2 Amerykanów, 5 Brytyjczyków przetrzymywanych przez Rosję na Ukrainie uwolnionych w wyniku wymiany więźniów

Członkowie rodziny Amerykanów Alexander John-Robert Druk i Andy Dai Ngoc Huynh zostały schwytane Walcząc w czerwcu w Charkowie na północy Ukrainy, potwierdzili swoje uwolnienie. Premier Wielkiej Brytanii Liz Truss On to napisał na Twitterze Zwolniono pięciu obywateli brytyjskich. Ponadto podczas transferu zwolniono trzech więźniów z Maroka, Szwecji i Chorwacji, poinformowało saudyjskie ministerstwo spraw zagranicznych.

„Pięciu obywateli brytyjskich schwytanych przez prorosyjskich pełnomocników we wschodniej Ukrainie bezpiecznie wraca, co kończy miesiące niepewności i cierpienia dla nich i ich rodzin” – powiedział Truss.

Ciotka Drooka wydała oświadczenie potwierdzające uwolnienie 39-letniego siostrzeńca z Tuscaloosa w Alabamie i 27-letniego Huynha z Hartselle w Alabamie.

Z radością ogłaszamy, że Alex i Andy są wolni. Są bezpieczni pod opieką ambasady USA w Arabii Saudyjskiej i wrócą do Stanów po badaniach medycznych i odprawach. Bardzo doceniamy modlitwy wszystkich, a zwłaszcza bliską komunikację. wybrani urzędnicy, ambasador Ukrainy Markarowa oraz wsparcie Ukrainy i Arabii Saudyjskiej ze strony członków ambasad USA i Departamentu Stanu USA” – powiedziała Diana Shaw, rzeczniczka obu rodzin i ciotka Druck.

Rodzina nie wiedziała, że ​​trwa wymiana więźniów.

10 uwolnionych więźniów zostało „zwolnionych w ramach wymiany jeńców wojennych między Rosją a Ukrainą” i przetransportowanych do Arabii Saudyjskiej, poinformowało w oświadczeniu saudyjskie ministerstwo spraw zagranicznych.

CNN podało wcześniej, że obaj Amerykanie zostali schwytani podczas walk pod Charkowem. Ich prorosyjscy jeńcy znani są jako Doniecka Republika Ludowa (DPR), samozwańcza republika wspierana przez Rosję, która od 2014 roku rządzi separatystycznym regionem ukraińskiego obwodu donieckiego.

Bunny Truk, matka Aleksandra i narzeczona Hueya, Joy Black, powiedział CNN w czerwcu Bezinteresowność i miłość do Ameryki podsyciły decyzję ich bliskich o przeprowadzce na Ukrainę.

„Był jednym z najbardziej lojalnych Amerykanów, jakich można było spotkać, i był dumny, że służył swojemu krajowi” – ​​powiedział Drugue o swoim synu. Powiedział: „Mamo, muszę jechać i pomagać walczyć na Ukrainie, bo jeśli nie zatrzymamy tam Putina, to nie będzie usatysfakcjonowany, ośmieli się i w końcu Amerykanom grozi”.

READ  NY porucznik Rządowy Brian Benjamin aresztowany w programie finansowania kampanii

Black powiedział, że jej przyszły mąż w tym czasie „nie pojechał tam z egoistycznych powodów ani z czegoś takiego.

Ta historia została zaktualizowana w środę o dodatkowe szczegóły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *