Akcje spadają po mocnym lipcowym raporcie o zatrudnieniu, co wskazuje na więcej działań Fed

Akcje spadły podczas niestabilnej sesji giełdowej w piątek po lepszym niż oczekiwano lipcowym raporcie o zatrudnieniu, ponieważ inwestorzy oceniali, jak silny będzie rynek pracy dla kampanii zaostrzania stóp przez Rezerwę Federalną.

Dow Jones Industrial Average spadł o 16 punktów, czyli 0,05%. S&P 500 spadł o 0,43%, a Nasdaq Composite o 0,75%. Straty zostały zniwelowane przez akcje banków, które wzrosły w nadziei, że podwyżki stóp procentowych będą kontynuowane na mocnym poziomie. Akcje energii również wzrosły, ale firmy technologiczne spadły.

Rynek pracy dodał w lipcu 528 000 miejsc pracy. Łatwo Dow Jones pokonał szacunki Wzrost o 258 000. Stopa bezrobocia spadła do 3,5% z szacunkowych 3,6%. Wzrost płac również wzrósł bardziej niż szacowano, o 0,5% miesiąc do miesiąca io 5,2% więcej niż rok temu, co wskazuje, że wysoka inflacja nadal stanowi problem.

Akcje Po oświadczeniu otwartym poniżej, wydawało się wskazywać, że gospodarka nie znajduje się obecnie w recesji. Oczekiwano spowolnienia wzrostu zatrudnienia, ponieważ bank centralny nadal podnosi stopy procentowe, aby kontrolować inflację, ale raport pokazuje, że rynek pracy wciąż jest gorący. Oznacza to, że na kolejnym posiedzeniu bank centralny może działać bardziej agresywnie.

„Każdy, kto wskakuje na to, że „Fed pójdzie naprzód i zacznie obniżać stopy procentowe w przyszłym roku”, powinien wysiąść na następnej stacji, ponieważ nie ma tego w kartach”, powiedział Art Hogan, główny strateg rynkowy w P. Riley Financial. ”.

Raport jest ważny, ponieważ jest to jeden z dwóch raportów, którym bank centralny przyjrzy się przed podjęciem decyzji o podwyżce stóp procentowych na wrześniowym posiedzeniu. Fed będzie miał kolejny raport o zatrudnieniu i dwie liczby indeksów cen konsumpcyjnych przed podjęciem kolejnej decyzji w sprawie stóp procentowych.

Główne średnie odnotowały w lipcu swój najlepszy miesiąc od 2020 roku, mając nadzieję, że Fed spowolni tempo podwyżek. S&P 500 dodał w zeszłym miesiącu 9,1%.

READ  Proces Gwyneth Paltrow na żywo: świadek wypadku na nartach mówi, że gwiazda „zginęła” jako dzieci, a Brad Falczuk ma zeznawać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *