3 rzeczy od dzikiego Dallas Mavericks wygrywają z Utah Jazz, 110-104

ten Dallas Mavericks pokonał Utah Jazz 110-104 Poniedziałkowy wieczór w Barnburner w Dallas. Wygrana wyrównuje serię w jednej grze za sztukę. Mavericks pojadą do Utah w czwartek na trzeci mecz.

Mavericks ponownie rozpoczęli grę od silnej obrony, ale podobnie jak w grze 1, nie mogli wygenerować zbyt dużej ofensywy. Co gorsza, źle zamknęli kwatery. Jazz pokonali Mavericks 17-8 w ostatnich trzech minutach pierwszej i drugiej kwarty.

Ale Dallas nadal walczył w trzeciej kwarcie. Wciąż zbliżali się do Jazz, ale nie byli w stanie utrzymać się na prowadzeniu aż do 3-punktowego Maxiego Klebera pod koniec kwarty. Jalen Brunson był szczególnie kluczowy w utrzymaniu Mavericks w grze, zdobywając 10 punktów w trzeciej kwarcie. Zakończył grę z wynikiem 41 w karierze.

Utah prowadziło, zanim rozpoczęła się czwarta kwarta, po kolejnej serii 8-3 pod koniec kwarty, ale Mavericks grali z pewnością siebie. A potem zaczęli robić trzy. Każdy. Kleber i Brunson i Dorian Finney-Smith i Bullock. Zewsząd.

W tym momencie straciłem przytomność i nie mam dla ciebie żadnej innej analizy poza tym, jaką wygraną grupę facetów, którzy zdobyli każdy punkt, który zdobyli. Nie pamiętam takiej wygranej od czasu, gdy w 2014 roku Vince Carter pokonał Spurs.

Jedna rzecz, która się wyróżnia, to żwawy wysiłek całego zespołu. Wynik pudełka powie ci, że Mavericks zostali zmiażdżeni na planszach i tak się stało. Ale w czwartej kwarcie pokonali Jazz 8-6. Rudy Gobert dominował w kieliszku, aż przestał, dopóki nie miało to największego znaczenia.

Jest nadzieja. Oto trzy rzeczy z gry:

Jalen Brunson przybył

Jakiekolwiek były twoje wzniosłe oczekiwania wobec Brunsona w tym sezonie, z pewnością nie były one tak wysokie. Byłem liderem hype train Jalen Brunson od lat i nie sądziłem, że coś takiego jest możliwe. Ale oto jesteśmy.

READ  Reakcja kandydata na partię İYİ: 117 członków partii złożyło rezygnację

41 punktów, osiem zbiórek i pięć asyst. Dwie kradzieże. 6 z 10 zza łuku. Plus-15 za grę. Zero obrotów. Co za linia. W grze, której bardzo potrzebowali Maverickowie, Brunson miał grę swojego życia. To jeden z tych spektakli, które zapamiętamy na zawsze. Znajduje się na bębnie z najważniejszymi punktami play-off serii Mavericks. Brunson zdobył punkty w każdy możliwy sposób. Spójrz na jego wykres strzałów:

Nie ma słów na takie przedstawienie. Ludzie mówią, że ktoś łapie mocny strzał pod koniec meczu. Ale taka gra? To jest sprzęgło. Kiedy Twój zespół potrzebuje ważnego meczu lub gdy sezon jest zagrożony, a Ty grasz w grę swojego życia? Robią to specjalni gracze.

Maxi Kleber odzyskał swoją dumę

Mówiąc o wybijaniu się na szczyt, gdy twoja drużyna tego najbardziej potrzebuje, Kleber w końcu wyrwał się z miesięcznego załamania strzeleckiego i zdobył 25 punktów w strzelaniu 8 z 11 z głębi. I te punkty też były na czasie. Kleber zdobył 19 punktów w drugiej połowie i 10 w czwartej kwarcie.

Prawie podwoił swoją poprzednią karierę w play-off wysoko w punktach, co było 14 punktami przeciwko Los Angeles Clippers w zeszłorocznym postsezonie. Kleber wybrał najlepszy moment na wyjście ze skorupy, ponieważ Maverickowie desperacko potrzebowali jego strzelania.

Strzelanie za 3 punkty Klebera wyrwało Rudy’ego Goberta z gry i oczyściło tor dla Brunsona i Spencera Dinwiddiego. To otworzyło jeszcze więcej rzutów za 3 punkty dla graczy takich jak Finney-Smith i Bullock. Aż strach pomyśleć, ale strzał Klebera jest kluczem do zwycięstwa w Dallas. Miejmy nadzieję, że przez całą serię będzie się rozgrzewał.

Wróciło strzelanie za 3 punkty Mavericks

Mavericks w drugiej połowie zgarnął trzy punkty. Ustanowili rekord franczyzy za 3 punkty w meczu play-off z 22, bijąc poprzedni rekord 20, ustanowiony wcześniej dwukrotnie. Trafili sześć w rogach i 16 nad przerwą.

Dallas oddał 46% strzałów zza łuku przy dużej liczbie strzałów (22 z 47). Trudno jest pokonać drużynę, która trafia tyle punktów za 3, chyba że trafiasz w podobnym tempie. Jazz nie. Może nie jest to powtarzalna strategia, ale pozwoliła Mavericks ukraść wygraną, a każda gra, którą przedłużą w tej serii, zwiększa prawdopodobieństwo, że zobaczymy grę Luka Doncic. A jeśli uda mu się wejść do gry, wszystko może się zdarzyć.

Oto nasz najnowszy odcinek Mavs Moneyball After Dark. Jeśli nie możesz zobaczyć umieszczonego poniżej, kliknij tutaj, aby przejść bezpośrednio do podcastu. Lub przejdź do swojej ulubionej aplikacji do podcastów i wyszukaj Mavs Moneyball Podcast.