Czy twierdzenia o sztucznej farmie dla dzieci są nauką czy fikcją? – Gazeta Istiklal

Ustalono, że film został po raz pierwszy udostępniony na YouTube przez Hashema Al-Khailiego 9 grudnia 2022 roku i w krótkim czasie uzyskał 1,3 miliona wyświetleń. Al-Khaili to mieszkający w Berlinie reżyser, popularyzator nauki i biolog molekularny. Na jej stronie internetowej podano, że wykorzystuje swoją wiedzę naukową do edukowania społeczeństwa za pośrednictwem mediów społecznościowych i treści wideo.

Al-Qaili wyprodukował wcześniej szereg treści, w tym filmy science fiction, takie jak „Symulacja” i „Orbital”, a także opracował nowe koncepcje, takie jak Sky Cruise Flying Hotel i Ectolife. W oświadczeniu dla Reutersa stwierdził, że Ectolife nie istnieje.

Projekt fabularny: Ectolife

Ectolife to projekt stworzony przez Hashema Al-Khaili, co wskazuje, że wideo jest produkcją fikcyjną. Innymi słowy, nie rozpoczęto jeszcze żadnych prac nad utworzeniem takiej placówki.

Czy można zapewnić taką placówkę?

Al-Khaili wyraził nadzieję, że taka placówka powstanie w przyszłości w oparciu o uruchomienie Ectolife, oferującego zapłodnienie in vitro i badania sztucznej macicy. Doprowadziło to do błędnego przekonania, że ​​film powstał na podstawie prawdziwego projektu.

Badania nad sztucznymi macicami rozpoczęły się w latach 80. XX wieku, a w ostatnich latach poczyniono pewne istotne postępy. W 2020 roku wcześniak został przeniesiony do sztucznej macicy w celu zapewnienia jego wzrostu. Eksperci zauważają jednak, że przetestowanie takich badań na ludziach wymaga więcej czasu.

Kolejnym ważnym osiągnięciem było to, że naukowcy wyjęli mysz z łona matki w wieku pięciu dni i próbowali ją rozwijać w środowisku zewnętrznym. Jednak zarodek zmarł 11 dnia. Naukowcy twierdzą, że udoskonalą swoją pracę i pewnego dnia będą mogli pomóc ludziom dzięki tej technologii; Upierali się jednak, że nadal znajdują się w „fazie science fiction”.

W rezultacie projekt EctoLife i podobne inicjatywy pozostają w fazie fikcji i mają przed sobą długą drogę do stworzenia prawdziwego obiektu.

READ  Apel o nowy program nauczania ze strony społeczności naukowej i akademickiej

Źródło: istiklal.com.tr

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *