Agencja informacyjna İhlas kontynuuje „Rozmowę o nauce o Ziemi” organizowaną dla szkół projektowych w Eskişehir

Uniwersytet Techniczny w Eskişehir (ESTÜ) ESTU regularnie organizuje „Rozmowy naukowe” organizowane przez Instytut Nauk o Ziemi i Kosmosie w celu podniesienia świadomości na temat wyborów zawodowych uczniów w Dyrekcji Szkół Krajowego Planu Edukacji w prowincji Eskişehir.

W dniu 17 sierpnia 2024 r. w ramach programu prowadzonego przez Dyrekcję Szkół Programu Edukacji Narodowej prowincji Eskişehir w Instytucie Nauk o Ziemi i Kosmosie ESTU, dr z Instytutu Nauk o Ziemi i Kosmosie. Wykładowca Emir Falcon, wewnętrzna struktura Ziemi, ruchy płyt i grawitacja; Rozdzielczość Widzieć Sunai Mutlu, Monitoring trzęsień ziemi, sprzęt techniczny i narzędzia wykorzystywane w tym procesie, Sieć sejsmiczna ESTU Net; Inżynier geolog Hasan Burak Ozmen prowadził seminaria dla studentów na tematy związane z geografią i warunkami klimatycznymi. Po seminariach odbył się interaktywny dialog. Odbyły się rozmowy kwalifikacyjne, których celem była burza mózgów na tematy, które uczniowie interesują i którymi się pasjonują.

Rozmowy naukowe będą kontynuowane

Ogłoszono, że Science Talks, które są uważane za punkt zwrotny w planach zawodowych studentów i podnoszą świadomość w ich wyborach zawodowych, będą kontynuowane w formie seminariów i dialogów organizowanych co tydzień w Instytucie Nauk o Ziemi i Kosmosie ESTU.

READ  Uczeń szkoły średniej z Izmiru wziął udział w Ekspedycji Naukowej na Pacyfik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *