Zamiast zwierząt doświadczalnych powstanie chip – Tech

Członek Zarządu Centrum Systemów Mikroelektromechanicznych METU (MEMS) i członek Wydziału Inżynierii Elektrycznej i Elektronicznej METU prof. dr. Haluk Gula informuje o badaniach naukowych prowadzonych w ramach programu ORCHESTRA. Cola oświadczyła, że ​​dzięki temu projektowi zamierza stać się regionalnym centrum doskonałości w dziedzinie układów organowo-chipowych, wyjaśniając, że współpracuje z IMEC z Belgii, Uniwersytetem we Freiburgu w Niemczech i Politechniką w Eindhoven. Holandia w tej dziedzinie.

Współpraca z 4 firmami ma na celu przeszkolenie badaczy w zakresie układów typu organ-on-chip, powiedział Gola, „w ramach projektu istnieje współpraca dwustronna, wzajemne wyjazdy, nasi badacze tu przyjeżdżają i tam uczestniczą w badaniach lub doświadczeni specjaliści przyjeżdżają i pracują w Centrum METU MEMS”. Powiedział.

Pierwszy cel jest ustalony

Gula powiedział, że 4 firmy wspólnie opracowują platformę typu „jeszcze na chipie” i przekazał następujące informacje:

„Badanie to polega na stworzeniu modelu jelit na chipie. Tworząc ten model na chipie, chcemy skutecznie przetestować niektóre leki w środowisku poza ciałem. Podobnie możliwe jest również modelowanie funkcji różnych narządów na chipie W ten sposób możemy przyspieszyć niektóre etapy badań nad lekami”.

Celem jest ograniczenie testów na zwierzętach

Wskazując na znaczenie infrastruktury Centrum METU MEMS i osiągnięcie pewnego potencjału badawczego w dziedzinie technologii biomedycznej, Gula kontynuował swoje uwagi w następujący sposób:

„W rzeczywistości systemy typu „organ na chipie” starają się zmniejszyć liczbę eksperymentów na zwierzętach. Być może można nas rozważyć na początku, ale ostatecznie, gdy zastosowanie dojdzie do sedna, z naszymi partnerami w Europie, aby przeprowadzić pewne eksperymenty na chipie bez konieczności wykorzystywania wielu zwierząt doświadczalnych Can, „Trzy firmy poczyniły znaczne postępy w tej dziedzinie. Naukowcy pracujący w tej dziedzinie w Turcji dołączyli do tej dziedziny, aby coś zmienić. wykorzystując nasze umiejętności, szczególnie w zakresie technologii układów i czujników mikroelektromechanicznych.

Na całym świecie jest potrzeba

Członek Wydziału Inżynierii Mechanicznej METU i badacz Centrum METU MEMS doc. dr. Ender Yildirim wyjaśnił również, że próbują opracować system integrujący układy narządów na chipie z czujnikami potrzebnymi na całym świecie. Yildirim powiedział, że do opracowywania leków powszechnie stosuje się systemy typu „organ na chipie”: „Cząsteczki kandydatów na leki należy testować w systemach typu „organ na chipie” przed użyciem ich na zwierzętach doświadczalnych w celu zbadania działania leków. Badania wykazały również, że rozpoczęte, a niektóre międzynarodowe firmy opracowujące leki korzystają z tych systemów

READ  Minister Obrony Narodowej Yasser Guler spotkał się z młodzieżą w sprawie projektów technologicznych

Śledzone są funkcje narządów

Podczas korzystania z tej technologii symuluje się czynność narządów poprzez hodowanie komórek na chipie, następnie na chip nakłada się lek, monitoruje się reakcję komórek i funkcji narządów na lek oraz dodaje się: „Wspieramy. Otrzymują one ciągłe informacje podczas tych eksperymentów z czujnikami i w czasie rzeczywistym, dzięki temu leki są bardziej skuteczne”. „Torujemy drogę wrażliwemu i precyzyjnemu wzrostowi”.

Zapytany, jakie zmiany zajdą w nauce po ukończeniu systemu, Yıldırım powiedział:
„Możliwe są różne zastosowania, ale my chcemy stworzyć inteligentną platformę typu „jeszcze na chipie”. Aby dokładnie poznać skuteczność leku, a wtedy zacznie on wykazywać swoje działanie. trzeba zbadać model wchłaniania, czyli wchłanianie z jelita, czyli jak następuje wchłanianie, jednak w wyniku tego eksperymentu nie ma możliwości zrozumienia skuteczności leku.” „Aby uzyskać te informacje, staramy się modelować jelita na opracowanej przez nas platformie na chipie. W czasie rzeczywistym”.

„Naszym celem jest doskonałość”.

Jeśli chodzi o znaczenie projektu, Yıldırım ocenił: „Projekt ten doprowadzi do bardziej precyzyjnego projektowania leków, wykorzystania w eksperymentach na zwierzętach doświadczalnych mniej zwierząt doświadczalnych i może je wyeliminować na długi czas”.

Yıldırım powiedział, zauważając, że w Europie rozpoczęły się badania w tym zakresie.
„Jako ośrodek METU MEMS, w wyniku prac nad projektem ORCHESTRA, dołączyliśmy do Europejskiego Towarzystwa Organów na Chipach (EUROoCS), zrzeszającego badaczy zajmujących się tą dziedziną w Europie. Chcemy śledzić tamtejszy rozwój międzynarodowy i przyczyniać się do rozwoju w Turcji w tym sensie, Turcja jest „organem na chipie”, który działa od 10 lat. – Naszym celem jest służenie jako centrum doskonałości w badaniach nad chipami i wspieranie innych badacze nad tym pracujący. domena.” (AA)

Źródło: AA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *