Współpraca w nauce i edukacji… jak Turcja zaangażowała się w te prace

Najważniejsze międzynarodowe wydarzenia miały miejsce podczas niedawnego „Światowego Festiwalu Młodzieży Sirius” w Soczi w Rosji. Jednym z nich był cieszący się dużym zainteresowaniem panel pt. „Nauka – Edukacja – Współpraca: Dialog Międzynarodowy” zorganizowany przez Towarzystwo „Informacja” Rosji w dniu 5 marca w ramach „Maratonu Informacji – Edukacji”. W wydarzeniu wzięli udział eksperci z Tajlandii, Brazylii, Turcji i Rosji, podczas którego poruszano wiele zagadnień związanych z młodzieżą w wielu krajach. Spotkanie odbyło się w pawilonie miasta Biełgorod w „Światowym Mieście Młodzieży” i pokazało uczestnikom wiele nowych możliwości wzajemnej interakcji na poziomie instytucji edukacyjnych i rozwoju kontaktów osobistych.

Omówiono nowe perspektywy komunikacji nauki i edukacji

Nauka i edukacja w epoce cyfrowej w coraz większym stopniu stwarzają możliwości dialogu międzynarodowego. Naprawdę nie sposób z nich nie skorzystać, bo sukces każdego odkrycia naukowego leży w połączeniu wysiłku i wiedzy. O nowych perspektywach komunikacji naukowej i edukacyjnej na poziomie międzynarodowym mówili eksperci zagraniczni i rosyjscy podczas pierwszego w historii „Maratonu Wiedzy”. W tym niezwykle przyjętym spotkaniu wzięli udział następujące nazwiska: prof. dr Nimnual Pyewchongam, przewodniczący Tajlandzkiej Rady Międzynarodowej Współpracy Handlowej, Vicente Barrientos (Brazylia), przewodniczący Komitetu Koordynacyjnego Wspólnego Centrum Współpracy Handlowej BRICS (JBC), przewodniczący International Youth Camps Community (ICF) Fahrettin Gözet (Turcja) i członek Międzynarodowej Wspólnoty Campingowej (ICF) Valery Kostin (Federacja Rosyjska). Wydarzeniu, o którym mowa, przewodniczył profesor Aleksander Korbatow, przewodniczący Komitetu Edukacyjno-Naukowego Stowarzyszenia „Centrum Biznesu Rozwoju Gospodarczego” Wspólnoty Niepodległych Państw (WNP).

Zakupy

Podczas dyskusji na temat wydarzenia podkreślono, że wzrost liczby krajów BRICS oraz duży potencjał ich systemów edukacyjnych stwarzają szerokie możliwości wymiany doświadczeń pomiędzy wykładowcami i studentami instytucji edukacyjnych. Istotnym aspektem poszerzania takich interakcji jest wspieranie rozwoju obozów, unikalnej formy pozaszkolnej edukacji i socjalizacji dzieci i młodzieży, jak opisał Fahrettin Gözet z Turcji:

„Rosja to kraj z największą liczbą obozów dla dzieci. Obejmuje również obozy takie jak „Artek”, „Orleanoc”, „Smena”, „Oceanus”. Kiedy przyjechałem do Soczi po igrzyskach olimpijskich, bardzo zainspirował mnie pomysł Obozu Syriusza, stworzenia platformy, na której mogliby spotkać się wszyscy utalentowani i ciężko pracujący młodzi ludzie. „Opowiadałem o tym obozie na całym świecie, w różnych krajach, ponieważ to świetny program”.

READ  Z Samarkandy do Stambułu Naukowiec Ali Kusu

„Żaden naród nie żyje sam”

Reprezentujący Brazylię Vicente Barrientos zwrócił uwagę na znaczenie ciągłego samodoskonalenia oraz poszerzania wiedzy i umiejętności, w tym nauki języków obcych:

„Urodziłem się i wychowałem w Brazylii, w wielojęzycznym środowisku; Chodziłem do szkoły w dwóch językach, ukończyłem szkołę w czterech, a uniwersytet ukończyłem w sześciu. Jak się okazało, nie ma w tym nic skomplikowanego, nie ma magii, jest tylko miłość do przedmiotu studiów i chęć nauczenia się czegoś nowego. „Od tego czasu spędziłem 30 lat w systemie edukacyjnym, ponieważ interakcja z uczniami, którzy mają bystre oczy i chcą nauczyć się czegoś nowego, jest interesująca”.

Nimnual Pyevtchonggam, uczestnik z Tajlandii, nawiązał do swoich doświadczeń jako szefa organizacji składającej się z biznesmenów i przedsiębiorców i wskazał, jak ważne jest tworzenie różnych środków komunikacji, zwłaszcza w kontekście edukacyjnym:

„Nieustannie szukamy wspólnej płaszczyzny porozumienia w naszej firmie, co jest ważne i potrzebne także młodym ludziom. Żyjemy w świecie, w którym wszystko jest ze sobą powiązane, żaden kraj nie żyje w izolacji. Teraz dotarcie do Rosji zajęło mi około 20 godzin, ale było warto, bo tutaj mogę dzielić się swoimi doświadczeniami i wspólnie rozwiązywać problemy. Można dyskutować.”

Pomysł na magazyn o krajach BRICS

Jedna z uczestniczek spotkania, Elena Lyapuntsova, przewodnicząca rady koordynacyjnej organizacji międzyrządowej „Unia Nauczycieli Szkół Średnich”, zadała ogólne pytanie, jakie realne działania można podjąć, aby zwiększyć poziom komunikacji między sobą. Towarzystwa akademickie krajów BRICS. Jedną z konkretnych sugestii w tym zakresie wyszedł od Vicente Barrientos: „Mam pomysł, aby stworzyć magazyn stenograficzny o krajach BRICS. Na przykład dzięki opisom cech poszczególnych regionów Rosji, ich gospodarki, klimatu, edukacji, nauki i kultury… cudzoziemiec będzie mógł lepiej zrozumieć warunki regionu zwanego prowincją Iwanowo i to, co może zyskać. Studia w kraju. W ten sposób będziemy popularyzować nasze oba kraje i tutejszą edukację.

READ  10 seriali science-fiction, które możesz oglądać w serwisie Netflix

Rozwój międzynarodowej wymiany studenckiej

Paweł, student jednego z białoruskich konserwatoriów, kwestionował możliwość rozszerzenia międzynarodowej wymiany studenckiej, obejmującej m.in. specjalizację kulturalną. Pierwszą odpowiedź na to pytanie dał Valery Kostin, od wielu lat na podstawie wiodących ogólnopolskich obozów szkoleniowych dla młodzieży w Rosji, w tym „Artka”, współpracował z wieloma zagranicą, od Białorusi i Kazachstanu po USA, od Kanady . Przypominając Australii, że prowadzone są poważne badania na temat wymiany przedstawicieli studentów, kontynuował: „Teraz, w związku z pewnymi wydarzeniami, większość stosunków jest zamrożona, ale nadal staramy się kontynuować te badania. Ale tylko z Meksykiem, Indiami, Chinami i Mongolia… kraje świata nadal są. Ważne jest, abyśmy spełnili to pragnienie, ponieważ chcą z nami współpracować. Wiem, że powiązania są kontynuowane poprzez „Stowarzyszenie Nauczycieli Szkół Wyższych” i „Międzynarodowe Towarzystwo Kempingowe”. Ponadto, Jako studentom konserwatorium ostatnia strona, o której wspomniałem, może być dla mnie osobiście przydatna. Na przykład możesz odwiedzić chiński obóz i zobaczyć, jak uczą dzieci gry na nowych instrumentach muzycznych…”

Światowa młodzież ma sześć punktów oprócz „Syriusza”.

5 marca, tj. czwartego dnia Maratonu Młodzieży w Soczi, byli wśród nich Maria Lavova-Belova, urzędniczka Prezydenta Federacji Rosyjskiej odpowiedzialna za prawa dziecka, Denis Pushilin, Prezydent Donieckiej Republiki Ludowej, gubernator Sbierbank German Gref, prezes zarządu Jamalsko-Nienieckiego Okręgu Autonomicznego Dmitri Artyukhov, Serb Zorganizowano różne wydarzenia z udziałem wielu osobistości, takich jak rosyjski aktor Miloş Bikovic, prezenter, dziennikarz, bloger Liliya Abramova (Tatarka). FM), piosenkarka i prezenterka telewizyjna Olga Buzova. Rosyjskie stowarzyszenie „Wiedza” jest komplementariuszem programu edukacyjnego Światowego Festiwalu Młodzieży. Maraton Szkoleniowy „Wiedza”: dokładnie sześć miejsc poza miastem „Syriusz”; Międzynarodowy Port Lotniczy VFM otworzył pawilony „World Youth City” w Jamale, Niżnij Nowogrodzie, Kazaniu, Biełgorodzie i Moskwie. „Odpowiedzialność za losy świata”, „Wielonarodowa jedność”, „Świat pełen możliwości dla wszystkich”, „Dzieci chronią rodzinę w imię pokoju”, „My. Razem z Rosją” zapadło już w pamięć.

READ  Student Cape Town Star College otrzymuje od burmistrza prestiżową nagrodę naukową

Wydarzenia będą kontynuowane w dniach 10-17 marca

W ramach programu edukacyjnego Światowego Festiwalu Młodzieży „Stowarzyszenie Informacyjne” zorganizowało konkurs intelektualny „Bilgi.oyun”, konferencje filmowe o tematyce „Bilgi.Cinema” oraz wystawę multimedialną ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Bilgi. Rosja”. . Tutaj, przy pomocy technologii rzeczywistości wirtualnej, zaprezentowano widzom główne osiągnięcia Rosji w XXI wieku. W rezultacie „Światowy Festiwal Młodzieży” stał się platformą otwartego dialogu między młodymi ludźmi z Rosji i innych krajów. Po wydarzeniach w okręgu federalnym „Syriusz” rosyjska społeczność „Informacyjna” będzie w dalszym ciągu organizować najróżniejsze wydarzenia i programy Światowego Festiwalu Młodzieży w dniach 10–17 marca we wszystkich okręgach federalnych kraju. Program Regionalny „WFY-2024”…

OK, trzęsienie ziemi

Odatv.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *