5 trendów technologicznych, które wyznaczą przyszłość — wiadomości techniczne z ostatniej chwili
 • 1

  1. Generatywna sztuczna inteligencja

  Badania przewidują, że do 2025 r. sztuczna inteligencja będzie stanowić 10 procent wszystkich danych, a znaczny wzrost w tej dziedzinie spodziewany jest w 2024 r.

  Wiele branż i przedsiębiorstw pragnie zintegrować aplikacje sztucznej inteligencji ze swoimi procesami biznesowymi, aby stać się bardziej wydajnymi i wydajnymi.

  Windows Copilot, nowa platforma sztucznej inteligencji (AI) firmy Microsoft, może łączyć w spójny sposób informacje z całego świata, przekształcając je w płynne, przyjazne i dobrze uargumentowane wyniki.


 • 2

  2. Nowe technologie ekranowe

  Międzynarodowe Targi Elektroniki Użytkowej (CES), które odbywają się co roku w Stanach Zjednoczonych od 1967 roku i prezentują najnowsze innowacje technologiczne w elektronice użytkowej, również w tym roku cieszyły się dużym zainteresowaniem.

  Prezentując produkty, które będą kształtować przyszłość, na wystawie zaprezentowano ekscytujące technologie poprawiające wykorzystanie ekranu. Na wystawie na pierwszy plan wysunęły się przezroczyste telewizory podnoszące jakość obrazu, które można wykorzystać także w dekoracji, technologie ekranowe, które potrafią odfiltrować aż do 61% niebieskiego światła negatywnie wpływającego na zdrowie oczu oraz przenośne i składane monitory.

  Nowe technologie wyświetlania zapewniają futurystyczny wygląd i wciągające wrażenia użytkownika, które zapewniają maksymalną przyjemność oglądania.
 • 3

  3. Wysoka wydajność i stylowo zaprojektowane komputery

  Rośnie zapotrzebowanie na komputery do codziennego użytku, pracy zdalnej, szkoleń online czy gier. Oczekuje się, że zapotrzebowanie to wzrośnie w 2024 r. i później. Zwłaszcza testy wydajności i intensywne funkcje graficzne oferowane przez komputery do gier są preferowane przez profesjonalistów z obszarów biznesowych wymagających sprzętu. Wzrośnie zainteresowanie użytkowników komputerami stacjonarnymi wymagającymi dużej ilości sprzętu lub wydajnymi laptopami, które są mobilne i służą zarówno do pracy, jak i rozrywki. Podczas gdy komputery o dużej wydajności będą determinować preferencje konsumentów w nadchodzących latach, użytkownicy będą wymagać od swoich urządzeń stylowego wyglądu.

  READ  OnePlus Open można zobaczyć szczegółowo w filmie z recenzją


 • 4

  4. Technologie przyjazne środowisku

  W 2024 r. technologie przyjazne dla środowiska będą nadal w centrum uwagi, ponieważ kraje i firmy będą nadal pracować nad wywiązaniem się ze swoich zobowiązań dotyczących zerowej emisji netto. Osoby fizyczne będą w coraz większym stopniu korzystać z technologii, aby zmniejszyć swój wpływ na środowisko i zmniejszyć emisję dwutlenku węgla. Rozwój technologiczny samochodów elektrycznych, rowerów, hulajnogów i pojazdów transportu publicznego mających na celu zmniejszenie zużycia paliw kopalnych będzie kontynuowany, a ich udziały w rynku będą rosły. Świat technologii w coraz większym stopniu będzie uwzględniał zielone przetwarzanie w chmurze i zrównoważone aplikacje, w przypadku których infrastruktura i usługi traktują priorytetowo zmniejszenie zużycia energii i emisji gazów cieplarnianych.
 • 5

  5.Komputery kwantowe

  Komputery kwantowe to maszyny przechowujące dane i wykonujące obliczenia z wykorzystaniem właściwości fizyki kwantowej. Naukowcy i inżynierowie przewidują, że niektóre problemy, których nie rozwiążą tradycyjne, klasyczne komputery, będą łatwiejsze do rozwiązania za pomocą komputerów kwantowych. Komputery kwantowe, które potrafią wyjaśnić zachowanie energii i materii na poziomie atomowym i subatomowym, mogą pomóc w badaniu, modelowaniu i projektowaniu systemów kwantowych. Możliwość ta poprawi zrozumienie fizyki i wpłynie na projektowanie wszystkich urządzeń, w których odgrywa rolę mechanika kwantowa, takich jak chipy komputerowe, urządzenia komunikacyjne, technologie energetyczne, instrumenty naukowe, czujniki, zegary i materiały. • Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *