Hiszpania w finale EURO 2024! Francja żegna się

Półfinałowy mecz Mistrzostw Europy 2024 pomiędzy Hiszpanią a Francją. Slavko Vincic gwizdnął po emocjonującym meczu. Zacięty mecz rozegrano na Allianz Arena. Hiszpania wyszła z tyłu i wygrała.

class=”medyanet-inline-adv”>

Dzięki temu wynikowi Hiszpania zapewniła sobie miejsce w finale w Berlinie.

Nostalgia Francji sięga 24 lat wstecz

Chęć zdobycia przez reprezentację Francji mistrzostwa Europy wzrosła od 24 lat.

„Koguty”, dwukrotny w swojej historii mistrz Europy, ostatni sukces odnieśli na Euro 2000. W kolejnych mistrzostwach Francja awansowała do ćwierćfinału, fazy grupowej, ćwierćfinału, wicemistrza i finałowej 16-stki, po czym w rundzie półfinałowej pożegnała się z EURO 2024.

Hiszpania goni za czwartym mistrzostwem

Hiszpania była bliżej czwartego w swojej historii mistrzostwa Europy po pokonaniu Francji i awansowaniu do finału.

Hiszpania, jedna z zaledwie dwóch drużyn, które zakończyły szczęśliwie 3 mistrzostwami, po raz piąty zakwalifikowała się do finału. Hiszpania zdobywała trofeum w 1964, 2008 i 2012 roku, a w 1984 roku zajęła drugie miejsce.

Hiszpania zagra w finale po raz trzeci z ostatnich 5 meczów.

Yamal otrzymał nagrodę zawodnika meczu

UEFA ogłosiła, że ​​zawodnikiem turnieju został 16-letni Lamin Yamal.

Yamal strzelił stylowego gola w 21. minucie, wyrównując wynik dla swojej drużyny, stając się najmłodszym strzelcem gola (16 lat 362 dni) w historii mistrzostw Europy.

Zapisując się w historii piłki nożnej, Yamal został uznany przez UEFA za godnego nagrody zawodnika meczu.

READ  Adana Demirspor wraca w ostatniej chwili - Wiadomości sportowe z ostatniej chwili

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2024 (Euro Hiszpania zakwalifikowała się do swojego pierwszego finału po pokonaniu Francji 2:1 w półfinale w 2024 roku.

Francja objęła prowadzenie już w 9. minucie meczu. Otrzymawszy piłkę na lewym skrzydle, Mbappe wszedł w pole karne i podał piłkę do Kolo Mwaniego. Kolo Mwani, który w odpowiedniej sytuacji dobrze wstał, głową skierował piłkę do siatki: 0-1.

Hiszpania wyrównała w 21. minucie po golu 16-letniego Yamala. Lamin Yamal, który otrzymał piłkę w prawy róg poza polem karnym, strzelił lewą nogą z 25 metrów, skórzana piłka osiągnęła prędkość 102 kilometrów, uderzyła w dalszy słupek i wpadła do siatki: 1-1.

Hiszpania objęła prowadzenie w 25. minucie. Jesus Navas dośrodkował piłkę z prawej strony, a obrońca Upamecano próbował uderzyć głową w przedni słupek. Olmo złapał bramkę po skosie w prawy róg pola karnego i mocno uderzył piłkę w dalszy róg, a mimo interwencji Conte w obronie piłka wpadła do siatki: 2-1.

W drugiej połowie, gdy zespoły miały trudności z zajęciem wyraźnych pozycji, nie padły żadne bramki.

Po przewadze 1:0 Hiszpania wygrała 2:1 i awansowała do finału.

Karta raportu meczu

STATUS: Stadion piłkarski w Monachium
sędziowie: Slavko Vincic, Tomaz Klancnik, Andraz Kovacic (Słowenia)
Hiszpania: Unai Simon, Jesus Navas (Dk. 58 Vivian), Nacho, Laporte, Cucurella, Rodri, Fabian Ruiz, Yamal (Dk. 90+4 Ferran Torres), Olmo (Dk. 76 Merino), Williams (Dk. 90+4 Zubimendi ) ), Morata (Dk. 76 Oyarzabal)
Francja: Maignan, Kounde, Upamecano, Saliba, Theo Hernandez, Kante (Dk. 62 Griezmann), Tchouameni, Rabiot (Dk. 62 Camavinga), Dembele (Dk. 79 Giroud), Kolo Muani (Dk. 62 Barcola), Mbappe
Cele: Co najmniej 9 Kolo Muani (Francja), min. 21 Jamał, min. 25 Olmo (Hiszpania)
Żółte kartki: Dr. 14 Jesus Nawaz, DK. 90+1 Jamał (Hiszpania), dk. 60 Tchouameni, Dk. 89 Camvinga (Francja)

READ  Fenerbahçe - Beşiktaş mecz NA ŻYWO | O której godzinie mecz FB BJK? Który kanał? Zobacz derby