Ambasador Rosji przy ONZ Boris Bondarev rezygnuje z wojny Putina na Ukrainie

Symbol zastępczy, gdy ładowane są akcje artykułu

Ambasador Rosji przy ONZ w Genewie podał się do dymisji w związku z wojną na Ukrainie, a rosyjski rząd publicznie potępił wojnę i napisał, że „nie wstydził się” swojego kraju.

W liście do kolegów w Genewie Opublikowany na koncie LinkedIn w swoim imieniu Również na Facebooku Boris Bondarev, doradca Stałego Przedstawicielstwa Federacji Rosyjskiej przy ONZ, powiedział w poniedziałek, że odszedł ze służby cywilnej.

„Przez dwadzieścia lat mojej kariery dyplomatycznej widziałem różne zwroty i zwroty w naszej polityce zagranicznej, ale nie wstydzę się mojego kraju 24 lutego tego roku” – napisał, odnotowując datę rozpoczęcia inwazji.

„Wojna Putina przeciwko Ukrainie jest rzeczywiście zbrodnią nie tylko przeciwko całemu światu zachodniemu i narodowi ukraińskiemu, ale być może nawet najbardziej ohydną zbrodnią przeciwko narodowi Rosji, z odważnym listem przecinającym Z. Wszystkie nadzieje i możliwości dla dostatniego wolnego społeczeństwa w naszym kraju”.

Ostry list jest jedną z najpoważniejszych krytyki wojny – i jej architektów – musi pochodzić z rosyjskiego rządu. Prezydent Rosji Władimir Putin dał jasno do zrozumienia, że ​​różnice nie będą tolerowane, mówiąc w marcu, że Rosjanie potrafią odróżnić „prawdziwych patriotów od nieczystych i zdrajców”.

Anatolij Subais, specjalny wysłannik Putina ds. zrównoważonego rozwoju, opuścił Rosję w marcu, ale nie skomentował publicznie powodów swojego wyjazdu.

Rosyjscy urzędnicy nie skomentowali jeszcze sprawy. Ale krytykom wojny groziła kara Prawa, które czynią z tego przestępstwo Ulubionym słowem Putina na szerzenie „dezinformacji” o rosyjskiej armii nie jest nazywanie wojny „operacją specjalną”, ale wojną.

Bondarev, z którym Associated Press skontaktowała się telefonicznie w poniedziałek, potwierdził, że złożył rezygnację w liście do ambasadora Janet Kadiłowa. Powiedział Andhra, że ​​nie planuje opuszczać Genewy.

Bondarev bezpośrednio zaatakował klasę rządzącą Rosji. „Ci, którzy wyobrażają sobie tę wojnę, chcą tylko jednego – być u władzy na zawsze, mieszkać w luksusowych, pozbawionych smaku zamkach, pływać na łodziach porównywalnych z tonażem i całą rosyjską marynarką wojenną oraz cieszyć się nieograniczoną władzą i bezwzględną karą” – napisał. .

READ  Zmagania Justina Verlandera w World Series z rozczarowującym występem w grze Astros-Phillies 1

„Są gotowi poświęcić dowolną liczbę istnień, aby to osiągnąć” – kontynuował list. „Tysiące Rosjan i Ukraińców już za to zginęło”.

A Katalog online Organizacja Narodów Zjednoczonych w Genewie umieściła Bondare’a na liście doradcy ds. pracy Federacji Rosyjskiej. Na profilu LinkedIn napisano, że specjalizuje się w kontroli zbrojeń, rozbrojeniu i proliferacji broni, a swoją obecną rolę pełni od 2019 roku.

Końcowa część listu wzywa ministerstwo, w którym służył, izolując rosyjskiego ministra spraw zagranicznych Siergieja Ławrowa, podając go jako przykład degradacji rosyjskiej dyplomacji.

Ławrow napisał: „Z profesjonalnego i wykształconego intelektualisty, wielu moich kolegów było wysoko cenionych, stale rozpowszechniając sprzeczne oświadczenia i stając się osobą zagrażającą światu (tj. Rosji, jak również bronią nuklearną!”

Dzisiejsza służba to nie „dyplomacja”, ale „histeria wojenna, kłamstwa i nienawiść”.

Publiczna rezygnacja Ponterre’a wezwała innych rosyjskich urzędników do pójścia w ich ślady.

Organizacja pozarządowa INS . z siedzibą w Genewie Powiedział Hill Neuer, dyrektor zarządzający straży. „Wzywamy teraz wszystkich innych rosyjskich ambasadorów przy ONZ – i na całym świecie – aby poszli za jego przykładem moralnym i zrezygnowali”.

Bill Broder, założyciel Hermitage Capital i kluczowy krytyk prezydenta Rosji Władimira Putina, napisał na Twitterze: „To niesamowity list od urzędnika rosyjskiej ambasady.

„Jest to język, którego powinni używać wszyscy rosyjscy urzędnicy i oligarchowie, jeśli istnieje jakakolwiek szansa na łagodne traktowanie przez kraje zachodnie”.

List Pondare’a zakończył się pożegnaniem z ministerstwem – i interwencją w jego niepewną sytuację.

READ  Akcje spadają zgodnie z polityką Fed, koncentracja na zyskach

„Służba stała się moim domem i rodziną. Ale nie mogę już brać udziału w tym krwawym, inteligentnym i zupełnie niepotrzebnym upokorzeniu „napisał „Praca mile widziana…”

Do raportu przyczynili się Annabelle Timcid z Londynu i Robin Dixon z Rygi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *