Wielkie kosmiczne zwycięstwo naukowców

Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba został wykorzystany do zrozumienia, jak wyglądał wczesny wszechświat. Badanie pomogło nam zrozumieć, jak wyglądało światło z wszechświata, gdy miało 1 miliard lat.


Jedną z kwestii, nad którą naukowcy zajmujący się kosmosem debatują od lat, jest to, jak powstał wszechświat. Na razie odpowiedzi na to pytanie nie znaleziono, ale nowe badania rzucają światło na to, jak wyglądał wszechświat miliardy lat temu. Warto zauważyć, że za tą misją stoi Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba, który dokonuje ważnych odkryć od pierwszego dnia w kosmosie.

Zgodnie z teorią Wielkiego Wybuchu wszechświat, który ma 13,8 miliarda lat, przeszedł poważną zmianę w ciągu pierwszego miliarda lat. Jednak wszechświat, który dziś zawiera tysiące obiektów, był wtedy otoczony gorącym i zjonizowanym gazem. Zapobiega to rozprzestrzenianiu się światła. Około 300 000 lat po Wielkim Wybuchu podstawowe elementy budulcowe atomu — protony, elektrony i atomy wodoru — zaczęły się łączyć, a po pewnym czasie atmosfera gazowa zaczęła się rozpraszać z jego pomocą. Światło ultrafioletowe i wszechświat jest przezroczysty za 1 miliard lat.

Naukowiec, który kontynuował studia na Uniwersytecie w Groningen i pracował w Holandii, James Webb zaprojektował Teleskop Kosmiczny i opowiadał o tym, jak wyglądał wszechświat w ciągu pierwszego miliarda lat. Zrobili badanie.

Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie w Groningen zostało poparte kilkoma innymi badaniami. Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Nagoya w Japonii ujawniło wymiary najwcześniejszych widocznych części wszechświata. Według ekspertów okrągłe pola osiągają średnicę do 4 milionów lat świetlnych. ETH Zurich zbadał strukturę okrągłych pól i ustalił, że bąbelki, które później stały się galaktykami, były gorące i słabe pod względem metalu i pyłu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *