Akcje spadają zgodnie z polityką Fed, koncentracja na zyskach

Akcje straciły na wartości we wtorek rano, ponieważ kolejna porcja zysków i inwestorów czeka na posiedzenie w sprawie polityki Rezerwy Federalnej pod koniec tego tygodnia i dane o zatrudnieniu.

S&P 500 (^ GSPC) spadła o około 0,2%, podczas gdy Dow Jones Industrial Average (^DJI) spadła o 0,3%. Zaawansowany technologicznie kompozyt Nasdaq (^IXICspadł o 0,1%. Wszystkie trzy indeksy wzrosły na początku sesji.

Inwestorzy przetrawili we wtorek dane gospodarcze, w tym dane o zatrudnieniu, które pokazały, że otwarcia we wrześniu nieoczekiwanie wzrosły do ​​10,7 mln z 10,28 mln w zeszłym miesiącu. Ekonomiści spodziewali się spadku otwarć do około 10 milionów Ochłodzenie, które chce zobaczyć Rezerwa Federalna Na rynku pracy.

Z kolei październikowy indeks PMI dla przemysłu ISM spadł do 50,2, podczas gdy ekonomiści ankietowani przez Bloomberga oczekiwali 50,0. Wskaźnik zatrudnienia ISM w przemyśle wzrósł do 50,0 z 48,7, gdy ekonomiści ankietowani przez Bloomberg oszacowali na 53,0.

Ruchy giełdowe podążały za głównymi indeksami Poniedziałek jest późno Inwestorzy przygotowują się w tym tygodniu do decyzji Rezerwy Federalnej w sprawie stóp procentowych. Mimo to, Dow osiągnął największy miesięczny zysk od stycznia 1976 r., z indeksem w górę o 14,2%, wynika z danych Bespoke Investment Group.

Agresywne podwyżki stóp procentowych przez bank centralny wywierały presję na rynki przez większą część roku, a inwestorzy czekają na jakikolwiek znak. Bank centralny Pochodząc z jego jastrzębia.

Bankowość centralna jest powszechna Oczekuje się, że stopy procentowe wzrosną 75 punktów bazowych pod koniec dwudniowego posiedzenia w środę, ale niektórzy stratedzy uważają, że bank obniża tempo podwyżek.

Ekonomista JP Morgan, Michael Ferroli, powiedział: „Przed końcem tego cyklu zacieśniania jest spadek z 75 punktów bazowych do 50 punktów bazowych, a następnie do 25 punktów bazowych. [the] Oprocentowanie końcowe jest niskie lub cykl zaostrzania zakończy się w 2022 r. [be] Starannie trawione przez zapasy. Największe ryzyko dla tego poglądu polega na tym, że CBI jest gorętszy niż oczekiwano w przyszłym tygodniu lub w grudniu”.

READ  Zmiana norm obywatelstwa dla cudzoziemców posiadających gotówkę

Traderzy pracują na parkiecie Nowojorskiej Giełdy Papierów Wartościowych NYSE 16 czerwca 2022 r. w Nowym Jorku w Stanach Zjednoczonych. Akcje amerykańskie gwałtownie spadły w czwartek, ponieważ na Wall Street trwała gwałtowna wyprzedaż w związku z rosnącymi obawami o recesję. (Zdjęcie: Michael Nagle / Xinhua za pośrednictwem Getty Images)

Bez względu na skalę grudniowych działań, „banki centralne są w trudnej sytuacji, ponieważ opierają się na danych. I nie jest jasne, jak szybko inflacja zwolni” – powiedziała Lisa Erickson, szefowa Public Markets Group. Yahoo Finance na żywo w poniedziałek.

We wtorek front zarobków:

Zaawansowane Mikro Urządzenia (AMD), Airbnb (APNB), Mondales (MDLZ) i Clorox (160) zaplanowano również na wtorek.

Tydzień kończy się październikowym raportem o pracy. Departament Pracy poinformował, że miesięczne płace mają spaść poniżej 200 000, podczas gdy ekonomiści ankietowani przez Bloomberg szacują, że w zeszłym miesiącu dodano lub utworzono 190 000 miejsc pracy.

READ  Kings pokonali Clippers w swoim drugim meczu z największą liczbą punktów

Na rynkach energetycznych ropa Brent, międzynarodowy punkt odniesienia dla cen ropy, spadła we wtorek rano do 94,36 USD za baryłkę. Rentowność 10-letniego bonu skarbowego Spadek o 12 punktów bazowych Poniżej 4% rano przed wejściem powyżej tego poziomu.

Notowane w USA akcje chińskich firm, w tym Alibaba (BabaWzrost we wtorek nastąpił, gdy pojawiły się niepotwierdzone doniesienia w mediach społecznościowych, że chiński rząd może dążyć do porzucenia surowej polityki Covid.

Danny Romero jest reporterem Yahoo Finance. Śledź ją na Twitterze @daniromerota

Kliknij tutaj, aby uzyskać dogłębną analizę, w tym najnowsze wiadomości giełdowe i wydarzenia związane z ruchami giełdowymi

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe od Yahoo Finance

Pobierz aplikację Yahoo Finance Jabłko Lub Android

Obserwuj Yahoo Finance Świergot, Facebook, Instagram, Flipboard, LinkedInI Wskaźnik sieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *