Xavier, występ otwierający Pittsburgh

grać

Kiedy biznes NCAA Tournament zakończy się w niedzielę, męska Sweet 16 zostanie ustawiona, podczas gdy damska Sweet 16 zadecyduje o połowie stawki.

Dwa rozstawienia nr 1 zostały już wyeliminowane po stronie mężczyzn, co zostało podkreślone przez szokującą porażkę nr 1 Purdue z nr 16 Fairleigh Dickinson. FDU ma teraz na celu zrobienie tego, czego nie zrobił żaden 16-seed: osiągnięcie Sweet 16.

Rycerze spróbują właśnie tego dokonać w niedzielę (19:45 ET, truTV) przeciwko Florida Atlantic, po dramatycznym zwycięstwie nad Memphis, z mocnym wynikiem 32-3 w połowie sezonu. Ale najpierw nie. 11 bitów i nie. 3 Xavier rozpoczyna imprezę o 12:10 ET w CBS.

Akcja kobiet toczy się wraz z obrońcami tytułu, gdy numer 1 w Karolinie Południowej próbuje wygrać 34-0 z Południową Florydą (13:00 czasu polskiego, ABC). Caitlin Clark, wyróżniająca się z Iowa, wystawia swoje Hawkeye nr 2 na scenie narodowej przeciwko Georgii nr 10 w następnym meczu ABC.

Myślisz, że masz to, czego potrzeba, aby zdobyć przyjaciół? Sprawdź swoje umiejętności (lub szczęście) w koszykówce w college’u w USA Today’s Survivor Pool. Nasza zakładka strona z nawiasamiNawet!

Konkurencja mężczyzn: Uzupełnij znaki i tabelę

Konkurencja kobiet: Uzupełnij znaki i tabelę

Sobotni mecz: Wiedz o działaniach wszystkich mężczyzn i kobiet

W rundzie 64 wygranej z numerem 6 w stanie Iowa, ówczesnym nr. 11 Pittsburgh pozwolił na 41 punktów w całym meczu. W 1/8 finału to inna historia. Nr 3 Xavier miał 42 punkty na 5:01 do końca pierwszej połowy. Muszkieterowie schodzili z gry 19 z 36 (52,8%) i po pierwszej połowie prowadzili 48:34.

Duża część różnicy jest poza łukiem, gdzie Xavier wykorzystał połowę swoich 14 prób. W szczególności obrońca Adam Kunkel trafił 5 za 5 z zakresu za 3 punkty, zdobywając 15 punktów na najwyższym poziomie drużyny. Napastnik Jack Nunge jest tuż za nim, zdobywając 14 punktów w 6 na 10 rzutów.

Panthers zaczęły gorąco, ale potem ochłodzili się i przegrali 27:16, kończąc połowę. Dla Pittsburgha, Xavier, strażnik Chloe Bohm, który prowadził Muszkieterów z 16,5 punktu na mecz w tym sezonie, nie zdobył jeszcze punktu i jest 0-na-6 z pola.

READ  Znaleziono martwe ciało osoby, która wpadła do rzeki Zakaria

Pierwsza gra dnia, tuż po południu w niedzielę, była nr. 11 Pittsburgh i nie. 3 Mecz mężczyzn pomiędzy Xavierem. Jeśli tempo ataku na początku było jakąkolwiek wskazówką tego, co miało nadejść przez resztę dnia, wynik pokazał to.

Muszkieterowie byli najlepszymi strzelcami na Big East w tym sezonie i odjechali od Pittsburgha 28-18 w połowie pierwszej połowy. Xavier pobiegł 14-3 i strzelił 57,1% z pola w 12 z 21 prób. Obrońca Colby Jones i napastnik Jack Nunge mieli po osiem punktów, aby poprowadzić muszkieterów.

Pittsburgh strzela 7 na 16 z boiska z wynikiem 46,7%.

Jako główny trener Xaviera, Sean Miller, grał na obronie Panthers w latach 1987-92, rozpoczął 124 ze 128 rozegranych meczów.

Przez cały sezon zapowiadał się, że będzie to najbardziej ekspansywny męski turniej NCAA od pokolenia. Błękitnokrwiści nie są niebiescy. Czołowe drużyny miały rażące błędy. Połączenie dodatkowego roku Covid dla weteranów, wymykającego się spod kontroli środowiska transferowego i wielu pierwszoroczniaków, często nieprzygotowanych na najlepszy czas, dyktuje losy drużyn z meczu na mecz, z tygodnia na tydzień.

Oto mamy, pierwszy weekend marcowego szaleństwa dobiegł końca i trzeba zadać jedno ważne pytanie: Kto zdobędzie mistrzostwo kraju?

Może lepiej byłoby ująć to inaczej. Jeśli dotrwasz do niedzielnej nocy w tej szalonej rywalizacji, śmiało śnij. Ty też, Princetonie. To naprawdę się przydaje.

Poranne chmury

Nie, nie widzisz podwójnie.

Indiana i Miami zagrają ze sobą w drugiej rundzie turnieju kobiet i mężczyzn. Mecz mężczyzn odbędzie się w niedzielę wieczorem w Albany w stanie Nowy Jork, a drużyny kobiet zmierzą się w poniedziałek w Bloomington w stanie Indiana.

„To jest wspaniałe. To znaczy, co za wspaniała sytuacja” – powiedziała trenerka kobiet z Miami, Katie Meyer. „Wiem, że nasz dyrektor sportowy leciał samolotem tam iz powrotem z kimś z Indiany”.

NCAA nie śledzi, ile razy szkoły grały ze sobą w każdym turnieju, nie mówiąc już o tej samej rundzie. Ale trzeba powiedzieć, że nie zdarza się to często. Meier został zapytany o możliwość podwójnego spadku przed sobotnim meczem, ale odmówił odpowiedzi. Dobrze, że Hurricanes przegrywali 17, zanim zebrali się, by pokonać stan Oklahoma.

READ  Boris Epstein, były doradca kampanii Trumpa, przyznał, że rok 2020 jest częścią spisku fałszywych wyborców.

Podczas gdy męskie drużyny IU i Miami zdobyły swoje miejsca w piątek, najwyżej sklasyfikowana Indiana pojawiła się wcześniej tego dnia.

„Nie możemy się doczekać gry w Indianie, a„ laski wyjdą na wierzch ”- powiedział Meyer.

Zbroja Nancy

To był pojedynek o Ivy League, zanim ludzie z Princeton dotarli do drugiej rundy.

To pierwszy rok, w którym drużyny Ivy wygrały mecze pierwszej rundy w obu turniejach. Dzień po tym, jak mężczyźni z Princeton oszołomili Arizonę, 10. miejsce w rankingu kobiet z Princeton pokonało NC State na 3-wskaźniki na siedem sekund przed końcem w piątek wieczorem.

„Obserwowaliśmy (chłopców) w szatni przed treningiem” – powiedziała Julia Cunningham w piątek wieczorem. „Patrząc na nich, wszystkie relacje, jakie otrzymują z mediów, są w pełni zasłużone. Spojrzeliśmy na siebie i pomyśleliśmy, że jesteśmy następni, teraz nasza kolej.

„To wyjątkowe” – dodał. „Wyjątkowy tydzień na bycie tygrysem”.

Ile drużyn będzie w twojej Sweet 16? Po szalonym i nieprzewidywalnym starcie turnieju koszykówki mężczyzn NCAA wiemy, kto awansuje po niedzielnym zestawieniu ośmiu meczów, w którym wciąż jest sporo rozstawionych.

NIE. Ponieważ Fairleigh Dickinson z numerem 16 chce wykorzystać historyczną porażkę Purdue w piątkowy wieczór z pojedynkiem drugiej rundy z numerem 9 Florida Atlantic, wszyscy skupimy się na zewnątrz.

Pamiętaj jednak o tym: z ośmiu meczów rozegranych w niedzielę sześć ma najwyższe rozstawienie – nr. 3 przeciwko nr. 6, nie. 4 przeciwko nr. 5 i nie. 2 przeciwko nr. 7.

Oto lista niedzielnych meczów według oglądalności:

1. NIE. 16 Fairleigh Dickinson kontra nie. 9 na Florida Atlantic (19:45 ET)

2. Numer 5 St. Mary’s vs. No. 4 Connecticut (6:10)

3. Numer 6 Kentucky kontra Kansas State nr 3 (14:40)

4. Numer 3 Baylor przeciwko nr. 6 Creightona (7:10)

5. Numer 3 Gonzaga kontra Nie. 6 TCU (9:40)

6. Numer 7 Stan Michigan przeciwko nie. 2 Markieta (5:15)

7. Numer 5 Miami kontra Nie. 4 Indiana (8:40)

8. Numer 3 Xavier v. Nie. 11 Pittsburgh (12:10)

— Paweł Myerberg

Denerwując Purdue’a, który zajął pierwsze miejsce w rankingu, Rycerze zapewnili Konferencji Północno-Wschodniej pierwsze zwycięstwo w pierwszej rundzie Turnieju Mężczyzn NCAA od czterech dekad. Ale Rycerzy nie byłoby tutaj bez Merrimacka, który zdobył tytuł konferencji, ale nie zakwalifikował się z powodu przejścia do I ligi – przepisy NCAA mówią, że szkoła musi siedzieć cztery lata po takim posunięciu.

READ  Z OSTATNIEJ WIADOMOŚCI: Zaktualizowano mapę uskoków związanych z trzęsieniem ziemi! prof. Dr. Bamble wyjaśnił zmiany jedna po drugiej

Tak więc trener Merrimack Joe Gallo i reszta zespołu zostali w domu i patrzyli, jak Fairleigh Dickenson unika Purdue – i wielkiego człowieka Zacha Eddy’ego. Czy więc wśród północno-wschodnich rywali panuje zazdrość?

„Cytując mojego 6-latka:„ Tato, pokonaliśmy ich, więc chcemy, żeby wygrali ” Gallo powiedział CBS Sports. „Ludzie byli twardzi przez cały rok w naszej lidze, więc cieszę się z wygranej”.

Heather Tucker

Konto UMBC na Twitterze ma wreszcie najlepszego przyjaciela. To jest konto na Twitterze męskiej drużyny koszykówki Farleigh Dickinson. Co oni mają ze sobą wspólnego? Obaj rozwijają się w tworzeniu absolutnego chaosu i łamaniu nawiasów.

Konto UMBC na Twitterze świętowało zwycięstwo Fairleigha Dickinsona nad Purdue, które mogło zrujnować kilka drabinek turniejowych mężczyzn NCAA. Konto FDU na Twitterze podchwyciło to i ogłosiło ich nową wspólną przyjaźń.

UMBC zawsze będzie miał trudności ze znalezieniem kogoś, kto to zrozumie. W końcu nieczęsto zdarza się, że 16 nasion denerwuje 1 nasiono. UMBC był pierwszym programem dla mężczyzn, który to zrobił w 2018 roku, kiedy znokautował numer 1 w Wirginii. Ale jeśli jest ktoś, kto rozumie to uczucie, to jest to FDU.

Mike D. Sykes II, dla zwycięstwa

Houston wszedł do turnieju NCAA jako rozstawiony numer 1 w ankiecie USA TODAY Sports Coaches, pomimo przegranej w meczu o mistrzostwo American Athletic Conference tuż przed opublikowaniem drabinek w zeszłą niedzielę.

The Cougars, którzy grali bez czołowego strzelca Marcusa Chaucera w przegranej z Memphis, powstrzymali drugą w rankingu Alabamę z 21 z 32 głosów nr 1. Karmazynowy przypływ zdobył osiem pierwszych miejsc po zdobyciu tytułu SEC w imponujący sposób.

Houston pokonało Northern Kentucky w pierwszej rundzie i Auburn w drugiej rundzie, podczas gdy Alabama pokonała Texas A&M Corpus Christi w swoim turnieju otwierającym. Karmazynowy przypływ pokonał numer 8 w Maryland w późną sobotę.