeszłym roku przez Arabię ​​Saudyjską finansowania 18 projektów badawczych z zakresu biologii i geografii starzenia się; Jednak według tamtejszych urzędników odnowił on swoje partnerstwo w ramach drugiej rundy dotacji. Dyrektor wykonawcza AFAR Stephanie Lederman mówi:

Ludzie na początku byli sceptyczni, ale myślę, że wiele z nich zniknęło, ponieważ zobaczyli, że faktycznie rozdajemy pieniądze. Chcemy finansować tę tak ważną dla ludzkości naukę.

D., adiunkt kliniczny geriatrii na Uniwersytecie w Pittsburghu. Aditi Gurkar twierdzi, że wahała się przed złożeniem wniosku o grant AFAR finansowany przez Evolution, ale ostatecznie dzięki wspólnemu i globalnemu podejściu saudyjskiej organizacji została poproszona o złożenie wniosku dotyczącego nauki o starzeniu się. W kwietniu pewien fizyk otrzymał grant w wysokości 375 000 dolarów na badanie, w jaki sposób nanocząsteczki pomagają wykrywać dojrzewanie komórek. Mówi, że trudno jest pozyskać fundusze na ten innowacyjny pomysł z tradycyjnych amerykańskich źródeł.

READ  Teorie podróży międzygwiezdnych mają na celu wyprowadzenie ludzkości poza Drogę Mleczną

Jensen mówi, że niektórzy ludzie sprzeciwiali się powiązaniom Arabii Saudyjskiej, kiedy Norn Group ogłosiła, że ​​sponsoruje Evolution, ale odrzucił te zastrzeżenia, ponieważ firmy miały wspólny cel:

Niezależnie od opinii publicznej, w dalszym ciągu koncentrujemy się na osiągnięciu tego celu i poprawie zdrowia ludzkiego.

Istnieją także obawy, że burzliwa polityka na Bliskim Wschodzie lub gwałtowna zmiana osobistych preferencji saudyjskiego księcia koronnego mogą nieoczekiwanie wstrzymać finansowanie.

Hevolution, którego nazwa jest połączeniem słów „zdrowie” i „ewolucja”, ma na celu wywarcie globalnego wpływu, ponieważ Arabia Saudyjska stara się zwiększyć swoje wpływy w skali globalnej pod administracją swojego 37-letniego przywódcy. Jego misja może odbić się echem w jego kraju, gdzie Mahomet wykorzystał swoją wiarygodność, aby poprawić jakość życia obecnie przytłaczającej młodzieży i stworzyć nowe gałęzie przemysłu z dala od ropy.

Założona w 2018 roku jako organizacja non-profit na mocy dekretu królewskiego Arabii Saudyjskiej, Evolution ma na celu współpracę z uznanymi firmami, aby zamiast prowadzić własne badania, inwestować w niedofinansowane dziedziny badań. Dyrektor naukowy dr. Felipe Sierra kierował Zakładem Biologii Starzenia się w NIA przez ponad dekadę, a w jego Naukowej Radzie Doradczej znajdowali się dr. Pojawia się także Thomas Rando. Dyrektor generalny Khan powiedział:

Stosujemy nietradycyjne podejście. Kto jeszcze może rozwiązać ten problem? Jednym z naszych celów jest przyciągnięcie nowych naukowców i naukowców z sąsiednich dziedzin, którym brakuje danych, ale dysponują technologiami odpowiednimi do rozwiązania.

Od momentu powstania w lipcu 2022 r. fundacja saudyjska przekazała mniej niż 20 mln dolarów i w dużym stopniu skupiła się na utrzymaniu się. Khan spodziewa się, że w ciągu najbliższych dwóch do czterech lat liczba ta osiągnie 1 miliard dolarów. Początkowo większość tych pieniędzy zostanie przeznaczona na badania, ale ostatecznie celem jest mniej więcej równy podział inwestycji w działania przeciwdziałające starzeniu się, mówi.

READ  Naukowcy odkryli hormon, który przyspiesza spalanie kalorii... i teraz łatwiej schudnąć

Khan, dyrektor naukowy PepsiCo, w którym pracuje od ponad dziesięciu lat, twierdzi, że chce rozszerzyć ten sektor na całym świecie i wykorzystać jak najwięcej obiecujących możliwości:

Nie mówimy, że przeprogramowanie epigenetyczne jest naszym pierwszym priorytetem lub że autofagia jest naszym pierwszym priorytetem lub że dojrzewanie jest naszym pierwszym priorytetem. Wielu naukowców wiąże ze starzeniem się trzy procesy komórkowe. Przyglądamy się im wszystkim.

Chciałby, aby program Evolution pomógł w identyfikacji biomarkerów umożliwiających śledzenie starzenia się i sfinansował wczesne, zakrojone na szeroką skalę badania na ludziach dotyczące istniejących, przeprojektowanych leków do leczenia starzenia. Są to dwa krytyczne obszary, które wymagają znacznych środków finansowych i prawdopodobnie nie przyniosą szybkich zysków.

Khan urodził się w Pakistanie i dorastał w Anglii, zanim przeniósł się do Ameryki. Rok 1987 spędził w Arabii Saudyjskiej i pomógł w opracowaniu programu rezydentury medycznej w wiodącym saudyjskim szpitalu, gdzie leczyli się saudyjscy dyrektorzy. Później pracował w Mayo Clinic w Rochester w stanie Minnesota. Kahn (65 l.) przed dołączeniem do Evolution przez dwa lata prowadził start-up biotechnologiczny Life Biosciences w Bostonie:

Obszar ten jest bogaty w „olej wężowy”. Twierdzeń jest wiele i zawsze powinniśmy sobie zadać jedno pytanie: na czym to polega i czy jest to legalne? Czy opiera się na prawdziwej nauce?

Hevolution zatrudniło niedawno dwóch partnerów inwestycyjnych i planuje ogłosić swoją pierwszą bezpośrednią inwestycję do końca roku, po zapoznaniu się z ponad 100 potencjalnymi możliwościami. Zarejestrowała podmiot prawny non-profit w USA i planuje otworzyć biuro spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w Bostonie, a kolejne w Europie i Azji.

Dokładamy wszelkich starań, aby nasze treści wiernie odzwierciedlały fakty naukowe. Jeśli nie masz pewności, jeśli to możliwe, skonsultuj się z zaufanymi źródłami. Skontaktuj się z nami!

Masz pytania dotyczące tej treści?
Tutaj Kliknij i posłuchaj.

Przejdź do witryny pytań i odpowiedzi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *