Akcje w USA wahają się po raporcie o zatrudnieniu

Akcje amerykańskie spadły, a rentowność skarbu państwa poszybowała w górę po miesięcznym raporcie o zatrudnieniu, który zakończył burzliwy tydzień przed rozpoczęciem nowego roku.

S&P 500 spadł o 0,2% po zamknięciu Czwartkowa sesja nudy spadła o 0,1%. Nasdaq Composite spadł o 0,6%, podczas gdy Dow Jones Industrial Average wzrósł o 0,3%.

Pierwszy tydzień nowego roku naznaczony był dużymi wahaniami na rynkach akcji i obligacji, ponieważ inwestorzy opuścili niektóre z najpopularniejszych transakcji minionego roku i przeanalizowali sygnały Rezerwy Federalnej na ścieżce podwyżek stóp. Gdy ceny obligacji gwałtownie spadły, a rentowności obligacji skarbowych poszybowały w górę, inwestorzy odrzucili akcje spółek technologicznych i deweloperskich, zwłaszcza niektórych spekulantów w tych sektorach.

W tym tygodniu akcje były pod presją Protokoły Rezerwy Federalnej Potwierdził zamiar wycofania stymulacji i zasugerował, że ze względu na wysoką inflację można to zrobić szybciej i szybciej niż wcześniej planowano. W piątek grudniowy raport o zatrudnieniu był ostatnim z serii niejasnych sygnałów dotyczących ożywienia gospodarczego, które oceniają inwestorzy.

Zaawansowany technologicznie mikser Nasdaq stracił w tym tygodniu około 4% i osiągnął najgorszy tydzień od co najmniej lutego 2021 r. W piątek obciął swoich współpracowników. W czwartek indeks wzrostu S&P 500 osiągnął najgorsze tygodniowe wyniki od lutego 2021 r.

Mona Mahajan, starszy strateg inwestycyjny w Edward Jones, powiedziała: „Rynki były tu nieco onieśmielające od samego początku.

Raport o zatrudnieniu pokazuje, że Stany Zjednoczone dodały w grudniu 199 000 miejsc pracy, znacznie poniżej oczekiwanych 422 000. Jednak do końca 2021 r. Stany Zjednoczone dodały w zeszłym roku większą liczbę miejsc pracy. Stopa bezrobocia spadła do 3,9%.

Badacze mieli trudności z oceną zysków z pracy podczas epidemii Rząd otrzymuje mniej danych od pracodawców. Inwestorzy zmagają się z czynnikiem, który był w dużej mierze ignorowany w ciągu ostatniej dekady: inflacją.

Obligacje rządowe zostały sprzedane po cenie rynkowej Im wcześniej stopa procentowa prawdopodobnie wzrośnie A bank centralny w przyszłości zmniejszy swój portfel papierów wartościowych.

READ  Ginni Thomas naciskała na szefa sztabu Trumpa, aby obalił głosowanie w 2020 r., Teksty pokazują

Rentowności 10-letnich obligacji skarbowych wyniosły ostatnio 1,785%, po czterech kolejnych dniach wzrostu, przynajmniej po styczniu 2020 r., osiągając najwyższy poziom w ciągu dnia, według TradeWeb. Rentowności rosną wraz ze spadkiem cen obligacji.

Fahad Kamal, dyrektor ds. inwestycji Kleinward Humphreys, powiedział: „Wszystko, co dzieje się na rynkach w tym tygodniu, dotyczy oczekiwań, jak szybko bank centralny zaostrzy politykę. „To rok przejściowy, w którym przechodzimy od wsparcia polityki osiągnięć do prawdziwych oszczędności. Będą duże wahania, jeśli chodzi o znalezienie sposobu pracy nad tym paradygmatem.

Zapasy memów

Zatrzymaj grę

Następnie wzrosła o 3,5% Raport „Wall Street Journal” Firma planuje wejść na rynki kryptowalut i tokenów niewymiennych.

AMC Rozrywka,

Inna, popularna wśród detalistów firma, awansowała o 1,2%.

Akcje były pod presją od czasu publikacji raportu z posiedzenia Rezerwy Federalnej.


Zdjęcie:

Brendan MCDERMID / REUTERS

Ceny ropy poszybowały w górę. W ostatnich notowaniach światowa ropa Brent wzrosła o 0,3% do 81,68 USD za baryłkę, co jest najwyższym poziomem od ośmiu tygodni. Dostawy ropy mogą być niskie w Północnej Dakocie i Albercie w Kanadzie ze względu na zimną pogodę Walka w wydobyciu ropy naftowej Wpływa na produkcję w KazachstanieWedług badaczy z ING.

Protesty początkowo podsycane rosnącymi cenami paliw w Kazachstanie stały się gwałtowne, co skłoniło koalicję wojskową pod przywództwem Rosji do wysłania żołnierzy do tego bogatego w ropę kraju. Film pokazuje budynki rządowe i ulice atakowane przez protestujących w kilku miastach. Zdjęcie: Maria Gordeva / Reuters

Za granicą akcje pankontynentalne w Europie 600 spadły o 0,4%.

Na wczesnym etapie handlu rentowność 10-letnich obligacji niemieckich wzrosła do minus 0,1%, a europejskie papiery skarbowe wzrosły. Jeśli przekroczy 0, po raz pierwszy od 2019 r. będzie dodatni.

W Azji kluczowe kryteria giełdowe były mieszane. Shanghai Composite Index spadł o 0,2%, podczas gdy Hongkong Hong Seng Index wzrósł o 1,8%, na czele dzięki wzrostom akcji spółek technologicznych. Indeks Cosby w Korei Południowej wzrósł o 1,2%.

Ten artykuł został napisany przez Sama Goldforba.

Napisz do Anny Hirtenstein na adres [email protected]

Poprawki i mnożenia
Gra Zatrzymaj zmobilizowany primarket. Wcześniejsza wersja tego artykułu błędnie określała GameStop jako GameStock. (Naprawiono 7 stycznia)

Copyright © 2022 Dow Jones & Company, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *