Akcje spadają zgodnie z polityką Fed, koncentracja na zyskach

Akcje straciły na wartości we wtorek rano, ponieważ kolejna porcja zysków i inwestorów czeka na posiedzenie w sprawie polityki Rezerwy Federalnej pod koniec tego tygodnia i dane o zatrudnieniu.

S&P 500 (^ GSPC) spadła o około 0,2%, podczas gdy Dow Jones Industrial Average (^DJI) spadła o 0,3%. Zaawansowany technologicznie kompozyt Nasdaq (^IXICspadł o 0,1%. Wszystkie trzy indeksy wzrosły na początku sesji.

Inwestorzy przetrawili we wtorek dane gospodarcze, w tym dane o zatrudnieniu, które pokazały, że otwarcia we wrześniu nieoczekiwanie wzrosły do ​​10,7 mln z 10,28 mln w zeszłym miesiącu. Ekonomiści spodziewali się spadku otwarć do około 10 milionów Ochłodzenie, które chce zobaczyć Rezerwa Federalna Na rynku pracy.

Z kolei październikowy indeks PMI dla przemysłu ISM spadł do 50,2, podczas gdy ekonomiści ankietowani przez Bloomberga oczekiwali 50,0. Wskaźnik zatrudnienia ISM w przemyśle wzrósł do 50,0 z 48,7, gdy ekonomiści ankietowani przez Bloomberg oszacowali na 53,0.

Ruchy giełdowe podążały za głównymi indeksami Poniedziałek jest późno Inwestorzy przygotowują się w tym tygodniu do decyzji Rezerwy Federalnej w sprawie stóp procentowych. Mimo to, Dow osiągnął największy miesięczny zysk od stycznia 1976 r., z indeksem w górę o 14,2%, wynika z danych Bespoke Investment Group.

Agresywne podwyżki stóp procentowych przez bank centralny wywierały presję na rynki przez większą część roku, a inwestorzy czekają na jakikolwiek znak. Bank centralny Pochodząc z jego jastrzębia.

Bankowość centralna jest powszechna Oczekuje się, że stopy procentowe wzrosną 75 punktów bazowych pod koniec dwudniowego posiedzenia w środę, ale niektórzy stratedzy uważają, że bank obniża tempo podwyżek.

Ekonomista JP Morgan, Michael Ferroli, powiedział: „Przed końcem tego cyklu zacieśniania jest spadek z 75 punktów bazowych do 50 punktów bazowych, a następnie do 25 punktów bazowych. [the] Oprocentowanie końcowe jest niskie lub cykl zaostrzania zakończy się w 2022 r. [be] Starannie trawione przez zapasy. Największe ryzyko dla tego poglądu polega na tym, że CBI jest gorętszy niż oczekiwano w przyszłym tygodniu lub w grudniu”.

READ  Barack i Michelle Obama wracają do Białego Domu na swoje pierwsze oficjalne portrety razem

Traderzy pracują na parkiecie Nowojorskiej Giełdy Papierów Wartościowych NYSE 16 czerwca 2022 r. w Nowym Jorku w Stanach Zjednoczonych. Akcje amerykańskie gwałtownie spadły w czwartek, ponieważ na Wall Street trwała gwałtowna wyprzedaż w związku z rosnącymi obawami o recesję. (Zdjęcie: Michael Nagle / Xinhua za pośrednictwem Getty Images)

Bez względu na skalę grudniowych działań, „banki centralne są w trudnej sytuacji, ponieważ opierają się na danych. I nie jest jasne, jak szybko inflacja zwolni” – powiedziała Lisa Erickson, szefowa Public Markets Group. Yahoo Finance na żywo w poniedziałek.

We wtorek front zarobków:

Zaawansowane Mikro Urządzenia (AMD), Airbnb (APNB), Mondales (MDLZ) i Clorox (160) zaplanowano również na wtorek.

Tydzień kończy się październikowym raportem o pracy. Departament Pracy poinformował, że miesięczne płace mają spaść poniżej 200 000, podczas gdy ekonomiści ankietowani przez Bloomberg szacują, że w zeszłym miesiącu dodano lub utworzono 190 000 miejsc pracy.

READ  Rajd po karmieniu zamyka Dow poniżej 30000 do góry nogami

Na rynkach energetycznych ropa Brent, międzynarodowy punkt odniesienia dla cen ropy, spadła we wtorek rano do 94,36 USD za baryłkę. Rentowność 10-letniego bonu skarbowego Spadek o 12 punktów bazowych Poniżej 4% rano przed wejściem powyżej tego poziomu.

Notowane w USA akcje chińskich firm, w tym Alibaba (BabaWzrost we wtorek nastąpił, gdy pojawiły się niepotwierdzone doniesienia w mediach społecznościowych, że chiński rząd może dążyć do porzucenia surowej polityki Covid.

Danny Romero jest reporterem Yahoo Finance. Śledź ją na Twitterze @daniromerota

Kliknij tutaj, aby uzyskać dogłębną analizę, w tym najnowsze wiadomości giełdowe i wydarzenia związane z ruchami giełdowymi

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe od Yahoo Finance

Pobierz aplikację Yahoo Finance Jabłko Lub Android

Obserwuj Yahoo Finance Świergot, Facebook, Instagram, Flipboard, LinkedInI Wskaźnik sieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *