Zmiany osobowości u biorców przeszczepów narządów. Naukowcy ujawnili

Amerykańscy naukowcy przeprowadzili radykalne badania nad przeszczepianiem narządów. Badanie przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu w Kolorado ujawniło zmianę w osobowości biorców przeszczepów narządów.

W przypadku 23 z 47 przeszczepów narządów zbadanych przez naukowców u 89 procent biorców przeszczepów doszło do zmiany osobowości. Spośród zbadanych przeszczepów 23 dotyczyło przeszczepów serca, a 24 innych narządów.

Amerykańscy naukowcy donoszą o zmianach w osobowości biorców przeszczepów narządów. Naukowcy ustalili, że zmiany osobowości zachodzą nie tylko u biorców przeszczepu serca, ale także u biorców przeszczepów innych narządów, a przeszczep wpływa na komórki w całym organizmie.

„Podobieństwa między obiema grupami sugerują, że zmiany osobowości, jakich doświadczają biorcy przeszczepu serca po przeszczepieniu, mogą nie być wyjątkowe, ale raczej mogą wystąpić po każdym przeszczepieniu narządu” – twierdzą naukowcy zaangażowani w badanie.

Nienawidzący muzyki stał się entuzjastą muzyki

Chociaż zmiana osobowości po przeszczepieniu narządu jest tematem ostatnio omawianym, przypadki potwierdzające tę kwestię pojawiały się już wcześniej. Nienawidzący muzyki klasycznej w Anglii zdobywa serce muzyka i zostaje fanem muzyki.

W innym przypadku 45-letni mężczyzna powiedział, że po otrzymaniu serca 17-letniego chłopca lubił nosić słuchawki i słuchać głośnej muzyki. Dodał, że było to coś, czego nigdy przed przeszczepem nie robił.

Chociaż komórki przeszczepionego narządu spełniają zamierzoną funkcję, odgrywają rolę w innych częściach ciała. Chociaż wiele narządów i ich komórek wydziela hormony lub cząsteczki sygnalizacyjne, które mają wpływ na inne części ciała, stwierdzono, że serce jest najbardziej powiązane ze zmianami osobowości.

Dlatego narząd dawcy o innym poziomie produkcji hormonów i peptydów niż narząd pierwotny może zmienić nastrój i osobowość biorcy poprzez wydzielane przez niego substancje.

READ  Naukowcy odkryli algi pustynne, które mogą przetrwać w trudnych warunkach Marsa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *