Skandaliczna decyzja o spaleniu Koranu z krajów UE! Zaprzeczony!

Podczas gdy w Genewie odbywała się 53. sesja zwyczajna Rady Praw Człowieka, na zaproszenie Organizacji Współpracy Islamskiej (OIC) odbyła się nadzwyczajna sesja specjalna.

47-osobowe zgromadzenie dyskutowało ostatnio nad rezolucją OIC w sprawie braku szacunku i ataków na Koran. W projekcie uchwały przedłożonym przez OIC; Celując w Koran, „nienawiść religijna” Wezwano do potępienia ataków opisanych jako

Przegłosowano warunek podżegania do spalenia Koranu

Projekt rezolucji przedstawiony na sesji nadzwyczajnej w sprawie ataków na Koran został odrzucony przez Belgię, która głosowała w imieniu Unii Europejskiej. W oświadczeniach przed głosowaniem niektóre państwa członkowskie UE, a także Stany Zjednoczone i Wielka Brytania potępiły prowokację do spalenia Świętego Koranu i uchwaliły ustawę. „NIE” Ogłosili, że będą głosować.

Rada postanowiła zebrać się ponownie jutro, aby głosować nad ustawą potępiającą OIC po przedłużeniu wystąpień niektórych krajów.

Sama Turcja potwierdziła jeszcze jedno

Wiceminister spraw zagranicznych Yassin Ekrem Serim potępił niedawne ataki na Koran podczas sesji nadzwyczajnej za pośrednictwem wiadomości wideo.

Z kolei ministrowie spraw zagranicznych Arabii Saudyjskiej, Pakistanu, Jordanii, Egiptu, Indonezji i Iranu oraz minister ds. współpracy międzynarodowej Kataru wypowiedzieli się na sesji za pośrednictwem wiadomości wideo.

Niedawne ataki na Koran zostały potępione przez Sekretarza Generalnego ONZ i papieża.

Decyzje podejmowane przez 47-osobową Radę Praw Człowieka ONZ nie są wiążące, ale opinia, która z nich wynika, wpływa na decyzje, które mogą być podejmowane przez parlamenty narodowe. Dodatkowo wyniki te są istotne z punktu widzenia kształtowania międzynarodowej opinii publicznej.

READ  101-letni lekarz dzieli się sekretami długowieczności Dał 3 złote zasady

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *