Wiceprezydent Yılmaz podał datę obniżenia inflacji

się rozwinie

DowódCNNturk.com

Wiceprezydent Cevdet Yilmaz odpowiadał na pytania na żywo w NTV. Najważniejsze wypowiedzi Yılmaza obejmują:

W ciągu roku priorytetem była polityka gospodarcza i społeczna. Zwiększyło to zatrudnienie, a z drugiej strony zwiększyło inflację. Naszym drugim ważnym tematem są trzęsienia ziemi. Próbujemy uleczyć rany spowodowane trzęsieniem ziemi. Gaza znalazła się w programie polityki zagranicznej. To był pracowity rok. Najszybsze ożywienie po pandemii następuje w Turcji. Szybko przywróciliśmy prawdziwą stronę. Oczywiście ze względu na skutki trzęsienia ziemi mieliśmy znaczny deficyt budżetowy i na rachunku bieżącym. W ubiegłym roku Türkiye wyeliminowało to ryzyko. Staliśmy się silniejsi po obu stronach i zakończyliśmy proces przejściowy mający na celu walkę z inflacją.

Inflacja do końca roku sięgnie 38 proc

W walce z inflacją podjęliśmy działania wzmacniające ziemię. Powiedziano nam, że spadek zacznie się po maju. Proces spadku będzie kontynuowany w okresie lipiec-sierpień-wrzesień. Inflacja do końca roku sięgnie 38 proc. Do 2026 roku zaplanowaliśmy jego redukcję poniżej 10 proc. Do 2026 roku osiągniemy liczby jednocyfrowe. Proces dezynfekcji rozpocznie się w czerwcu.

Przewidujemy wzrost przy utrzymaniu produkcji

Mamy plan na 3 lata. Oczekujemy wzrostu napędzanego produkcją, a nie konsumpcją. Naszym celem jest wzrost, walka z inflacją. To nie jest łatwe zadanie. W perspektywie 3 lat będzie systematycznie rosnąć, jednocześnie ograniczając inflację. Można dyskutować pomiędzy inflacją a wzrostem w krótkim okresie. Jednak zdrowy wzrost to stabilność cen. W średniowieczu nie widzimy sprzeczności w tych dwóch celach.

W pierwszym kwartale osiągnęliśmy wzrost o 5,7 procent. Eksport zaczął przyczyniać się do wzrostu po 5 kwartałach. Po 5 okresach eksport staje się dodatni. To pokazuje, że nasza polityka przynosi efekty.

Szef CPRD Karahan ogłosił datę, w której inflacja spadnie do jednocyfrowego poziomu

„Po wyborach rezerwy Fed wzrosną o 60 miliardów dolarów”

READ  Oczekuje się, że wzrost gospodarczy w Wielkiej Brytanii pozostanie słaby w tym i przyszłym roku

Na koniec roku spodziewany jest 4-procentowy wzrost. Zmniejszył się także nasz popyt na waluty obce. głosować Stworzono już środowisko spekulacyjne. W rzeczywistości po wyborach rezerwy Fed wzrosły o ponad 60 miliardów dolarów.

Raport KKM

KKM od początku był układem tymczasowym. Spełniło swoje zadanie i teraz stopniowo wychodzimy z tego stanu.

Dochody z giełdy są wolne od podatku

Przepisy podatkowe, które tworzymy, nie są propozycjami, które spowodują wzrost inflacji, ale zmniejszą nieformalność. W mediach społecznościowych widzimy wiele spekulacji. Plotek nie należy brać pod uwagę, dopóki władze ich nie ogłoszą. Trwają dyskusje na temat otrzymywania niewielkich kwot z transakcji na giełdzie. Zyski osiągane na giełdzie nie podlegają opodatkowaniu. Trwa debata, czy tylko 1 na 10 000 transakcji to opłaty transakcyjne.

Wiadomości o nowej konstytucji

Nasza obecna konstytucja stanowi przygotowanie na okres po zamachu stanu i ma charakter szkoleniowy. Wiele artykułów zostało zmienionych, ale nie mamy idealnej konstytucji. Wierzymy, że sama Turcja potrzebuje teraz konstytucji stworzonej na mocy woli cywilnej. Proces jest realizowany we współpracy z innymi stronami. Mamy nadzieję, że proces ten zakończy się w zamian za społeczeństwo. Mam nadzieję, że wspólnie zwyciężymy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *