Apel o nowy program nauczania ze strony społeczności naukowej i akademickiej

Prezydenta na temat elementów składowych zmienionego programu nauczania Recepa Tayyipa ErdoganaPodejmując tę ​​kwestię, naukowcy i pedagodzy podkreślali historyczne korzenie i wartości duchowe pokolenia. List został opublikowany z podpisami 22 ekspertów branżowych i pracowników naukowych Vehbi Vakkasoğlu, Ali Ergan KavagliZastępca i producent Partii AK XXV kadencji Kemala TektonaPedagog Abdulhaq Haleem Ulaz, Cihad Yasaroglu Były takie imiona

W przemówieniu zaproszonym zatytułowanym „List otwarty dotyczący programu nauczania od społeczności naukowo-akademickiej do prezydenta Erdoğana” wspomniano, że zadania programowe powinny kierować się geografią naszego serca. W przemówieniu podkreślono, że przygotowany program nauczania jest „kwestią przetrwania” i że wszystkie programy programu nauczania powinny nawiązywać do wartości religijnych, kulturowych, narodowych i duchowych.

Drogi Prezydencie,


Z ekscytacją i nadzieją czekamy na ogłoszenie modelu edukacji godnego stulecia Turkiye. Mamy nadzieję, że ten kurs pomoże i będzie narzędziem w realizacji Twoich ideałów edukacyjnych związanych z „Pokoleniem Aasima”.


Wiemy, że wspólnie z naszym Ministrem Edukacji Narodowej zabiegacie o program nauczania zgodny z naszą ideą „Rewitalizacji Następnego Pokolenia i Budowy Cywilizacji”. Z ostatnich przecieków w prasie wynika jednak, że w komisjach przygotowujących program nauczania dominują poglądy pozytywistyczne, materialistyczne i ewolucjonistyczne. Słyszymy, że w programie nauczania nie uwzględnia się w wystarczającym stopniu wartości narodowych i duchowych.


Należy postawić pytanie, w jaki sposób i w jaki sposób komisje te zostały ukonstytuowane. Należy tworzyć komisje, które ucieleśniają wartości narodowe i moralne..


Zachodnia imitacja z Tanjore nie rozwiązała problemów naszego kraju. Faktem jest, że celem każdej cywilizacji jest przede wszystkim wychowanie narodu lojalnego wobec siebie, zgodnie z własną religią i kulturą oraz oczekiwaniami społecznymi, politycznymi i gospodarczymi. W tym celu musimy wyznaczyć własny kierunek, czerpiąc inspirację z naszej własnej starożytnej cywilizacji oraz badań naukowych i technologicznych. Ponieważ Wschód i Zachód różnią się od siebie. Stosowanie zasad edukacyjnych będących wytworem kultury zachodniej w krajach niezachodnich może jedynie zaszkodzić.


READ  Wystawa „Nauka w złotym wieku” w Van

Struktura zachodniego systemu edukacji opiera się wyłącznie na poziomie wiedzy (umysłu), podczas gdy kultura wschodniego islamu zajmuje się wiedzą – umysłem (alim), sercem (irfan) i duchem (hikmed) łącznie. Stworzona osobowość. Z tych powodów każde społeczeństwo musi opracować programy edukacyjne inspirowane własną kulturą. Rzeczywiście, nie możemy budować naszej cywilizacji na opiniach innych.


Najlepszym narzędziem do tego jest niewątpliwie edukacja. Edukacja jest ważnym narzędziem kształtowania społeczeństwa i jednostki, co jest odzwierciedleniem wszystkich cywilizacji społeczeństwa.


Ważne studia programowe przeprowadzono za rządów partii AK. W 2005 roku zaktualizowano 40-letnie plany, ale nie mogły one odpowiednio uwzględniać korzeni historycznych i wartości moralnych naszego pokolenia. Pokolenia wychowane według obowiązującego programu nauczania zostały wyalienowane z własnej, starożytnej kultury, wzorowały się na Zachodzie, a część z nich zaczęła szukać możliwości opuszczenia swojego kraju. Od edukacji oczekujemy, że „wychowamy lepsze pokolenia, które kochają swoją ojczyznę i chcą ulepszyć swój naród”.


Chcemy, aby podjęte przez Ministerstwo studia programowe były historycznym punktem zwrotnym. To jest Badania nad programem nauczania powinny być programem, który wyznacza geografię naszych serc poprzez nakreślenie struktury stulecia Turquie.. Mamy nadzieję i staramy się, aby ten program nauczania wychował pokolenie, które będzie uczyć się i być dumne ze swojej własnej starożytnej kultury, z jej wiarą, wysiłkiem i ideałem budowania cywilizacji. Rzeczywiście, nie można stworzyć cywilizacji bez ożywienia pokolenia. gotowy Program nauczania postrzegamy jako „kwestię przetrwania”..


Przedstawiamy cechy, które powinny znaleźć się w programie nauczania, aby wychować „pokolenie Asıma”, na które często nalegacie:


1. W pracy programowej powinny współistnieć wartości materialne i moralne. Nie należy pozwalać na kłamstwa Zachodu w imię nauki.


2. W programie nauczania i podręcznikach należy uwzględnić „Prawo, cnota, współpraca, religia-ojczyzna, ewolucja duszy”. Należy uwzględnić cel rozwoju „idealnych ludzi”.


READ  Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba wykonał nowe zdjęcie Urana

3. Program nauczania nie powinien zawierać pozytywnych lub światowych wyrażeń, które są sprzeczne z naszymi przekonaniami.


4. Należy używać języka i stylu, który odzwierciedla naszą kulturę i ukazuje nasze bogactwo językowe.


5. Wszystkie programy nauczania powinny nawiązywać do naszej wiary, kultury, wartości narodowych i duchowych.


6. Program nauczania powinien eliminować kompleks niższości narzucany pokoleniom w sposób dorozumiany od stu lat, nadawać sens życiu, dawać nadzieję na przyszłość i determinację do pracy na nią.


7. Szczególną uwagę należy zwrócić na uczonych muzułmańskich oraz ich wynalazki i wynalazki, które poprzez swoje wynalazki i idee przyczyniły się do powstania naszej starożytnej kultury i ukształtowały cywilizacje światowe. Dlatego powinniśmy chronić nasze pokolenie przed kompleksem niższości i bezradności oraz sprawić, aby naśladowało naszych przodków.


8. Przygotowane programy nauczania i podręczniki należy oczyścić z treści niezgodnych z naszymi przekonaniami. Należy unikać nieudowodnionych i zatajonych naukowo twierdzeń, szczególnie tych znajdujących się w książkach naukowych, a treść książek należy opracowywać z perspektywy monoteistycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *